Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Budapest területét...

Szerintetek Budapest területét agglomerációs települések hhoz csatolásával növelni kée, vagy külső kerületek elcsatolásával csökkenteni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 28. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Budapest területét bizonyos agglomerációs területek hozzácsatolásával növelni kéne
Budapest területét bizonyos külső kerületek elcsatolásával csökkenteni kéne
11 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

*hozzá *kéne


Ha növelni kéne akkor mely agglomerációs településeket kéne hozzá csatolni? Ha csökkenteni akkor mely kerületeket kéne elcsatolni?

2023. aug. 28. 22:45
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ha megnézed Budapest térképét igencsak elgondolkoztató. Hamar rájössz, hogy rengeteg városrész van aminek köze nincs Budapesthez mint városhoz, csak a darabszám miatt van hozzácsatolva, kellett az ellenpólus, a "kis-Moszkva", de nagyon sok a leszakadt rész, ahonnan 2 óra bejárni valami emberlakta kerületbe.
2023. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk adhattál volna olyan lehetőséget is, hogy nem kellene változtatni. Ha mindenképp választani kéne, akkor növelném, de inkább csak a budai területeket. Pl Budaörs, Budakalász, Üröm, esetleg még Érd is. Ezek gyakorlatilag össze vannak nőve a várossal.
2023. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én se nem csatolnék el Bp.től, se nem csatolnék hozzá BP.hez. Bár nem ismerem az ottani viszonyokat, de szerintem a II. kerület túl nagy... A II. kerületet felosztanám. A II. kerület belvárosában része maradna II. kerület, a XII. kerületben közelében lévő részek, a XII. kerületben tartoznak, és az agglomeráció közelében lévő területek pedig, egy új kerület lenne, XXIV. kerület néven. Egyébként, smit említettem, a XII. kerület közelében lévő területeket lehetséges, hogy meghagynám a II. kerületnek, a nagysága és a presztízse miatt. Egyébként hasonló a véleményem a X. kerülettel kapcsolatban is. Nektek erről mi a véleményetek? Érdemi érvelésekre nagyon kíváncsi vagyok. :) Lokál patrióták is írhatnak, akiknek nem kell megijedniük ehhez hasonló tervek miatt, mivel ez a szerintem érdekes, elgondolkodtató, megfontolandó terv csak az én agyam szüleménye.
2023. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nem lenne baj, ha hozzácsatolnának, a három fő probléma szerintem inkább az, hogy

-nincs pénz és akarat metrókat építeni és bővíteni (pedig ezt folyamatosan kellene csinálni), meg hát kb minden más jelentős projekt is drága nekünk, plána ha nem jönnek az eu-s pénzek

-ész nélkül építkeznek a külső kerületekben, tehát az infrastruktúra nem lényeg, nem alakítanak ki új városközpontokat stb stb, ami azzal jár, hogy csak alváson kívül semmit se tudsz csinálni ott, így ezek az emberek ugyan úgy a belvárost terhelik majd minden apró dolog miatt

-mivel a tömegközlekedés soha nem fog itthon nagy léptékben fejlődni, így kellene jó pár p+r a külső kerületekben. Na ezzel meg az a gond, hogy ez is pénzbe kerül és még helyet is kellene neki találni (ami sok helyen nehéz), így kénytelen autóba ülni az emberek, ami terheli az agglomeráció miatt így is elkeserítő forgalmat.


Ameddig ezeket nem oldják meg, addig felesleges bármit is csinálni, mert a külső kerületek is teljesen vidékez idézik. AMI NEM BAJ, a probléma inkább az, hogy sok hely olyan, mint egy kicsi vidéki város ahol semmi nincs és kocsiba is vagy kényszerülve.

2023. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!