Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire követitek és mi a...

Mennyire követitek és mi a véleményetek Vona Gáborról és a Második Reformkorról?

Figyelt kérdés
Néhány hete kezdtem el követni a munkájukat videókon, podcastokon, cikkeken keresztül, és meg kell mondjam felcsillant némi derű, hogy vannak még értelmes kezdeményezések ebben az országban, és némi remény a rendszer megújítására.
2023. szept. 1. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A Második Reformkor Alapítványról heti 1 alkalommal hallottam, amikor Lampé Ágnes bemutatta Vonát az Öt című műsorban. Azóta mindketten távoztak, így az alapítvány is eltűnt a látókörömből... :D
2023. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Hasonlóan érzek kérdező!

Vona Gábor egy remek politikus. Remélem visszatér a politikába. Neki több esélye van, mint a baloldali társainak.

Magyarország jobboldali beállítottságú. A fideszt csak egy jobbos párt tudja leváltani.

2023. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem, miért akar politizálni az, aki visszavonult. Nem áll mögötte egy párt sem, így az egésznek semmi értelme.
2023. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Az indexen szoktam olvasni, amikor megjelenik valami írása, amúgy nem követem.
2023. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Vona Gábor nem tényező már a magyar politikában. Felépített egy nemzeti radikális pártot, ami ereje teljében volt, majd olyan kapzsivá vált, hogy a Fideszből kirúgott Simicska ajánlatát képes volt elfogadni, aki a Jobbik megvásárlásáért cserébe a Jobbiknak kampányfelületet biztosító televíziót (Hír TV), rádiót, újságot, valamint plakáthelyeket biztosított, ezzel segítve Vona Gábor álmát, hogy miniszterelnök lehessen.


Azt már tudjuk, hogy Vona Gábor miniszterelnöki álmának 2018-ban óriási bukás lett a vége. Simicska eltűnt, a Jobbikot pedig eladta a Demokratikus Koalíciónak, akik jelenleg is a párt de facto tulajdonosai. Gyurcsány az új pártja élére állított egy bohóc bábot (Jakab Pétert) és elintézte, hogy a 2022-es országgyűlési választáson egyéniben sehol ne indulhasson előválasztáson olyan jobbikos jelölt, aki veszélyt jelent a helyi DK-s jelöltre. Ezzel lényegében elcsalta az előválasztást. Valószínűleg jövőre is hasonló feladata lesz a Jobbiknak, hogy ott segítse a DK-t, ahol tudja.

2023. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 A Jobbikért nem kár, a fénykorában botrány volt az egész, hasonlóan okos tagokkal mint a jelenlegi Mi Hazánk. Itt Vona az, aki az elmúlt x évben rengeteget fejlődött, fontos felismerései vannak, és a magyar közéletben a megszokottól eltérő karaktert képvisel. Ha indulna egy következő választáson végre tudnék kire jó szívvel szavazni.
2023. szept. 2. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
16%

Azt ne feledd hogy Vona Gábornak is volt homoszexuális kalandja (miközben felesége, családja van) és ez az ő karakterének a hitelességét erősen megkérdőjelezi.


Ezt azért írtam, mert az ellenzék megállás nélkül foglalkozik a kormányközeli emberek szexualitásával és számon kéri őket miatta. Pedig vannak gondok a saját oldalukon is de olyankor nem ennyire kritikus a viselkedésük.

2023. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!