Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Januártól a minimalbér (232...

Januártól a minimalbér (232 ezer) és a garantált bérminimum 294 ezer) össze lesz vonva?

Figyelt kérdés

Ennek így mi értelme?


A 232 ezres minimalbér

felemelkedik 312 ezerre, a garantált bérminimum pedig 294 ezerről lesz ugyancsak 312 ezer.

Tehát a 8 általánossal bíró leveleket seprő fogatlan tróger is annyit keres majd,mint Én és a barátnőm diplomával.


Hol itt a logika?


Mi értelme lesz fejlődni,képezni magunkat ha a szalag mellett is simán meglesz az a bér?


2023. szept. 2. 20:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Miért kap az egyik 34%-os béremelést, a másik meg 10%-ot sem?
2023. szept. 2. 20:56
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Az a logika, hogyha minimálbért keresel, akkor a 8 általánossal bíró leveleket seprő fogatlan tróger szintjén vagy.
2023. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Mit dolgozol,hogy csak ennyit keresel,diplomával?
2023. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szociális munkás vagyok Budapesten.
2023. szept. 2. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

4#


Érdemes lenne elgondolkodnod a versenyszférába lépésről.


Egyébként fogják emelni a közszféra béreit is, szokták, de nyilván, akkor is közelebb lesz új minimálbérhez.

2023. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát én nem tudom ti hol éltek de kapitalizmusba nem diploma számit hanem milyen munkára van kereslet.Ha nincs aki sor mellet dolgozon akkor ott lesz magas fizetés ilyen egyszerü.Meg az is számit hogy, piacon dolgozik az ember egy multinál az mindig emel ött nem érinti magyar kormány adósága hitele.
2023. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, ez csak egy felmerült javaslat, és nem a kormányzattól jött. Még semmi ilyenről nincsen szó, hogy valóban összevonnák a diplomás minimálbért meg a minimálbért.
2023. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!