Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg mondott ilyet a...

Tényleg mondott ilyet a kormányunk hogy a 1995 után szuletetteknek már nem tudja garantálni hogy egyáltalán lesz öregségi nyugdíj?

Figyelt kérdés

OTP bankban voltam ügyet intézni és ajánlott nyugdijbiztositast és önkéntes maganynyugdij számlát az ugyintezo hölgy


O mondta nekem ezt hogy ő úgy tudja 95 után születettek lehet már nem kapnak semmit. szóval hiába van 38 évem a nyugdíjas korszakomig már most el kéne kezdeni felrerakni.


Ezt hol halotta ez a hölgy?

Vagy csak át akart verni ?



2023. szept. 6. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell nekik garantálni mert ezek már sorkatonai szolgálatot sem töltöttek.
2023. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1#Hogy töltöttem volna már apám se volt csak nagyapám.

De mivel tőlem is vonják a nyugdíjat ezért kapnom is kéne valamit .vagy mi csak fizessunk mindent de gondoskodjunk is magunkról?

2023. szept. 6. 13:55
 3/17 anonim válasza:
25%

" már sorkatonai szolgálatot sem töltöttek."


főleg egy nő esetében rendkívül korrekt és átgodnolt a sorkatonaságot felvetni nemde, szarmadár?

2023. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
2023. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, hülyeségeket bárki ki tud találni, hogy rád sózzon f@szságokat.


Nem, hogy a 95 után születetteknek, de még annak sem biztos a 5-10 év múlva esedékes nyugellátása, akik már most a határán vannak, vagy friss nyugdíjasok.


Tanuld meg, hogy minden csak ideiglenes. Nincs olyan, hogy valamire biztos garancia legyen. Az egyszerű állampolgár mindig csak veszíthet (függetlenül attól hol él a világban). A törvényi garanciák nem arra valóak, hogy a nagy tömeget segítsék, ha baj van. Azok csak a gazdagokra (cégeknek, politikusoknak etc.) érvényesek.

2023. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Bízom a mesterséges intteligenciaban elvileg 10 15 év múlva lesz egy hatalmas technikai ugrás mikor ez az intelligencia tudja saját magát fejleszteni nélkülünk.


Állítólag nagyobb fejlődés is lehet mint az ipari forradalom

Talan megduplaza az eletszinvonalunk és joletet hozz és akor nem is kell majd nyugdíj.

Mert tényleg lesz alapjovedelem.


Mert a mesterséges intelligencia mindent megcsinal helyettünk tervez és fejleszt egyedül. gyorsabban és jobban.



Tudom utópianak hangzik de ha 38 év múlva megyek nyugdíjba simán eljohet ez a Kánaán.

2023. szept. 6. 14:11
 7/17 anonim ***** válasza:

6: nagyon naív vagy. Szerinted a mesterséges intelligencia seggét ki növeszti?


Hát a gazdagok. A gazdagok meg hülyék lesznek olyan mesterséges i.-t létrehozni és vagy fenntartani, ami nem neki hoz üzleti hasznot.


Amiről te ábrándozol az konkrétan a modernkori rabszolgaság felszámolása. Biztos lehetsz benne, hogy ha a gazdagokon múlik, akkor soha nem fogják kiengedi a kezükből a hatalmat.


Az alapjövedelem is csak addig szép, amig a bevezetését követő 5 perc elteltével nem inflálódik el minden olyan szintre, hogy lényegében megint dolgoznod kelljen, mert különben a legalapvetőbb dolgokat sem fogod tudni kifizetni.


Tényleg ennyire naiv vagy? Hol éltél eddig?

2023. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát én örülök, hogy van aki ilyen pozitívan látja a jövőt, de azért szerintem valami vészterved legyen. Ha eljön a kánaán, akkor max elutazgatod az addig megspórolt pénzt.

Amúgy ilyet, hogy nem lesz nyugdíj sose mondanának, mert az ilyen kijelentések mindig hatalmas felháborodást váltanak ki. Ettől még aki nem teljesen hülye az látja, hogy a rendszer jelenlegi formájában nem fenntartható. Szóval ne nagyon számíts nyugdíjra. Legalábbis olyanra ne, amiből majd meg tudsz élni.

2023. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ipari forradalom esetén is kezdetben a gazdagok nyertek.a gyarosok megszedtek magukat.


De végül mindenki hasznot húzott lett vezetékes víz egészségügy gyógyszerek+ 100 dolog

Azért 10× jobban élünk mint az 1700 as években nem?


Ha lenne önállóan gondolkodó mesterséges innteligencia ami ismerne mindent és 24 órában ara használná a kapacitását hogy új dolgokat fejleszen annak hatásai belathatatlanok.


Lehet naiv vagyok de nekem egy ilyen mindentudó intelligencia lenne szerintem a megválto.

Bízom benne hogy ez egy jó dolog lesz .persze alakulhat full maskep hatalmasat nyerhetunk de vesszithetunk is .

A kapitalista rendszert más nemtudja megváltoztatni.

2023. szept. 6. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, hogy nem fogsz kapni nyugdíjat(ami megeshet), szerintem kezdj el spórolni az öregebb időkre.
2023. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!