Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már soha nem jön EUs...

Most már soha nem jön EUs pénz a gazdaságba?

Figyelt kérdés
2023. szept. 9. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 "Más országokban egyrészt ezek az alapítványi egyetemek inkább kialakultak, mintsem kialakították őket."

Mi ez a baromság?

Alapítványi egyetemek vagy sem? Ott vannak a politikusok az egyetemek vezetésében, kuratóriumaiban, vagy sem? Mégis mi ez a szöveg? Vannak olyanok akiknek lehet meg akiknek nem lehet ugyanazt, ugyanúgy csinálnia?

"Ezeknél az egyetemeknél a kuratórium 10-15 emberből áll, amiből ha van politikus, akkor az a mindenkori polgármester mondjuk, ergo automatikusan cserélődő és a helyi közösséghez tartozó emberekből van szó."

Nem igaz. Amikor példákat soroltak fel Európa országaiból ott voltak épp kormányon levő pártok politikusai éppen úgy, mint polgármesterek, parlamenti képviselők.

De megint a kérdés. Náluk lehet egy politikus tagja egy egyetem kuratóriumának amikor a pártja van kormányon, itt meg nem lehet? Mi köze ennek a hallgatók és egyetemek kutatási ösztöndíjaihoz? Azt se tudod miről beszélsz csak ismételgeted a ballib propagandát. Az Erasmus programról a döntés előtt nem sokkal mondták ki, hogy kiválóan működik Magyarországon, meg vannak elégedve az egyetemekkel. Vagyis maga az Erasmus program vezetése szerint semmiféle negatívum nem volt ami miatt ezen pénzeket bármi gyanú érte volna, hogy nem megfelelően használják fel ezen egyetemek.

2023. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem igaz. Amikor példákat soroltak fel Európa országaiból ott voltak épp kormányon levő pártok politikusai éppen úgy, mint polgármesterek, parlamenti képviselők."


Akkor viszont fel kell soroljad nekem ezeket a példákat, mert én nem hallottam róluk. Ha majd azt látom ezeknél a példáknál, hogy a kuratóriumok 20-40%-át aktív kormánypárti politikusok teszik ki, a másik 60-80%-ot pedig ezeknek a kormánypárti politikusoknak az üzlettársai, vagy haverjai, akkor automatikusan igazat adok majd neked, de először lássuk ezeket.

2023. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Alex Fly ***** válasza:

@7: de, van uniós alkotmány és rögzített alapelvek, amelyeket a belépéssel elfogadtunk. És akárhogyan is erőlködik a csúti, a diktatúrája nem fér bele az európai demokráciába...

Az egyetemi kuratóriumokkal pedig nem az a baj, hogy a tagok között akadnak politikusok is, hanem az, hogy ezeket itt a kormány hozta létre a saját kádereiből -magyarul az állampárt egyszerűen lenyúlta a felsőoktatási intézményeket (is). Ha tudsz más, ubiós országról, ahol ugyanez a helyzet, akkor szólj és tiltakozni fogok ellene -de amíg ez hungarikum, addig teljesen jogos az érte járó retorzió.

2023. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Mutasd már meg nekem hogy ezekben a mindenki által elfogadott alapokmányokban mit nem tartunk be! Nem fogsz ilyet találni.

Pont ezért kellett kitalálni ezt a jogállamisági baromságot, mert ha nem tartottunk volna be bármit az alapokmányokból akkor arra lett volna már eljárás amivel ezt kimondják. De nem sikerült.

2023. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!