Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyarok....

Külföldön élő magyarok. Milyen szituációba keveredtetek, milyen kérdéseket tettek fel nektek a magyar politika miatt?

Figyelt kérdés

Nekem az itteni benszülöttek nem értették ha van egy választás és van hozzá egy eredmény, akkor miért az ellenkezőjét kommunikálják. Nem értik azt se hogy lehet ennyire egyoldalú a politika otthon, hiszen ellenzéki párt is van Magyarországon és azok mit csinálnak ilyenkor. Azt se értik hogyan szavaznak az emberek egy olyan pártra aki nem mondanak igazat és láthatóan baj van velük.

Próbáltam elmagyarázni az otthoni helyzetet, de nagyon ciki ami van, még én érzem magam szarul...


Volt olyan munkatársam aki istenítette a jelenlegi vezetőnket és Trumpot, hogy ők a legjobb vezetők a világon, mikor elmondtam a tényeket, nem akart hinni nekem, kb ő külföldiként egy másik külföldi országban jobban tudja mi van nálunk otthon 🙂 Mikor elmondtam milyen otthon, és mit csinál valójában a politika otthon azt gondolta hazudok.


Másik eset, magyar ismerősömék ismerőse meglátogattak és elkezdték magyarázni hogy otthon minden milyen jó, sok a fizetés és abból milyen nagyvonalúan lehet élni és milyen szuper az ország...úgy hogy ők is abban a külföldi országban élnek amiben én 😀



2023. szept. 10. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Letagadom, hogy magyar vagyok, így nem kell magyarázkodnom és szégyenkeznem
2023. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Mese, mese, mese...
2023. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem verem nagy dobra hogy magyar vagyok.
2023. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Annyira szánalmasak ezek a kamu kérdések.

Nyilván külföldön ennyire képben vannak bármivel is, ami itt történik, mikor az átlag még a saját politikai életével sincs tisztában.

"nem mondanak igazat"

Még találj ki pár hülye közhelyt. 😂

2023. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

"nem akart hinni nekem, kb ő külföldiként egy másik külföldi országban jobban tudja mi van nálunk otthon 🙂"


Igen, de persze ha fikázzák Magyarországot, akkor persze nagyon is képben vannak, ugye? 🤡

2023. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Még azzal sincsenek tisztában #bezzegnyugatiék, hogy kb milyen országokkal szomszédosak, de majd pont követik a magyar belpolitikát, amikor azt sem tudják, hogy Európán belül hol is vagyunk :D

Az ilyen kamukérdésektől reméltek kormányváltást? Mert ha igen, akkor a magyar ellenzékiség rohadt nagy gázban van...

2023. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ott kezdődött hogy 9/11 után minden európai ország vezetője, még a palesztinok is felhívrák Busht hogy részvétünk, egyedül Orbán nem. Akkor mondták hogy ti normálisak vagytok??? Világ szégyene. Azóta tartanak minket szefósoknak.
2023. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

7


Ekkora huszadrangú kamut. Még a tv is bemondta, hogy részvétét küldte és felajánlotta a segítségünket. Mire jó folyamatosan hazudoznod?

2023. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én sose tagadnám le mások elött hogy magyar vagyok, hozzáteszem sok pozitívum visszajelzés is jön mert szeretik a magyarokat.


Kamu kérdés... én ezt nem értem, én nem vagyok kamu és a kérdésem se az, kiváncsi vagyok másnál aki nem otthon él ez hogyan van, nekem az a tapasztalatom amit leírtam, lehet ez nem tetszik egyeseknek, de az attól még így van. A nagyobb botrányokat a külföldi sajtó is megírja.

2023. szept. 10. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A külfődiek foglalkozzanak a saját szemetükkel, van ott is bőven.
2023. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!