Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek erős az igazságérzete,...

Akinek erős az igazságérzete, az hogy tudja elviselni a politikát?

Figyelt kérdés
Rengeteg hazudozás, lejáratás, képmutatás, bűnösök mosdatása, egyszerű emberek érdekeinek teljes figyelmen kívül hagyása, minimális jóindulat, szolidaritás és erkölcs teljes hiánya. Annyira dühítő számomra, hogy szinte már irigylem azokat, akik azt tudják mondani, hogy az őket személy szerint nem érintő igazságtalanságok nincsenek rájuk hatással.

2023. szept. 22. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Akármennyire is furcsa, de ez az egész politikai "komédia" a tömegszórakoztatás része. Valójában a háttérben összefonódnak az érdekek. Az MSZP-seknek közös bratyijaik vannak a kormánnyal. A Momentumosoknak is csak addig fájt ez, amíg be nem vették őket is. Az USÁ-ban is a republikánusok és demokraták közösen üzletelnek,csak a felszínen van ez a harc ami látható


Válassz egy oldalt és vegyél elő popcornt👌🎃🥂

2023. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a rendőrök is csak annyit kéne mondjanak minden bejelentésre, hogy rablás, nemi erőszak, gyilkosság, meg pedofília mindig is voltak.
2023. szept. 22. 09:36
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

#7 "Akkor tulajdonképpen nem is létezik helyes és helytelen, mert minden relatív. "

Ez ostobaság.

Létezik helyes és helytelen csak azt nem az egyén fogja eldönteni hanem közösen az adott közösség tagjai, vezetői. Ezért létezik a politika, hogy ezt meghatározhassák.

Mindig van egy vezérfonal, a vallás szabályai, a közösség törvényei, a szokásjog, ami meghatározza mi a helyes és helytelen. Ami változik az idővel.

"Tömeggyilkos diktátorok és korrupt bűnözők felett sem szabad ítélkezni, ők csak másként látják a világot. Velem van a baj, amiért nem vagyok elég nyitott és elfogadó."

Pont itt van nagy szerepe a politikának, mert politikusok kellenek ahhoz, hogy legyen közmegegyezés az ilyen kérdésekben. Ezért is volt olyan, mint a Hágai bíróság ítélete a 2. világháború után és ezért léteznek az országoknak is törvényeik.

De hogy éppen mit tartanak igazságnak az változik. 500 éve még úgy gondolták az az igazságos ha valakit boszorkánynak nevez valaki akkor azt a boszorkányt meg kell égetni. Ma meg az az igazság, hogy ha valaki boszorkánynak nevez egy másik embert akkor számíthat arra, hogy ellene fog eljárás indulni rágalmazás, becsületsértés miatt. De ettől még mindig van szabály, mindig van megegyezés arról mi a helyes és mi nem. Csak 500 éve az volt helyes ha a boszorkányt megégették, most meg az a helyes ha nem nevezel senkit boszorkánynak.

2023. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

#13

Bro, megégetni bárkit, bármikor, bármiért nem helyes. Ezt jobb, ha tisztázzuk.

Az igazságosság alfája és omegája nagyrészt a jézusi alapelvekben rejlik. Élni és élni hagyni, szeretni minden embertársunkat annak jó és rossz tulajdonságaival. NEM A VILÁGI EGYHÁZ VAGY HASZONLESŐ POLITIKUSOK ELGONDOLÁSA!

Ezt, hogy nem lehet eldönteni mi az igazságos pont az igazságtalan emberek kifogása. Nagyon is egzakt dolgok ezek.

2023. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
A magyar egy legalja erkölcsű nép, ezzel nem tudsz mit kezdeni
2023. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%
Az igazságérzet hajtott minden felkelést, jobb lenne ha a fidesz sem venné ezt félvállról..
2023. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy, hogy tudomásul veszem hogy ez kell a népnek, hiszen erre szavaztak.cserében viszont nem sajnálok senkit és nem érdekel senki.túlélő üzemmódban vagyok,szerencsére nem függök ettől a fasiszta rendszertől.
2023. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
bizony én is elköltöztem, ti meg fizessétek, nekem nincs még 30 évem erre
2023. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Senior Séf ***** válasza:
14 éve már a tévét is csak a Géniusz idejére kapcsolom be.
2023. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!