Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mongol, Filippinó, Indiai,...

Mongol, Filippinó, Indiai, egyéb munkás jöhet? CSOK nekik magyar helyett? Fidesz oldalak egymásnak mondanak ellent és a kormánynak.

Figyelt kérdés

Cikkből idézek


"elvégzi azt, amire itthon nincs jelentkező" - elveszik a szegényebb magyaroktól is a munkát ami van vagy az haljon meg?


"majd hazautazik" - Ez nagyon tág. Mi a garancia?

"Hiszen hiába végzik el keményen a munkájukat, dolguk végeztével mehetnek vissza a hazájukba"


- "mehetnek?" Szóval akkor maradhatnak is? Szóval nincs is garancia. Maradhatnak is. Ha maradhatnak -> feltételek teljesülésével magyar állampolgár -> CSOK megilleti meg minden kedvezmény, TB. elvéve az újonnan születő magyar kisgyermekektől a jobb jövőre.


Mi van ha egy csaj jön dolgozni ide és feleségül veszi egy magyarka vagy egy kis hoppá miatt születik itt egy gyermek. Ő magyar állampolgár lesz. És lehet éppen egy narancs csinálta fel a csajt.


Fülöp-szigeten katona is lehet nő, ott brutál a helyzet. Onnan menekülnek férfiak, nők. Európai tagállamba egy isteni áldás nekik.


"A családbarát kormány törvénye azt is kimondja, hogy »harmadik országbeli állampolgár családtagja részére családi kapcsolatra hivatkozással tartózkodási engedély nem állítható ki, és a vendégmunkások letelepedési engedélyt sem kaphatnak”"


- Igen, így volt, de itt a csattanó, hogy már nem érvényes ez a szabály, 2022-ben vége lett. [link]


Leírom: Hatályos: 2022. 04. 06. – 2022. 11. 01.


A cikket ide mentettem le, mielőtt törölnék: [link]


A határozat elmentése mielőtt törölnék: [link] [link]


Majd nagybetűvel kiemelve, nagyot nevetne ezen lejárt törvényre hivatkoznak :D


"A törvény értelmében nem hozhatják maguk után a családjukat és nem telepedhetnek le." - gratulálok és 2023-ban írjátok ki.


Ha lenne ilyen is hogy Családbarát Kormány Törvénye ami az idézeltekre utal, hogy pl. "letelepedési engedélyt sem kaphatnak" "nem hozhatják maguk után a családjukat" kérem linkeljétek be. És nem kitérőket, hanem konkrétan ezeket, nem félrebeszélés, konkrétumok, hogy szinte szóról szóra ez áll fenn jelenleg (és fog is).


"tény és való, hogy a mongolok, indiaiak és más idegenek jelenléte feltűnést kelt a magyar kistelepüléseken, ha pedig az érintettek pénzéből és energiájából még italozásra is futja, akkor előbb vagy utóbb a konfliktus is borítékolható"


Szóval ahelyett, hogy az alsó magyar rétegetet, a megyékben főleg, ami a fideszesek nagy hányadát teszi ki és támogatóit, helyettük hívtok általatok, mandiner által bevalott "konfliktus teremtő migránsokat".


"Viszont a menekültként érkező gazdasági migránsok egy jelentős részével ellentétben ezek az emberek dolgozni jönnek. Ha nem válnak be, mehetnek haza; ha szembe kerülnek a (már nem hatályos) törvényekkel, szintúgy."


Gazdasági migránsok? Akkor minek küldenénk el? Várjunk, "ezek az emberek dolgozni jönnek". Ez lenne a migráns-ellenes politika?


Fideszesek, Mandiner dolgozók, propagandisták. De főleg mandinar. Legközelebb nézzétek azért meg, mit írtok, mire hivatkoztok. Ez már törölhetetlen, írhattok bárkinek, nem fog törlődni, mentve van.


njk.hu-ról annyit, hitelességéről, bár ez egyértelmű:


- Felelős kiadó: Igazságügyi Minisztérium


- A Nemzeti Jogszabálytár működtetéséről a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény rendelkezik, részletes szabályait a Nemzeti Jogszabálytárról szóló 338/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet határozza meg.


- A Nemzeti Jogszabálytár tartalomszolgáltatója és a szolgáltatás üzemeltetője a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Kft.


- A Nemzeti Jogszabálytárban elérhető szövegek tekintetében a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Kft. minden jogot fenntart!


Szóval minden amire hivatkozik a cikk, jelen esetben a családbarát specifikusságánák hatályát vesztéséről, maga az Igazságügyi Minisztérium - ha független (nem) az is baj, ha narancs ömlik az ajtón már ki az is baj.


Mert:


- 338/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet a Nemzeti Jogszabálytárról: A Nemzeti Jogszabálytárban közzé kell tenni az igazságügyért felelős miniszter által meghatározott jogszabályfordításokat:


5.§ (3) A Nemzeti Jogszabálytárban közzé kell tenni


a) a köztársasági elnök (Novák Katalin),


b) a miniszterelnök (Orbán Viktor),


c) a Kormány más tagja (Fidesz tagjai),


d) az Országos Bírósági Hivatal elnöke (Senyei György Barna akit, OBH elnök, részletesen lent)


e) a legfőbb ügyész (Polt Péter),


normatív utasítását.


Tehát Orbán Viktor, Fidesz és tagjai (törvényszabó) utasítását, Novák katalin utasítását,


A link ehhez jelenleg: [link]


Mentve Fideszeseknek mielőtt visszavonják, módosítják: [link]


Senyei Úr-ról és a törvény:


"2011. évi CLXI. törvény a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról * HARMADIK RÉSZ A BÍRÓSÁGOK KÖZPONTI IGAZGATÁSA VI. Fejezet Az OBH elnöke, elnökhelyettese és az OBH 20. Az OBH elnökének megválasztása


66.§ (3) A jelöltet az Országgyűlés igazságüggyel foglalkozó bizottsága meghallgatja. Azt a jelöltet, akit sikertelen választás után a köztársasági elnök (Novák Katalin most) újra jelöl, nem kell ismét meghallgatni."


- Ezt könnyű belátni, többségben az országgyűlési képviselők és a bizottság; egyértelmű ellenzékit nem fognak megválasztani ezért végigmennek az ellenzékieken, úgy, hogy csak Fideszes maradjon és többé egy db ellenzékit nem kell meghallgatni egy jó ideig. Emlékeztetőül, az OBH elnökéről van szó, Senyei úrról.


Forrás: [link]


Fidesz kedvéért szintén mentve: [link]


Polt Péterről és Fidesz tagságáról a múltban és a jelenben (Völner ügy felfüggesztése), hogy Marcel Proust leghosszabb művét lehetne előhozni kb.


Mandiner önmaga ellen, Fidesz ellen, Orban és törvényei ellen szólnak, de látszik véletlenül, figyelmetlenség, hogy már em hatályos jogszabályokra utalnak, tisztázatlan faktorokra mondanak biztosat, és a legfontosabb, 0 forrás ami őket támogatná. És egy idézet hogy Hadházy ezt meg azt mondta az idézet, nem forrás. Ismerve a Fidesz párti oldalakat még ha forrás is lenne, olyan kiszedett kontextusban, hogy a fal összeomlana.



2023. szept. 27. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ki a fene olvassa ezt végig?
2023. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy így lehet átlátni a Fidesz propagandán, önkényes törvénymódosításokon. De te rögtön rávágod ki olvassa ezt végig?


Az, aki szeret érdeklődni a jövője, országa iránt. Nyilván a megyei kapáló félfogsorú fideszes aki max mai napig az ECHO TV-t keresi, az ugyanúgy fog reagálni ahogy te. Legyél ellenzéki vagy fideszes.


Át kell látni a baromságon, és így lehet. Meg kell erőltetni az agyad, keresgélni mert úgy átforgatnak mindent.

2023. szept. 27. 16:41
 3/11 A kérdező kommentje:

És amúgy ez most szól mindkét tábornak. 16 éve lesz, krekítve 2 évtizede kormányon a Fidesz.


Mint látjátok a törvényhozásokból, amik fokozódni fognak, nem kifogás azt mondani, hogy "de nincs jobb mert szr a programjuk meg gyúcsány meg dobrev".


Régen Orbánnak is volt programja akkor meg Orbán volt. Lett egy kormánya, de bukott, majd visszajött végelegesen lassan ha már nem.


Ez egy hibátlan példa, hogy más igérni és más kormányozni.


És ezért mondom, hogy az nem kifogás, hogy "nincs jobb", "mindegyik korrupt". Max nincs "x meg y párt nem tetszik" de az összes?


Nem adtok esélyt 20 év után változásnak? Ha igen, akkor fogjátok magatokat és ahogy írtam más igérni ahogy a fidesz tette és más kormányozni igéret-betartva.


Vagy akkor nem kell változás? Ez így mind oké, maradjon így?


Vagy nem akartok?

2023. szept. 27. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

A választás ma illúzió. Van Orbán és van Gyurcsány. Gyurcsány 2006 óta a legelutasítottabb politikus. Amihez hozzáért szarrá vált. Ráadásul cselekvőképtelen az egész banda. Az előválasztáson csak lejáratták magukat. 20 éve nem veszik észre, hogy ők az ellenzéken egy nagy horgony, akkora az elutasítottságuk, hogy sosem fognak nyerni. Nem ismerik fel. Hogyan reagálnának a világban bármire is, ha 2 évtizedig ez nem jutott el az elméjükig?!

És van a fidesz, aki szar, de cselekvőképesség benyomását keltik, általában határozottak, és Gyurcsány miatt még mindig Orbán a messiás szerepében tetszeleg.


Akarunk változást, DE a politikusok NEM. Gyurcsány nem hajlandó lemondani és eltűnni és így nem jön létre igazi alternatíva. 4 választáson váltotta le Magyarország az ellenzéket, és nem hajlandók elmenni. És addig nem is lesz változás, amíg ez így lesz. Orbán már 2030-at is megnyerte fejben, mert Gyurcsány lesz az ellenfele.

2023. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4


Látod ez az a láthatatlan propaganda amit az ellenzék is benyel.


Nem vesztett az ellenzék. Előválasztáson volt aki nyert, Dobrev.


Erre írod, hogy 20 éve nem tudják megmutatni magukat. Hogy mutassák 20 évig magukat vagy 100 évig ha még esélyük sincs? És a Fidesznél őszintén szerintem rosszabb nincs.


Ilyenre még példa hosszú távon nem volt. Gyurcsány alatt igen, de könyörgöm, Gyurcsány mikor volt már? Az is már lassan 2 évtizede és a Fideszes propaganda elültette a fejében az ellenzéknek, hogy Gyurcsány.


Elérte célját a Fidesz. Káoszt teremteni az ellenzékben, törvénymódosítással a kisebb arányokat megcseréli, államosít biztosítva magát és ezekez olyan csendben, hogy a csótány sem hallja meg. És még ha figyelsz nagyon akkor sem.


Gratula nekik. Én nem tudom mennyi ideig tervezték ezt meg milyen pontosan vagy spontán, de ez történelmi groteszk gyönyör ami valóban könyvbe illik, lassan Hitler féle példa csak népírtás nélkül bár ez a migrációs dolog meg állampolgárok kiűzésének uszítása és megélhetés nehezebbé - szegényebbeknek lehetetlenebbé tétele már-már ott jár.


De az ötlet tényleg. Erre tényleg kiváncsi vagyok. Mennyi ideig terveztek, mennyire pontosan, hányan és még kik azok akik külföldiek mondjuk vagy belföldi nem politikus de ráhatással bírók. Ez egy rendkívül egyedi megoldású rendszer.


Normális efféle ember mint Orbán azonnal börtönbe, vagy Stalin módra vagy Hitler mód. Ő nem, Ő egy ilyen lassított de gyorsabb menetet választott.


Tökéletes, hogy még az ellenzéket is elcsábítja, megcsábítja, propagálja.

2023. szept. 27. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Elveszik az értelem az írásban. 20 sor zagyvaság, és olyan unalmas, hogy fáj félig is elolvasni, ahogy az eredeti kérdést is... Nincs tartalom, csak szófosás. Amit leírtál, meglehet fogalmazni 3 sorban is, és akkor érthetőbb lesz és átláthatóbb. És így talán hajlandó lesz valaki elolvasni a szöveged.
2023. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Női vendégmunkás csak ukrajnából jön, meg egy kevés vietnámból.

Filippinó csajok nem jönnek, csak férfiak.

2023. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6


Tudom, akinek új a felismerés meg az egész dolog, hogy felfogja mi van valójában... fáj... neked is, nekem is. Olvasd többször és megérted. Komplex szöveg azt bevallom, tele van paragrafusokkal, idézetekkel, de fusd át megint. De hiába mondom neked szerinte, tudod miről van szó.


7


Nézd meg mi van a Fülöp-szigeteken, ki uralkodik. Nekem volt filipina chat beszélgetésem egy huszon éves lánnyal. Csak chat-eltünk. És úgy hajtott rám mint a... pedig nem is látott engem csak annyit mondtam melyik országban élek. Leszarta. Annyi elég hogy Europa vagy USA. Hidd el. Kérdeztem mit akar csinálni. Mondta, hogy hát sok állás nem éri meg, mehet piacra vagy valami meg az oktatás sem a legjobb vagy valami hasonló, de lényeg, hogy mondta inkább megy katonaságba. Mondtam neki inkább menj abba a szar suliba minthogy katona legyél, de mondja nem mert ott sokat fizetnek.


Mondom. Ott katasztrófális a berendezkedés. Majdnem olyan mint Myanmarban vagy Észak kóreában. Amerikai, Európai mindegy nekik, csak ne az országuk. Ez egy hatalmas lehetőség nekik, hogy ide jönnek százezrével dolgozni.


Te honnan tudod egyébként, hogy csak férfiak jönnek? Semmilyen törvény nem írja azt elő náluk sem meg nálunk sem, hogy csak férfi jöhet. De jöjjön férfi, néhány nő kipróbál pár férfit, teherbe esik tessék, mert kell a CSOK. Ugyanott tartunk kb. Igaz kisebb az esély.


De semmi garancia, hogy csak férfiak jöhetnek/fognak jönni. Takarítómelót simán el tudok képzelni, hogy filipina végez. A többiről, hogy letelepedés, meg családot idehozni, ez sincs törvénybe foglalva, hogy tilos lenne. Amibe volt valamicske az meg már nem hatályos. Szóval szabad kéz nekik, mandiner meg pesti srácok ide oda meg Orbán.


Linkeld be azt a törvényt, ami ezt korlátozza. Hadd tanuljak én is és oktass ki, de tényleg. Mert akkor tudom az aktuális helyzetet. Én viszont linkeltem jogokat, net.jogtar-ról. paragrafusokkal, bekezdésekkel, fejezetekkel.


Szóval ha te ezeket nem tudod megtenni és nem tudsz találni erre kontrázó törvényt, akkor fejezzük itt be, mert felesleges veled beszélnem főként és veled velem mert te egy síkon haladsz.

2023. szept. 27. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem maradnak itt filipinok csak repülö miatt meg papirok miat jönek amint meg van tartozkodási engedély magyarországon utaznak is tovább.Mert a 27% áfát nem fogják meg fizetni a kajáért meg 700 ft benzint azok se idioták.
2023. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7%

8.

Onnan tudom, hogy a cégemhez havi 20 új filippínó jön melózni. Most vannak 80an.

Lett nekik építve külön imaszoba, mert muszlimok.

És csak férfiak.


A legelején volt velük egy nő, mint tolmács 1 hetet.

De az is amit művelt vállalhatatlan volt.


Egyik nap a csaj üvöltve elkezdett sírni az étkezőben.

Mindenki nézte hogy mi a f asz?

Az uki csajok először röhögtek, meg videózták...aztán odamentek hozzá hogy mi van?


Muszlimoknál a nők nem imádkozhatnak együtt a férfiakkal. És a csaj ezt az étkezőben tudta le ebben a formában.

Másnap már nem kellett jönnie.

2023. szept. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!