Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elhiszitek, hogy 115000 fővel...

Elhiszitek, hogy 115000 fővel csökkent a magyar cigányság 10 év alatt a népszámlálási adatok alapján?

Figyelt kérdés
Nem rasszista indittatású a kérdés, hanem a népszámlálási adatok hitelességére vonatkozik.

#Magyarország #roma #népszámlás
2023. szept. 29. 09:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

↑ 19-es válasz írója! (17:50) A 17-es egy szám, nem fog válaszolni neked. Nem egy szám vagyok, hanem a 17-es számú válasz írója.

Elképesztő ez a link őrület, meg hogy hol olvasta valaki? Megírtam, hogy a KSH honlapján vannak az adatok, miért érdekelne engem, hogy másutt kik mit írnak róla?

Néhány kattintással magad is megnézhetted volna, megnézheted. Képen, amit néhány kattintás után láttam: [link]

Én 105 564-nek számolom a különbséget. Hogy újságírók honnan hogyan gyűjtenek ki adatokat, hogyan vonnak ki egymásból két számot, jól le tudják-e írni, amit sikerült kiszámolniuk; nem vagyok rá kíváncsi, úgyhogy nem tudok neked ilyen olvasottságról számot adni.


(Amúgy rossz az időtartam a kérdésben. Nem 10, hanem 11 és fél év alatt: 2022-2011=11. A járvány miatt egy évvel kitolódott a népszámlálás.)

2023. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21-es


Fölöslegesen próbálod játszani az oktatót a megszólításon, mindig is így használtam, ezután is így fogom, engedjük el ezt a témát, pont.


Ez nem link őrület, itt minden 3. vagy 4. kérdés kamu híreken alapszik...neked kellene a legjobban tudni ezt. A többi mondanivalód tartalmában teljesen igazad van.


Én 105.674-nek számolom a különbséget. A cigányság mellett, majd az összes nemzetiség száma csökkent mellékesen megjegyezve. A lengyelek, szerbek és az ukránok száma nőtt, a többi nemzetiségnek csökkent,miközben a nem válaszolók száma 1,4 millióról 1,1 millióra csökkent.


A más nemzetiségűek száma meg 121 ezerről 377 ezerre nőtt. Amit én nem értek, hogy a KSH miért nem részletezi, kik a más nemzetiségűek, ha már ekkora a létszámuk.

2023. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én azt sem hiszem el, hogy általában fogynánk. Rengeteg több gyerekes családot látok az utcákon, mindenféle korú emberek alkotta hömpölygő tömeget. Egész egyszerűen a jelenlegi gazdasági berendezkedésünk okán nyomják ezt a "jaj, fogyunk, nagy baj lesz"-propagandát. Muszáj, hogy egyre többen és még többen legyünk, különben ki venné meg a termékeket, ki venné igénybe a szolgáltatásokat? Pedig már réges régen át kellett volna állni a minél kisebb szaporodási rátára. Már így sem tudunk együtt élni, olyan szinten vagyunk egymás hegyén, hátán.
2023. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!