Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy az állam...

Támogatnád, hogy az állam kötelezze az lakásbérbeadókat, hogy az általa meghatározott bérleti díj nem lehet több, mint a bérlő fizetésének az 50%-a?

Figyelt kérdés

Természetesen most legális bérbadásokról van szó. A banki lakáshitelnél a banknak néznie kell az adós jövedelmét, aminek olyan nagynak kell lennie, hogy a havi törlesztő max. a havi fizetés 50%-át vigye el.


Támogatnád, hogy hasonló szabályok vonatkozzanak a lakásbérbeadókra is vagyis vagy találnak magasabb fizetésű bérlőt vagy nem emelhetik az árat csak a bérlő fizetéséhez igazítva.



2023. okt. 10. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötletnek tartom.
Nem, ez így nem lenne jó.
Nem tudom eldönteni 🤔
41 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez az, hogy akkor kiadná olyannak, aki többet tud fizetni.

Semmi értelme nem lenne.

2023. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%
Aki nem képes kifizetni a piaci árat, az költözzön el, ez ilyen egyszerű. Mindig van olcsóbb hely.
2023. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha jól értem, ha valaki kap, 300.000 Ft fizetést, attól, max 150.000-et lehetne elkérni?

És ilyen esetben a bérbeadót, hogy kötelezed, hogy ne annak adja ki a lakását, aki 1.500.000-at keres és igy elkérhet tőle ugyanazért a lakásért 750.000 Ft-ot?

2023. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 D-Mano ***** válasza:
86%

Nem támogatnám.

2 dolgot tennék az ügyben. Ezrével építeném az állami albérleteket, amelyeket méltányos áron, minimálprofittal adna ki az állam. Ez lefelé húzná az albérletárakat.

Kiszervezném kormányközeli (mindenkori kormányra értem, nemcsak a mostanira) influenszereknek annak a nézetnek a képviseletét, hogy 1 átlag albérlet kiadásából senki ne akarjon megélni, mert az aljas nyerészkedés. (Ha valaki csak albérlet-kiadásból akar megélni, az minimum 3 albérleten kell alapuljon, így jön ki korrekten a dolog.) A magyar emberek a fizetésük túl nagy arányát kell albérletre költeniük, egyszerűen azokon a környékeken, ahol van munkahely, ott többnyire túlárazottak az albérletek is. 😕

2023. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
58%
Nem a magánembereket kell cseszegetni, az államnak kellene ingyenes tömegszállásokat építeni.
2023. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Néhány érdekes adat. 2010 és 2020 között összesen 340 milliárd forint összegben épültek stadionok. Budapesten 2023-ban egy átlagos újépítésű lakás négyzetméterára 1,3 millió forint volt. Vagyis ebből ma budapesten lehetne építeni nagyságrendileg 270'000 négyzetméternyi lakást. Ugyancsak 2023-ban az átlagos újépítésű budapesti lakás mérete 63 négyzetméter, vagyis 4200 (!) vadonat új átlagos budapesti lakást lehetett volna ebből az összegből építeni a 2023-as adatok alapján.


Budapestit, 2023-as árakkal.


Vajon mennyit lehetett volna, ha figyelembe venném a vidék adatait és a 2010 és 2020 közötti árakat.

2023. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, egy stadionba sokkal többen férnek el, mint 4200-an, de ha 2fővel számolunk még 8000-nél is többen. Sokkal jobban egérte stadiont építeni.
2023. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
:D
2023. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem lenne célravezető. Kedvező árú állami bérlakásokkal lehetne mérsékelni a piaci árakat is.
2023. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a bank nézi a jövedelmet, az ettől teljesen más történet. Azért nézi, mert szeretné viszont látni a kölcsönadott pénzt, és nem szeretné, ha olyannak adna kölcsön, aki később majd nem tudja fizetni a törlesztőt.


Mi a baj a lakástörlesztővel:


Persze ne ebből induljunk ki, de mi van, ha valaki feketén dolgozik? Őtőle hogy kérdezed meg, hogy mennyit keres? Amennyit bevall.


Mi van, ha 100 az albérlet, 200-at keresek, és szeretné megemelni a bérleti díjat? Megkérdezi, hogy na, emeltek már a fizetéseden? Én meg mondom, hogy neem, nem emeltek, á, dehogy. Sőt, képzeld, eddig 8 órában dolgoztam, most meg már csak 6 órában. Nem tudok sajnos, csak 70 ezret fizetni ezentúl... Pedig én úgy kifizetném a 100-at is, de saajnos nem tudom... Hát akkor legyél szíves lecsökkenteni 70 ezerre, mert ez a szabály.


Mit csinálsz, ha megszűnik a munkahelyem, és mondjuk fél éven keresztül a korábbi megtakarításomból élek? De a jövedelmem 0 Ft. Le kell csökkentenie a tulajnak 0 Ft-ra a bérleti díjat addig? Vagy ki kell lakoltatnia? De fizetni én tudok, azzal nincsen gond.


Amikor az albérletekről szerződés sincsen kötve, és a tulaj sem fizeti meg az ez a jövedelem után fizetendő adót, így a bérlő is azt mond, amit akar. Úgyis fű alatt köttetnek meg ezek az albérleti szóbeli megállapodások.


Mindenesetre a vége az lenne, hogy meghirdeti x forintért / hó. Nem tudod kifizetni, mert nincs annyi jövedelmed? Akkor majd más jelentkezik, és annak adom ki.

2023. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!