Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont a liberális barátai...

Miért pont a liberális barátaim voltak azok, akik magamra hagytak, vagy épp kritizáltak?

Figyelt kérdés

Én az utóbbi időben ismerkedtem emberekkel. Volt köztük liberális és konzervatív is. Az előbbi a nézeteim miatt, ha nem értettem velük egyet kritizáltak, kinevettek, vagy a külsőm miatt bántottak, avagy magamra hagytak sokszor.

A konzervatívabb típus, mellettem állt, avagy segített, volt bennük bajtársiasság.

Én magam baloldalinak tartom, szociáldemokratának, volt még baloldali ismerősöm, az is kitartó volt velem.

A liberálisak budapestiek voltak, momentumosok, míg a baloldali ismerősöm veszprémi volt Márki-Zayos, jobboldali Miskolci, asszem az is Márkis.

18f



2023. okt. 10. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet azért, mert a barátságot is politikai alapon határozod meg, ami ugyanúgy rossz, mint a kérdésnek a kategóriája.
2023. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eléggé nem. De szóba kerül, akkor nem hazudok. Semleges vagyok az LMBT-vel, ukránokkal is, aztán mégis megkapom a náci jelszot
2023. okt. 10. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
Miért pont a liberális barátaim voltak azok, akik magamra hagytak, vagy épp kritizáltak?
2023. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom a "semleges" neked is azt jelenti, mint a többi itteni "nemhomofóbnak", hogy nincs velük bajod, amíg hajlandóak bujkálva élni...

Amúgy meg ha olyanokkal akarsz barátkozni, akikkel nagyon nem egyeznek a politikai nézeteid, akkor nem fog működni, pláne ha te erről akarsz velük beszélgetni. De ez miért baj? Nem kell mindenkivel pajtinak lenni.

2023. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pintér László ***** válasza:
26%
Nem csak bujkálva meg a priden táncolgatva tud élni egy meleg, ahogyan egy hetero sem csak bujkálva, meg ki tudja milyen fesztiválon egymás szájában tudnak élni. Egy átlagos hétköznapi Embert baromira hidegen hagy, hogy valaki meleg, max tesz rá valami megjegyzést, de igyanolyan megjegyzést mint amit arra tesz aki mondjuk cigánnyal van együtt, vagy a Fideszre szavaz, vagy techno zenét hallgat, bármi. Az Embereknek van és lehet véleményük, nem kell mindent mindenkinek a torkán lenyomni, de ettől még a melegek ugyanúgy tudnak élni nem bujkálva is, mint egy hetero. Például Engem is baromira zavarna, ha ülök a vonaton és előttem cuppogva csókolózna két meleg, de ugyanúgy az is baromira triggerel ha két hetero cuppog előttem. Akkor heterofób is vagyok? De amúgy meg egy átlagos meleg pár is annyira hidegen hagy, mint egy átlagos hetero pár, nem kell bujkálniuk, de azért a Világba sem kell kiabálni, hogy melegek, mert KIT érdekel? Ez ilyen modern liberális felfogás, hogy aki nem tapsol egy melegnek, mert meleg, akkor már homofób meg náci fasiszta. Egyszerűen csak az átlag Ember leszarja, hogy meleg vagy hetero vagy biszex vagy bármi.
2023. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Nincs összefüggés.
2023. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Én ugyanezt tapasztaltam, igaz, 34 évvel a hátam mögött.

Jobboldali vagyok, bár nem húzok egyik párthoz sem. Munkatársaim, barátaim javarészt baloldali emberek közül kerültek ki mindig is, bár érdekes, hogy ők maguk mindig felháborodtak, ha oldalhoz soroltam őket, mondván ők függetlenek... Nem egy közeli barátság ment szét vagy romlott meg a politikai nézetkülönség miatt. Még elsőre értelmes, higgadt emberekből is pillanatok alatt előtört az orbángőzös indulat, és lettem fideszes vagy egyenesen náci, ha nekik nem tetsző véleményt alkottam.

Én nem gondolom, hogy bármelyik oldal higgadtabb lenne a másiknál, de azt én is megfigyeltem, hogy egy jobboldali ember az személyesen inkább csendben marad, a baloldali meg nagy pofával hirdeti az abszolút igazságot, illetve amit ő annak gondol.

2023. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#7 te nem vagy jobboldali, csak egy "én nem a zemeszpére szavaztam, de..." fideszes változata. Valószínű akiket baloldalinak mondtál, ők se voltak baloldaliak, csak a fidesz propaganda szerint nektek mindenkit baloldalinak kell bélyegezni, aki ellent mond a felcsúti pabló tescobar-nak.
2023. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

#8 gondold át azt a baromságot, amit az első mondatodban írtál, vagy józanodj ki és fuss neki még egyszer.

Különben pontosan azt az idomított, primitív retorikát nyomod, amiről írtam: ha nem velünk vagy, akkor csakis az ellenséggel lehetsz, hol máshol.

2023. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. Ha ilyen beszolast kapsz az ismerőseiddel kérdezz vissza hogy miért nem mennek a frontra harcolni. Vagy csak addig van nagy szájuk amíg nem az ő házukat bombázzák? A FIDESZ nem háborupárti. Ha nem értenek ezzel egyet akkor menjenek ki zsoldosnak Ukrajnába. Lehet menni szabadon. Gondolom ha Feri vagy Márki mondaná hogy legyen béke akkor bólogatnának.

Semmi gond nincs azzal ha semleges vagy az LMBT-vel. Van véleményed. Sok meleg is van aki nem mászkál szivárványos ruhában. Attól még nem bujkalnak csak azt simán élik az életüket.

2023. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!