Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kupak rögzítés összefügg a...

A kupak rögzítés összefügg a most bevezetett visszaváltással?

Figyelt kérdés

Ugye 50 forint lesz a betéti díja a termékeknek, és lesz kötelezően visszaváltó automata is.

De azt mondták, idézem:

"szervezet szerint a kupak rögzítésével azt akarják megakadályozni, hogy az a kommunális szemétben vagy a természetben eldobálva végezze"


2023. okt. 10. 16:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Felejtsük el a kötelező jelzőt!oda dobod a szemetedet ahová eddig is,semmilyen kötelező dolog nem lesz benne.
2023. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, de én szakítom le, mert nem tudok tőle inni.
2023. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom, szépen fog majd működni. A nem kis betéti díjat beszedik, aztán majd gondok lesznek a visszaváltással: kevés lesz az automata, elromlik, megtelik stb.

Sok ásványvizet fogyasztunk, minden kiürült palackot, kilapítva a 200 literes itthoni gyűjtőbe tesszük, kéthetente ürítik. Majd fizethetünk minden 89 Ft-os palackhoz 50 Ft betétdíjat, és a kiürülteket hordhatjuk vissza a városba, ha találunk működő átvevőautomatát, mert erős kétségeim vannak efelől.

2023. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
#3: Van abban igazság amit mondasz, de valahogy a problémát akkor is kezelni kell. Az a baj, hogy az emberek többsége nem hajlandó szelektíven gyűjteni a szemetet egészen addig, amíg nincs kellőképpen motiválva. Nekem elég az a motiváció, hogy csökkentsük a szennyezést, neked is elég, de a többségnek sajnos nem.
2023. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szoros összefüggés. Mindegyik január 1-től kötelező, de a betétdíj magyar kormányzati döntés, a kupakok rögzítése pedig EU-s előírás.

Annyiban függ csak össze, hogy mindegyik a szelektíven visszagyűjtött hulladék arányát hívatott növelni. Utóbbi hatékonyságában nekem is hatalmas kétségeim vannak, mivel az emberek többsége úgyis letépi.

2023. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
4) szerinted szaros 50 Ft-al fogod tudni motiválni?Ez az egész csak áremelésre jó.
2023. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
#6: Biztos vagyok benne, hogy igen. Lehet, hogy neked nem pénz, de sokaknak igen. Sok kicsi sokra megy alapon sokan be fogják váltani. Ez a tapasztalat más országokban is, ahol már bevezettek hasonlót.
2023. okt. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

@6

Ha a szórakozó fiatalokat nem is, de rengeteg rászorulót igen.

Szépen viszik majd vissza az utcáról összegyűjtött szemetet.

Eddig egy nagy zsák aluért járt 200ft, most 4ből megvan az összeg, nagy zsákok meg súlyos ezresek lesznek majd.


Nekünk a társasházban 2 hetente viszik a 400 literes szelektívet, kb 1 hét után tele van a petpalackok miatt. Mostmár lesz hely más dolgoknak is, mert a “nagyfogyasztóknak” akik napi 2-3 palack vizet/kólát isznak/fő, azoknak havi 10e ft az, hogy nem viszi vissza őket.

2023. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Az senkinek nem tűnik fel,hogy miért politika kategória!?
2023. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Németországban már 10 évvel ezelőtt is működött ez a rendszer, nem kell annyira vészmadárkodni.


Régen, a szupermarketek előtti időben is vitted szépen a kólásüveget a kisboltba, a kasszás pedig leszámolta a betéti díjat.


Szerintem ma is működhetne a rendszer, csak azt nem értem hogy miért szüntették meg.

2023. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!