Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar elit a Dohány utcai...

A magyar elit a Dohány utcai zsinagógában. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szolidaritási istentiszteletet tartottak szerda este a Dohány utcai zsinagógában. A magyar politikai elit számos képviselője vett részt a rendezvényen és biztosította támogatásáról Izraelt. Jelen volt Magyarország köztársasági elnöke, a magyarországi egyházak vezetői, Budapest főpolgármestere, sőt egyes pártok vezetői is. Részt vett a budapesti amerikai nagykövet is.
2023. okt. 12. 16:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Kivételesen egyetértek a politikai elittel.
2023. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%

8:


Érdekes, hogy milyen megértő vagy az izraeliek bosszúszomjával kapcsolatban. Ilyen alapon a palesztinok is bosszúnak tekintik a saját támadásukat. Picit egyoldalúan működik az empátiád.

2023. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%
#12 Izraeliek bosszúszomja: "A sorozatgyilkos megölte a feleségemet." Palesztinok bosszúszomja: "Ma sem sikerült megölnöm és kirabolnom egy családot."
2023. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Ez a normális.

Én neten is egyébként már sok olyan kommentet látok, hogy önbevallottan antiszemiták állnak ki ebben a kérdésben Izrael mellett és képesek félretenni az előítéletet, ezért nekik külön hálás vagyok.

Amit ezek az állatok megcsináltak hogy csecsemőket lefejezni, elégetni, civileket ugyanígy halomra, sokszor ezeket a családjuk szeme láttára, ha ez valakinél nem üti át a morális küszöböt akkor semmi.

Én el tudom fogadni ha valaki nem kedveli a zsidókat, de a másik oldal most teljesen védhetetlen.

Lássuk csak én pl nem kedvelem a nácikat, de ha mondjuk egy 5 tagú náci család házába betörnének és ilyen felfoghatatlan borzalmakat csinálnának velük, biztos hogy velük éreznék együtt, attól független hogy nem kedvelném őket alapjáraton, de nincs olyan a világon aki ezt barbárságot megérdemli amit a Hamas tett. Erre nincs mentség és szolidaritást érezni az egyszerű humánum és lelkiismeret. Sajnos néhány emberben ez nincs meg és próbálják relativizálni a Hamast.

2023. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

13:


Ha a világ ennyire fekete-fehér lenne…


Itt egy Guardian-cikk augustusból, amely arról ir, hogyan rohantak le izraeli telepesek ciszjordániai palesztin falvakat, hogy bombáz le az izraeli hadsereg dronról civil autókat csak mert az “gyanús” volt.


Errol mi a véleményed?

2023. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2023. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szép gesztus, sok ártatlan halt meg.
2023. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
27%

Igen, undoritó amit a palesztinok tettek, de a zsidók sem ártatlanok. Nacionalista kormányuk igazságtalanul bánt a palesztinokkal, ez bosszulta meg önmagát.


A zsidók ezt maguknak köszönhetik.

2023. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyre több drámai információ kerül napvilágra erről a gyáva tetves palesztin terrorista támadásról.


[link]

2023. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Valóban borzalmasak, de van egy félelmem, hogy az izraeli bombàzásokban összezúzott és szénné égett palesztin gyerekek sem nyújtanak felemelőbb látványt:(


Nem vagyok híve az egyoldalú érzékenyítésnek. Ha palesztin oldalon is volt gyermekhalál (márpedig volt, a jelentések szerint többtucatnyi), akkor azt is joga van látnia a nyugati közvéleménynek, sőt látnia is kell, hogy tárgyilagos véleményt tudjon formálni.

2023. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!