Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a kormány nem támogatja aktívabban a lakóházak felújítását, hogy ne az ott lakóknak kelljen az amúgy is nevetséges fizetésből finanszírozniuk?

Figyelt kérdés

Az alábbira gondolok:

A fidesz súlyos összegeket lop az emberektől, és adja a zsírosfejű oligarcháinak, strómanoknak, haveroknak, családtagoknak. Ellenben olyan szinten le vannak még a fővárosban is a társasházak pusztulva, hogy rossz ránézni.

Az emberek súlyos összegeket fizetnek adó formájában azért, hogy a kormány finanszírozni tudja a közellátáshoz szükséges kiadásokat, vagy legalább csillapítani tudja az amúgy is súlyos kiadásokat. Ellenben azt látni, hogy a kormány szórja a pénzt debil dolgokra (stadionok, vadászkiállítás, NER-palota karbantartások).


2023. okt. 23. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Miért kéne támogatni?
2023. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvasd el amit írtam. Itt arról van szó, hogy mire lenne égetően fontos költeni, mire pedig pénzpocsékolás.
2023. okt. 23. 13:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Legalábbis az adófizetők szerintem kevésbé bánnák, ha a pénzük felújításra, restaurálásra menne, mintha a csúti zsírdisznó apjának többszörösen túlárazott építőanyag forgalmazására.
2023. okt. 23. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Kérdésedben a válasz. Mert ellopják a pénzt. Nekik sosem volt cél, hogy Neked meg nekem, vagy bárkinek jobb legyen.
2023. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es válaszadó megadta a választ. Őket nem érdekli a nép sorsa. Amúgy ugyanez a helyzet az egészségüggyel. Az állami szektort lerohasztották, ha meg akarsz gyógyulni, mehetsz a méregdrága magánkórházakba. Magyarul, duplán fizetsz. Fizetjük az adót, amit nem arra költenek, amire kellene. Így fizethetjük a magán megoldásokat is (miközben pont arra lett kitalálva az állami szektor, hogy ezt ne kelljen). Ha pedig fizeted a magánt is, azzal is jól jár valami haveri vállalkozó.
2023. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Legalábbis az adófizetők szerintem kevésbé bánnák, ha a pénzük felújításra, restaurálásra menne, mintha a csúti zsírdisznó apjának többszörösen túlárazott építőanyag forgalmazására." 1-es vagyok, akkor úgy írom, nem érdeke a jelenlegi kormánynak. Azt sok kis cég is tudná csinálni, sokan tudnának lenyúlni belőle, azok is, akiknek szerintük nem járna. Egy gigaberuházás baráti céggel sokkal kifizetődőbb, már mint a kijelölt kivitelezőnek. Hozzá teszik, hogy kiemelt építkezés és már is lehet a törvényeket áthágni, mert onnantól rájuk nem vonatkozik. Én azt nem értem, az emberek, miért nem az alacsony béreken és a magas elvonásokon vannak kiakadva? Ha jól emlékszem, SZJA 15% /én nem fizetem, azért nem tudom pontosan/. Az áfa 27% + plusz kereskedelmi adó 3,1% és ez még csak egy része az állam felé visszafolyó pénznek. Ezeket a legcsóróbbak is fizetik de egy melósnak is sok ez. Ezek pont azért vannak, minél jobban függjél az állam bácsitól, hogy hú, támogatást kaptál, milyen jók. Közben meg azért nem tudsz felújítani, mert elvonják tőled a pénzt.
2023. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%
Miért akarod te az én adómat a te lakásodra költeni? Mindenki a saját lakását tartsa rendben.
2023. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!