Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » '56 hátterében lehetett...

'56 hátterében lehetett egyfajta elnyomott zsidóellenesség kibontakozása is?

Figyelt kérdés

Próbálom megérteni '56-ot minden aspektusok keresztül. Nem éltem akkor és érdekel, hogy valójában hogy volt. Nem pedig a baloldali, liberális, jobboldai értelmezések érdekelnek. Most így az évforduló kapcsán találkoztam egy eddig új, korábban számomra ismeretlen interpretációval. Erről kérdeznék rá. Mennyire lehet ez lehetséges?


Még a '70-es években sikeres és köztiszteletben álló angol történész, David Irving felkereste a magyar hatóságokat, hogy engedélyt kapjon a beutazásra, s így az 1956-os események elemzésére. Nagyon hosszú procedúra volt stb. Végül sikerült is neki. Meg kapta az engedélyt és szabad utat kapott a kutatásához egyben hozzáférést is biztosítottak számára a dokumentációk átnézéséhez.



Tanulmánya kapcsán Irving az 1983-as Nemzetközi Revizionista Konferencián tartott felszólalásában ecsetelte azt (Irving, 1983), hogy addigi könyveivel ellentétben ez a könyv komoly akadályokba ütközött. Az amerikai Putnam kiadó vezérigazgatója, a zsidó Peter Israel felhívta Irvinget, s közölte vele, hogy inkább bevállalják az ebből adódó anyagi károkat, de nem adják ki a művét.



"Irving aztán így beszélt arról: Sok száz magyart kérdeztem ki, hozzáférhettem a menekült magyarok kihallgatási jegyzőkönyveihez, a CIA és a CIA-nak dolgozó pszichiáterek által végzett kihallgatásokhoz, valamint a New York-i Columbia Egyetem Oral History Projectje által készített kihallgatási jegyzőkönyvekhez. Összességében, azt hiszem, talán 2000 magyar korabeli kihallgatását olvastam végig, olyan emberek által, akik nálam sokkal jobban értettek a kihallgatásokhoz. És ezeknek a kihallgatóknak a következtetése volt az, ami felháborította kritikusaimat. Mert ezeknek a kérdezőknek a következtetése az volt, hogy az 1956-os magyarországi felkelés elsősorban zsidóellenes felkelés volt. A magyarok zsidóellenesek, ők egy olyan nép, amelyben az antiszemitizmus majdnem olyan régre nyúlik vissza, mint maga a magyar nemzet, 1000 évre. Ha most elmész Magyarországra, és beszélgetsz a magyarokkal, fél órán belül zsidóellenes vicceket mesélnek neked, pedig nagyon kevés zsidó maradt ott, akivel szemben zsidóellenesnek lehet lenni. Ők egy zsidóellenes faj, akikhez képest a nácik olyan tiszták, mint a hófúvás."


Na erről mit gondolsz? Hogyan vélekedsz, hogy közrejátszhatott '56 kirobbanásában egy a háttérhatalommal szembeni érzelem

Forrás: [link]



2023. okt. 23. 16:57
A kérdező szavazást indított:
David Irvingnek igaza volt
Részben, de igaz
téved
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

> köztiszteletben álló angol történész, David Irving

Helyesen: egy magát történésznek nevező személy, aki egy évet ült Ausztriában holokauszt-tagadás miatt.


>Hogyan vélekedsz, hogy közrejátszhatott '56 kirobbanásában egy a háttérhatalommal szembeni érzelem

-Sztálin grúz származású volt, és ő volt a főgonosz. Akkor már halott volt, de a lényeg, hogy az egyszerű emberek fejében nem volt kommunisták = zsidók egyenlőségjel. Vidéken különösen nem, merthogy egyszerűen nem maradtak zsidók, minden komcsi árja volt... Mint pl. nagypapám Wéber nevű sógora, aki "inkább én vigyem, mint más" alapon elhordta nagypapámék tégláit (mondván, hogy az már nem az övé, mert ki van telepítve). Meg a "megtért" kisnyilasok...

2023. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
David Irving úgy kezdett neki a "kutatásnak", hogy a végkövetkeztetése már meg volt, és ahhoz kereste a bizonyítékokat. Egy szavát sem kell komolyan venni.
2023. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most elmész Magyarországra, és beszélgetsz a magyarokkal, fél órán belül zsidóellenes vicceket mesélnek neked, pedig nagyon kevés zsidó maradt ott, akivel szemben zsidóellenesnek lehet lenni."

Ez csak annyit mutat, hogy a magyaroknak van humorérzékük. Az, hogy valakivel vagy valamivel viccelnek, egyáltalán nem azt jelenti, hogy gyűlölik.

2023. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 A legjobb zsidó vicceket vállaltan zsidó ismerőseimtől/kollégáimtól

hallottam.

1956-bannem voltak zsidóellenes megmozdulások. Ha zsidókat ért atrocitás, az a korábbi tevékenységük miatt történt, nem vallási alapon.

jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!