Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dúró Dóra hazudik a cigányságg...

Dúró Dóra hazudik a cigánysággal kapcsolatban? 5-6-szor nagyobb a bűnözés a cigányok körében?!

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=78AcIp3R-Sc


Ebben a videóban hangzott el. Ez valahogyan triggerelt, mondom ez nem lehetséges, ez egyszerűen nem lehet igaz.

Vegyük akkor elő a matekot. A 2000-es évek elején állítólag készült valami statisztika. akkor 80 valahány százalék volt a romák aránya a fogvatartottak között. Azóta már többen vannak, és a beszámolók szerint 90% körül van az arányuk.


A cigány lakosság aránya wikipédia szerint: "Eszerint több mint 500 000 fő a magyarországi cigányok lélekszáma (kb. az összlakosság 5%-a). Mások 6-700 000 között becsülik a magyarországi cigányság számát, míg egyes roma értelmiségiek szerint ez a szám az egymilliót is eléri."


Legyünk nagyon jó indulatúak, és vegyük a 700 ezres számot. Van 19 ezer fogvatartott, annak a 90%-a 17100.

Tehát a 700 ezerbőlt 17,1 ezer bűnöző, a cigányok 2.44%-a bűnöző, vagy ha úgy tetszik, PC nyelven fogvatartott.


A lakosság itthon 9.71 millió, a cigányok számát levonva 9.01 millió, és van 1900 fogvatartott. Az annyi mint 0.021%. Ez 116-szoros különbség, nem 5-szörös. És ebben benne vannak feketék, arabok, kínaiak, stb.


Konklúzió, 116-szoros. Számoljatok utána ti is, mielőtt azt mondanátok, hogy rasszista volt a számológépem.


2023. okt. 27. 01:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Cigánypolitika c. fejezet, 46. oldal."


Hát én ezt elolvastam, reméltem, hogy kellemesen fogok csalódni, de nem így történt. Az a szomorú, hogy ez az írás kb minden társadalomkutatási konszenzussal szembemenve, csak nyomja a szokásos populista bullshitet.


Amivel egyetértek, az a családsegítő hálózatok komoly fejlesztése, az ottani fizetések emelése, a részletes tájékoztatás és ingyenes, vagy támogatott fogamzásgátlás. A többi szerintem olajjal tűzoltás.

2023. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 Szerinted. Szerintem meg ők az egyetlen párt, akik meg akarják oldani a cigányság jelentette problémát, és vannak rá javaslataik. Egyébként ehhez még hozzájön az, hogy a mostani gyakorlattal ellentétben ők börtönbe (vagy Szibériába) küldenék a bűnözőket.
2023. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg ők az egyetlen párt, akik meg akarják oldani a cigányság jelentette problémát, és vannak rá javaslataik."


Nem tudom, mi a gond a szövegértéssel. Nem azt mondtam, hogy nincsenek javaslataik, vagy nem akarják megoldani. Azt mondtam, hogy a javaslataik nem oldják meg a problémát, csak jól hangzanak.

2023. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

" A szélsőjobb azért erősödik, mert a liberálisoktól csak erre az impotens polkorrekt jóemberkedésre futja ahelyett, hogy szembenéznének a valósággal."


A jóemberkedés csak látszat. Ostobák. Van egy olyan mondás, hogy az ostobaság és a gonoszság egytőről fakad.


Kedves 10-es!


" A rasszizmus nem abban van, hogy ezt kiszámoljuk és szembenézünk a számokkal, hanem abban, amikor azt mondjuk/hisszük, hogy ennek valamilyen etnikai, genetikai háttere van."


Talán nincs genetikai, vagy etnikai háttere?


"A bűnözés gyökerei szinte mindig a gyerekkori életkörülményekre vezethetők vissza. Ha egy lepusztult putri környéken nősz fel, akkor elég nagy eséllyel bűnöző leszel."


Az '50-es években olyan szegénység tombolt sok helyen, hogy a tömény csóróságnak már szinte szaga volt. Mégis ezeknek az embereknek a házában tisztaság és rend volt. Megszokott volt, hogy otthonról elmentek, be sem zárták a házat, és a szomszédok átmentek, miközben házban aludt a pár hónapos csecsemő.

2023. okt. 27. 11:22
 15/16 anonim ***** válasza:

"Talán nincs genetikai, vagy etnikai háttere?"


Szerintem genetikai tényleg nincs. Mármint oké, neked van egy álláspontod, nekem meg egy másik, lehet róla vitatkozni. Az etnikai elég szabadon értelmezhető, abba nem mennék bele.


"Mégis ezeknek az embereknek a házában tisztaság és rend volt."


Oké, ez egy jó pont. Igazad van. Nem a szegénység vezet a bűnözésbe, hanem a társadalmi elszigeteltség és kilátástalanság. Egy teljesen tisztességes öregasszony olyan agresszív és putris tud lenni, hogy elképesztő, egyszerűen azért, mert kívülreked a társadalmon.


Közhely a cigányok kirekesztettsége, ami azt sugallja, hogy a cigányok kizárólag a magyarok hibájából olyanok amilyenek, és ha a magyarok holnaptól megváltoznak, akkor a cigányok abbahagyják a bűnözést, és rendes dolgozó emberek lesznek. Ez természetesen baromság.


Én úgy gondolom, hogy a társadalmi kirekesztettség egy öngerjesztő folyamat. Ha valamiért mondjuk elkezdik utálni a kék szemű embereket, akkor a kék szeműek elkezdenek hátrányt szenvedni. Ettől a kék szeműek frusztráltak lesznek, és ellenségesek, ami azt okozza, hogy az is tartózkodni fog tőlük, akinek amúgy semmi baja nem volt a kék szemű emberekkel. Nem azért utálja a kék szeműket, mert kék a szemük, hanem mert seggfejek. Hogy melyik volt a tyúk, meg melyik a tojás, azt már nem lehet megmondani.


Röviden: a kérdés, hogy hogyan lehet egy leszakadt népcsoport szokásait sikeresen a kívánt irányba befolyásolni. Azaz hogyan lehet a cigányokból tudatos, békés, társadalmilag hasznos, a magyarokkal kellemesen együttműködő embercsoportot csinálni. És abban eléggé biztos vagyok, hogy nem szegregált oktatással, a cigánybűnözés mantrázásával, vagy erőszakos születésszabályozással fog menni.

2023. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15.: Köszönöm a válaszodat!


Nem láttam benne kivetni valót, rendben volt vele minden, de a legutolsó bejegyzésed... Hát arra muszáj, hogy reagáljak.


"És abban eléggé biztos vagyok, hogy nem szegregált oktatással, a cigánybűnözés mantrázásával, vagy erőszakos születésszabályozással fog menni."


Tehát szerinted nem probléma, hogy túl sok cigány születik? Bevallod, hogy probléma van velük, miért hagyjuk tovább nőni a bajt?


A szegregált oktatással mi a baj? Én cigány gyerekekkel jártam iskolába, és terrorizálták a magyarokat, zavarták az órát, a tanítás lehetetlen volt. Értem, hogy nekik is joguk van a rendes oktatáshoz, de ez ne a magyar gyerekek kárára történjen. Ahová jártam iskolába, ott már fehér gyerek nem igen van, mert elmenekültek. Minden értelmesebb szülő inkább járatja a sokkal messzebbi városba. Most akkor melyik a rosszabb, hogy a fehér gyerekek naponta több órát elvesztenek az életükből, stresszesek, rosszabbul teljesítenek... Ez nem a létüket fenyegeti?? Hogy nem hagyják őket élni, terrorizálják, megverik, leköpik. Nálunk suliban bevett gyakorlat volt, hogy az alsós kis cigány gyerekek leköpték a lányokat, és ha egy pofont mertek volna adni a kis ronaldóknak, akkor jött a báty. Ugyanez megy a felnőttek világában is, csak itt a báty a rendőr, akinek az apja (aki fűti és hergeli a magyarok ellen) a liberális bíró/politikus.

Vidéken is sok helyen ez megy. Az öregezésnél állítólag 100%-os a cigány elkövetők aránya.

És ezek tekintetében az átlag cigányt az zavarja, hogy őt most nem engedték be a szórakozó helyre, mert barna a bőre, vagy hogy a pénztáros nem mosolygott eléggé.


" Azaz hogyan lehet a cigányokból tudatos, békés, társadalmilag hasznos, a magyarokkal kellemesen együttműködő embercsoportot csinálni."


Megmondom én, hogy mi lesz. Majd a fehér gyerekek alkalmazkodnak a cigányokhoz, lesz belőlük majd fehér cigány. A rossz ragadós. Egy 30 fős osztályt akár 1 gyerek is letud zülleszteni. Ha egy láda almába beleteszel egy rohadtat, akkor a többi is megrohad.

Majd úgy leszünk, mint a mesztic Dél-Amerika. Lesz majd béke, kellemes együttélés. Vagy legalábbis azt hiszed majd. Mint a 2 dél-amerikai internetes haverom. Az egyik argentín. Fasza, meg minden. Szeret ott élni, meg barátságosak az emberek. Aztán amikor szóba került, hogy miért nem visz magával mobilt, amikor a városba megy, akkor úgy csodálkozott rajtam, mintha valami ufó lennék. Ki is osztott, hogy hülye vagyok-e én? Nem visz telefont, mert ellopják. A másik pedig brazil. Ő úgy nőtt fel, hogy a házát el sem hagyhatja, négy fal közé volt bezárva. De azért a legnagyobb problémája az volt, hogy a nőket elnyomják, lázadozik a női jogok ellen néhány brazil srác, és természetesen a gendergap. Ő fehér csaj, és már nem tartjuk a kapcsolatot, mert én rasszista vagyok. Az argentín pedig mesztic, barna bőrű, szintén nő. Neki is elege lett belőlem, "womanizer"-nek hívott. De azért szívesen élne a hozzám hasonló rohadékok között... Amikor közöltem vele, hogy hát nálunk elképzelhetetlen, hogy egy átlag városban fényes nappal ellopják az ember telefonját, akkor elvolt ragadtatva, és kérdezte, és írta, hogy mennyire szívesen ideköltözne.

2023. okt. 27. 17:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!