Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz olyan jó kormány,...

Ha a Fidesz olyan jó kormány, miért mennek ki a fiatalok külföldre? Gyurcsány idején nem ez vót.

Figyelt kérdés

[link]

Gyurcsány idején nem emlékszem rá, hogy tömegesen hagyták volna el az országot, főleg ilyen értékes szakemberek mint amit a cikkben is említve vannak. És valóban, én is ezt tapasztalom az ismerőseim körében, hogy akinek már egy kicsit is értékes tudása van, az kint vállal munkát. Itthon azok maradnak akik semmihez sem értenek, ezért kellenek a szalaggyárak.

Mi lesz ezzel az országgal ha minden értelmes fiatal kivándorol, és csak a buták és piacképtelenek maradnak?

Előbb utóbb az ország egy nagy Borsod lesz? kb. ilyen emberekkel mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=cvXWbFsY5mw

Csak ezekre még rájönnek a törzsi nyelven makogó filippínók.


2023. okt. 28. 10:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Egyre többen érzik úgy, hogy a külföldi munkavállalás a megfelelő választás számukra. A legnépszerűbb szektorok az egészségügy, a mérnöki területek, az IT, a vendéglátás és az építőipar."

Gyurcsány idején még mindig nem ez volt. Hadd tudjam már jobban, én jártam műszaki egyetemre. Akkoriban még a 10% SEM tervezett külföldön, most már szinte mindenki.

Ez hogy lehet?

2023. okt. 28. 11:38
 12/19 anonim ***** válasza:

"Gyurcsány idején még mindig nem ez volt. Hadd tudjam már jobban, én jártam műszaki egyetemre. "

Lol...

2023. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Miért nem tervezte akkor a 10% se azt, hogy külföldre megy?

Tudtál szabadon, egyszerűen munkát vállalni mondjuk Németországban 2010 előtt?


Az meg külön vicc, hogy boldgultak az emberek, 700-900 ezerrel kevesebb munkahely volt, miközben aktív korú lakos meg több, mint most és a fizetések is reálértéken kevesebbet értek. Volt egy hurrá optimizmus, hogy eljön a jóvilág az EU csatlakozással de elég hamar rájöttek az emberek, hogy ez nem fog megtörténni olyan gyorsan, mint remélték.


Szóval kéne nézni a körülményeket is, hogy akkoriban még nem lehetett menni, ugyanakkor ha megnézed az összes szomszédos országból arányaiban többen mentek ki mint tőlünk, plusz ezek a közvélemény kutatások semmit se mondanak el a valóságról, azt kell megnézni hogy hányan mennek ki tényleg. Mert én is tervezgetem már 2 éve, hogy jó lenne kimenni kicsit dolgozni külföldön mégse mentem még ki.

2023. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Gyurcsány idején is bárki kimehetett mert egyrészt már EU volt, másrészt az EU előtt se volt akadály a munkavállalás, ahogy az EU-n kívüli országoknak sem akadály az EU-ba való bejutás most sem.

De nem mentek..

2023. okt. 28. 12:46
 15/19 anonim ***** válasza:

14) Dehogy mehetet ki mindenki. Ami után a 2004-ben csatlakoztak a közép és kelet európai roszágok egy része. A legtöbb nyugati ország élt azon jogával, hogy korlátozza a kelet és közép-európai munkavállaók szabad áramlását. Ezzel a jogával egyedül Nagy-Brittania nem élt, azt hiszem Hollandia 2007 körül törölte el a közép és kelet-európai eu-s állampolgárok munkavááalsát. De viszont a legtöbb nyugati EU-ország egészen addig fenntartotta ameddig lehetett tehát 2011 május 1-ig. A legtöbb EU.s ország köztük Németország és Ausztria is csak ekkor nyitotta meg a munkaerőpiacát. Igen, ahogyan többen mondták akkor is éppúgy létezett ez a jelenség, nekem kb minden második ismerősöm Londonban dolgozott akkor. Annyi, hogy akkor még Nagy-Brittania volt a top célország, most az utóbbi időben inkább Ausztria és Németország,meg részben Hollandia is.

PS: Nyugat európai országok akkor nem voltak olyan elnézőek a kelet közép európai illegális munkavállalókkal, mint most az Európán kívüli migránsokkal.

2023. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ma 12:46

"Óvatosak voltak a nyugat-európaiak



Az Egyesült Királyság, Írország, Svédország már 2004-ben megnyitotta munkaerőpiacát az EU-hoz akkor csatlakozó tagállamok előtt. A többi tagállamban a csatlakozás után csak munkavállalási engedéllyel dolgozhattak az új tagállamokból érkező munkavállalók. Fokozatosan azonban minden régi tagállam megnyitotta a munkaerőpiacát, a hétéves átmeneti időszakot csak Ausztria és Németország használta ki teljesen.



Az EU-hoz 2004-ben csatlakozott Málta és Ciprus állampolgáraira nem vonatkoztak a korlátozások, ők a kezdetektől fogva szabadon vállalhattak munkát az EU tagállamaiban."


[link]


De megnézheted azt is, hogy környező országokban mikor és hogy pörgött fel a külföldi munkavállalás, vagy Gyurcsány idején olyan jó volt itthon, hogy a szlovákok is inkább otthon maradtak? :)

2023. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ennyire jó ez a cigánysoron készült videó, hogy minden kérdéshez be kell linkelni?
2023. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
igazábol orbán és gyurcsány olyan az neoliberista gazdasági rendszeret épitették, annyi kölönbséggel hogy gyurcsány kormány balfaszul csinálta míg a fidesz kormány egy kicsit okosabb + ők a neoliberalista gazdaságuk nemzetinek hazugják és fidesz jót tud hazai pártoktól ás külföldrőé lopni pl, rezsicsöknetés nem a fidesz ötlete volt ha nem jobbik , munkáspárt és még mszp programjai között is szerepelt, csok-rendszer a jobbik progjamjai közül már régota szerepelt, a határvédelem és menekült elleneség a jobbik zászlóján előbb volt, a csipsz adó a finneket vagy osztrákoktól veték át, a nemzeti konzultációt svájctól vették át csak ott nem írányitott kérdesek vannak, gyerekvédelmi és szívhang törvényt a mihazánktól és jobbiktól vete át, és még sok mindent lehet sorolni ,de az látszik hogy fidesz ezeket saját propagandagépábe ügyesen épiti bele
2023. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A Gyurcsány kormány alatt is már sokan kimentek. Sokan pedig kivártak. Megvárták a választásokat, hogy hátha lesz valami pozitív fordulat. És amikor látták, hogy nem lesz itt semmi változás - legfeljebb csak negatív irányba - akkor szánták el végleg magukat.
2023. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!