Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalnak mi a problémája...

A baloldalnak mi a problémája azzal, hogy a fidesz ázsiai vendégmunkásokat hoz be?

Figyelt kérdés

A nem fideszes jobboldaliak azzal érvelnek, hogy ezzel a magyar béreket törik le, ezt értem is.

De baloldal fogadná be azokat az illegális gazdasági migránsokat, akik Észak-Afrika partjairól a tengerbe vetik magukat gumicsónakokban, akiket hajók mentenek ki. Ők nem törnék le a béreket? Csak a legálisan érkező vendégmunkások?



2023. okt. 28. 15:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
57%
Jellemző, hogy az értelmes választ lepontozzátok.
2023. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

"Tehát igen, egy baloldali ember, ha következetes az elveihez, akkor a menekültek befogadását támogatja..."


Akkor most ott tartunk, hogy még mindig azt hiszitek, hogy mindenki menekült, aki Észak-Afrika partjainál a tengerbe veti magát, és gumi csónakokban hánykolódnak amíg ki nem mentik őket?

2023. nov. 1. 19:04
 23/40 anonim ***** válasza:
40%

#22 Igen, még 8 év után is itt tartanak, hogy nekik menekült aki több országon átmasírozik a zöldhatáron és sehol nem hajlandó a hatósággal együttműködni.

Bezzeg amikor Dél-Amerikában volt gond és a magyar hatóság szó szerint menekítette ki onnan a magyar gyökerekkel rendelkező embereket az nekik nem volt jó, azokat nem vették menekülteknek.

2023. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
52%

"De baloldal fogadná be azokat az illegális gazdasági migránsokat"

Ez is a Fideszre jellemző, már bocsika.

dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

"Ez is a Fideszre jellemző, már bocsika."


Ki tudnád ezt fejteni bővebben?

dec. 6. 22:01
 26/40 anonim ***** válasza:
24%
A szuverenitásunk csorbát szenved ezzel a megoldással.
dec. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 nnnn5555 ***** válasza:
34%

Melyik baloldali pártnak van ezzel baja?

Kussol mind.


Amúgy meg a fidesz is hoz afrikait.

dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy jobb életkörülményeik vannak mint a magyaroknak,ami természetesen várható is volt hiszen csicskának nem jön ide senki.

[link]

Erre mit reagálsz kérdező?

dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

#28

Na álljunk meg egy percre, én szerintem jogos számon kérni ezt a kormányon, de én ez előtt sem voltam bevándorlás párti. Csakhogy ti baloldaliak ezért engem lefasisztáztatok. Tehát amikor a tömeges bevándorlás ellen kampányolt a fidesz, te fröcsögtetek, de most ők hoznának be tömegesen vendégmunkásokat, de ti ezen is fröcsögtök.

A vendégmunkások le törik a magyar béreket, de a magukat menekültnek hazudó gazdasági bevándorlók nem? Hogy van ez?

Ja, meg azzal is érveltetek, hogy Magyarországra úgyse akarnak jönni, csak azon keresztül másik országba eljutni. De akkor a vendégmunkásokat akaratuk ellenére tartja Magyarországon a Fidesz? Ne nevettess.

Tehát én aki már akkor is szidtam a Fideszt, amikor még bevándorlás ellenesek gondoltam őket, én jogosan kérem számon rajtuk. De ti, akik eddig willkommen pártiak voltatok, nektek aztán semmi jogotok nincs rá. Képmutatók vagytok és következetlenek.

jan. 12. 10:25
 30/40 anonim ***** válasza:
0%

A külföldi vendégmunkás olcsó munkaerőt jelent. A piacgazdasági hagyományokkal rendelkező országok ezért fogadják be őket. Azokat a munkaköröket látják el, amiket a hazai munkaerő betöltetlenül hagy, mivel más állások kedvezőek, ösztönzőek és szakmailag közelállnak az ottani, helyi állampolgárokhoz.

A vendégmunkások megjelenése kedvezően hat termelékenységére így az állam bevétele nőni fog.


A hátránya a vendégmunkások jelenlétének a nemzetállam, az államszövetség területén a bérek növekedési ütemének csökkenésében, a hazai munkaerő iránti hanyatló igényben van. A fejlődő piacgazdaságú állam lakosaiból ellenszenvet vált ki, mert a foglalkoztatásuk mértéke apad.


Az alapvető gond a fogalmak összemosódásában, értelmezésében értelmezésében van. A vendégmunkásnak, a gazdasági bevándorlónak, a menekültnek nem ugyanaz a meghatározása.


A hiány szakmákban van értelme növelni a vendégmunkások létszámát a magyar nemzetgazdaságban. Orvosokra, mentőkre, tűzoltókra, veszélyes munkát betöltő dolgozókra szükség van vendégmunkásként, de gyári, ipari, üzemi foglalkoztatottra van szabad, hazai munkaerő.

jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!