Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Momentum, Kutyapárt, vagy...

Momentum, Kutyapárt, vagy LMP? E három közül fogok választani következő választáson, de nem tudom mi a különbség. Melyik javára döntenél? És miért?

Figyelt kérdés
Tudom hogy különindulva versenytársai egymásnak, ezért is kérdezem.

2023. nov. 1. 11:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
93%

#19

"A Jobbik, mielőtt összegyurcsányozódtak, azt képviselte, amit azóta a Mi Hazánk képvisel"

Akkor miért nem léptek ki? A jobbik indult az előválasztáson a többi párttal, vagyis ekkor már "összegyurcsányozódtak". Miért vártak a mihazánkosok, ha szerinted már ekkor nem azt képviselték, amit kellett volna?

Ha pedig még a választásokig is azt képviselték, akkor gyakorlatilag azt mondod, hogy ha nyertek volna, akkor a mihazánkosok is úgy gondolták volna, hogy még mindig azt képviselik, vagyis hatalommániás, pénzéhes kutyák.


"Szóval ha valakinek vissza kellene adni a mandátumot, akkor azok a Jobbikban maradt gerinctelen hazaárulók."

Sajnos hülyeségeket beszélsz. A jobbik akkor már együttműködött az ellenzékkel régen. A szavazók ennek tudatában adták le a jobbikra a szavazatukat, és ezt a mihazánkosok is tudták.

Nekik bizony a pénz és pozíció kellett, ezért léptek ki csak a választás után.

2023. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%

"Akkor miért nem léptek ki? A jobbik indult az előválasztáson a többi párttal, vagyis ekkor már "összegyurcsányozódtak". Miért vártak a mihazánkosok, ha szerinted már ekkor nem azt képviselték, amit kellett volna?"

Rosszul tudod, vagy hazudsz. A Mi Hazánk a 2014-es választások után alakult, akkor a Jobbik még önállóan indult. Mellesleg Vona lemondása után Toroczkai is indult a Jobbik elnökségéért, és ha megválasztják, valószínűleg visszatérítette volna a Jobbikot a helyes útra.


"Sajnos hülyeségeket beszélsz. A jobbik akkor már együttműködött az ellenzékkel régen. A szavazók ennek tudatában adták le a jobbikra a szavazatukat, és ezt a mihazánkosok is tudták."

Ha az együttműködés azt jelenti, hogy a kormány javaslatainak többségét leszavazták, akkor ezen logika alapján ma a Mi Hazánk is együttműködik az "ellenzékkel" (eleve félrevezető, hogy csak a gyurcsány-féle oldalt nevezed annak), hiszen most is leszavazzák a kormány javaslatainak többségét.

2023. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
18-nak igaza van: a kutyapárt jó dolgokat csinál, még botrányos dolgokat is felderít, de hogy a hatalomban mit csinálnának, arról semmit nem tudni, szerintem fogalmuk sincs. Ahol leginkább hatalomon vannak, az Ferencváros, hát ott nagyon nem bizonyítják, hogy kormányzóképesek.
2023. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
93%

#2022

"Rosszul tudod, vagy hazudsz. A Mi Hazánk a 2014-es választások után alakult, akkor a Jobbik még önállóan indult."

Nem hazudtam, te viszont igen.

A mihazánk a jobbikon belül indult, mint egy platform a 2018-as választások után. Vagyis még a jobbik része volt.

[link]

Ahogy az alapító okirat is 2018-as:

[link]


Azonban a párt alapszabálya már sokkal későbbi, pontosan akkori, amikor párttá alakultak 2022 szeptemberi:

[link]

Ezzel egy időben jelent meg a mihazánk kiáltványa, amikor párttá alakultak, ami szinteén 2022 szeptemberi:

[link]


Szóval most már tény, hogy hazudsz.


"Mellesleg Vona lemondása után Toroczkai is indult a Jobbik elnökségéért, és ha megválasztják, valószínűleg visszatérítette volna a Jobbikot a helyes útra."

Irreleváns, vesztett és ennek ellenére a 2022-es választásokig is a pártban maradt.


"Ha az együttműködés azt jelenti, hogy a kormány javaslatainak többségét leszavazták"

Te nem tudsz olvasni? Kifejezetten koordinált indulásról beszéltem. Sikerült felfognod?


"ezen logika alapján ma a Mi Hazánk is együttműködik az "ellenzékkel""

Amúgy ez mondjuk pont nem igaz. A mihazánk vállaltan támogatja a kormányt, sőt, amikor kellett ember a kétharmadhoz, akkor még be is szálltak.

De ez még önkormányzati szinten is így megy, amikor nincs elég fideszes, akkor hirtelen nagyon támogatóak lesznek.

2023. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%

"A mihazánk a jobbikon belül indult, mint egy platform a 2018-as választások után. Vagyis még a jobbik része volt."

Az évszámot eltévesztettem, de a többi igaz.


"Azonban a párt alapszabálya már sokkal későbbi, pontosan akkori, amikor párttá alakultak 2022 szeptemberi"

Nem 2022-ben alakultak párttá, hanem 2018-ban, ezt az általad linkelt Wikipedia oldal is írja. Szóval hazudsz.


"Irreleváns, vesztett és ennek ellenére a 2022-es választásokig is a pártban maradt."

Megint hazudsz. Toroczkait 2018-ban kirúgták a Jobbikból, ezután alapította meg a Mi Hazánk nevű pártot, aminek azóta is elnöke.

[link]


"Te nem tudsz olvasni? Kifejezetten koordinált indulásról beszéltem. Sikerült felfognod?"

Nem írtad le, hogy konkrétan mit értesz együttműködés alatt. Nem tudom, mennyire ment már akkor a háttérben az összefonódás, azonban koordinált indulás nem volt, és a választókat sem tájékoztatták semmiféle együttműködésről gyurcsány apádékkal.


"Amúgy ez mondjuk pont nem igaz. A mihazánk vállaltan támogatja a kormányt, sőt, amikor kellett ember a kétharmadhoz, akkor még be is szálltak."

Megint hazudsz. A Mi Hazánk ugyan támogat minden olyan javaslatot, ami a magyar emberek javát szolgálja, de a kormány felől ritkán érkezik ilyen, ezért ritkán támogatják a kormányt.

Ellenben a Momentum és az LMP mindig a DK-val együtt szavaz.

2023. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
91%

#25

"Az évszámot eltévesztettem, de a többi igaz."

Lol, igen, ezt hívják hazugságnak. Itt pont az évszám a lényeg.

Azért nem mindegy ha mondjuk azt állítod, hogy magyarországot 1000-ben vagy 2000-ben alapították...


"Nem írtad le, hogy konkrétan mit értesz együttműködés alatt"

Lol 2.0, de. Abbahagyhatnád a hazudozást.

Csak egy példa egy korábbi válaszomból: "A jobbik indult az előválasztáson a többi párttal, vagyis ekkor már "összegyurcsányozódtak"."


"koordinált indulás nem volt, és a választókat sem tájékoztatták semmiféle együttműködésről gyurcsány apádékkal."

Azért mert neked Orbán az apád, más még nem tekint rokonaként a politikusokra.

Amúgy ez úgy a legviccesebb, hogy Toroczkai és Gyurcsány ugyanazon érdekközösségnek a része. :D


"Megint hazudsz. A Mi Hazánk ugyan támogat minden olyan javaslatot, ami a magyar emberek javát szolgálja, de a kormány felől ritkán érkezik ilyen, ezért ritkán támogatják a kormányt."

Akkor pl. miért mosdítják az oroszokat az ukrán háborúval kapcsolatban? Az miért magyar érdek.


Amúgy nem, arra gondoltam, hogy nem egyszer volt önkormányzati szinten, hogy mihazánk jelöltje bejutott és akkor nem azt nyilatkozta, hogy hajlandó bárkivel együttműködni a magyarok érdekében, hanem konkrétan kihangsúlyozták, hogy a fidesszel hajlandóak együttműködni.


"Ellenben a Momentum és az LMP mindig a DK-val együtt szavaz."

Ez amúgy pont érdekes, mert ez cáfolja az állításod a mihazánkról. Azt állítottad, hogy a mihazánk a magyarok érdekében cselekszik. Jelenleg a magyarok érdeke a kormányváltás, ehhez összefogás kell, ezért fogott össze az lmp és momentum a dk-val.

Ezek tények, te tényekkel vitatkozol.

2023. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

"Lol, igen, ezt hívják hazugságnak. Itt pont az évszám a lényeg."

Nálam nem az évszám a lényeg, mert összetartozó eseményeket írtam le. Nálad igen, mert a lényeget változtatja meg.


"Csak egy példa egy korábbi válaszomból: "A jobbik indult az előválasztáson a többi párttal, vagyis ekkor már "összegyurcsányozódtak".""

Ami szintén hazugság volt, és meg is cáfoltam.


"Azért mert neked Orbán az apád, más még nem tekint rokonaként a politikusokra."

Egy újabb egybites gyurcsányista, aki szerint mindenki fideszes, aki nem ért 100%-ban egyet gyurcsánnyal :D


"Amúgy ez úgy a legviccesebb, hogy Toroczkai és Gyurcsány ugyanazon érdekközösségnek a része. :D"

Nem éppen. Toroczkai magyar érdekeket szolgál, gyurcsány meg külföldi érdekeket.


"Akkor pl. miért mosdítják az oroszokat az ukrán háborúval kapcsolatban? Az miért magyar érdek."

Nem mosdatják. A magyar érdek az, hogy maradjunk ki a háborúból, és a magyarországi pártok közül egyedül a Mi Hazánk vallja ezt az álláspontot.


"Amúgy nem, arra gondoltam, hogy nem egyszer volt önkormányzati szinten, hogy mihazánk jelöltje bejutott és akkor nem azt nyilatkozta, hogy hajlandó bárkivel együttműködni a magyarok érdekében, hanem konkrétan kihangsúlyozták, hogy a fidesszel hajlandóak együttműködni."

Önkormányzati szinten sok minden elképzelhető, ami országosan nem, pl. a(z akkor még magyar) Jobbik is működött együtt a gyurcsány-maffiával. Persze ha egyáltalán igaz, amit írsz, mert jó pár állításodról kiderült már, hogy hazugság.


"Ez amúgy pont érdekes, mert ez cáfolja az állításod a mihazánkról. Azt állítottad, hogy a mihazánk a magyarok érdekében cselekszik. Jelenleg a magyarok érdeke a kormányváltás, ehhez összefogás kell, ezért fogott össze az lmp és momentum a dk-val."

A magyarok érdeke a kormányváltás egy magyar érdekeket szolgáló kormányra. A gyurcsány-maffia nem a magyar érdekeket szolgálja.


"Ezek tények, te tényekkel vitatkozol."

Tényeket csak én említettem, te hazugságokkal jössz.

2023. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
93%

#27

"Nálam nem az évszám a lényeg, mert összetartozó eseményeket írtam le. Nálad igen, mert a lényeget változtatja meg."

De, az a helyzet, hogy nálad az évszám a lényeg, mivel az befolyásolja a cselekedet megítélését.

Mondok egy eseményt. Gipsz Jakab 100 embert ölt meg és kitüntetésben részesült. Ez jó vagy rossz?

Na igen, akármennyire összetartozik a két esemény, mert egyik a másik következménye, nem mindegy, hogy egy 500 évvel ezelőtti hadjárat évét írom le, vagy a tegnapi dátumot.


Nincs olyan esemény, ami elvonatkoztatható lenne az időpontjától.


"Ami szintén hazugság volt, és meg is cáfoltam."

Mármint hogy? Mert ez egy tény. Jakab elindult az előválasztáson és vesztett. Számtalan jobbikos lépett vissza az indulástól még DK-s javára is. Ez tény, ezt nem tudod cáfolni. Ez egy koordinált indulás.


"Egy újabb egybites gyurcsányista, aki szerint mindenki fideszes, aki nem ért 100%-ban egyet gyurcsánnyal :D"

Szegénykém, szerinted, aki nem támogatja Orbán pártját az Gyurcsányista. :DDDDD

Nem, Orbán, Gyurcsány és Toroczkai egy érdek közösségben vannak, ugyanazok a céljaik, ezért dolgoznak együtt. Te erre a szövetségre szavazol, én nem.


"Nem éppen. Toroczkai magyar érdekeket szolgál, gyurcsány meg külföldi érdekeket."

Nem éppen, mindkettő Orbán érdekeit nézik. Orbánnak jó, hogyha a magyar társadalomban tisztára mossák az oroszokat. Toroczkainak pont ezt a feladatot adta.

Gyurcsány meg az ellenzék bomlasztását. Ezért nem lett soha elszámoltatva.


"Nem mosdatják. A magyar érdek az, hogy maradjunk ki a háborúból, és a magyarországi pártok közül egyedül a Mi Hazánk vallja ezt az álláspontot."

De, számtalan tényt hallgattak el, amikor bemutatták a konfliktust a két ország között, hogy az oroszokat jobb fényben tüntessék fel.


"Önkormányzati szinten sok minden elképzelhető, ami országosan nem"

Mégegyszer, nem erről beszéltem. Hányszor kell leírnom, hogy felfogd?

Ha megválasztanak és nem azt mondod, hogy BÁRKIVEL összefogsz a magyarokért, hanem azt hogy a fidesszel vagy egyedül hajlandó, akkor az sokat elárul rólad.


"Jobbik is működött együtt a gyurcsány-maffiával. Persze ha egyáltalán igaz, amit írsz, mert jó pár állításodról kiderült már, hogy hazugság."

EGyik állításomról sem, te viszont még mindig hazudsz. :DDDD


"Tényeket csak én említettem, te hazugságokkal jössz."

Azért tagadod, hogy Dobrev és Jakab egy előválasztáson indultak. :DDDD

2023. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
52%

"De, az a helyzet, hogy nálad az évszám a lényeg, mivel az befolyásolja a cselekedet megítélését."

Nem befolyásolja, mert egységes kontextust adtam hozzá. Te olyan eseményeket mostál össze, amelyek különböző években történtek.


"Mármint hogy? Mert ez egy tény. Jakab elindult az előválasztáson és vesztett. Számtalan jobbikos lépett vissza az indulástól még DK-s javára is. Ez tény, ezt nem tudod cáfolni. Ez egy koordinált indulás."

Igen, 4 évvel azután, hogy Toroczkai megalapította a Mi Hazánk Mozgalmat. Tehát már semmi köze nem volt a Jobbikhoz.


"Szegénykém, szerinted, aki nem támogatja Orbán pártját az Gyurcsányista. :DDDDD


Nem, Orbán, Gyurcsány és Toroczkai egy érdek közösségben vannak, ugyanazok a céljaik, ezért dolgoznak együtt. Te erre a szövetségre szavazol, én nem."

Megint hazudsz. Legutóbb arra a szövetségre szavaztál, amelyiknek a vezetője gyurcsány. Ettől vagy gyurcsányista.


"Nem éppen, mindkettő Orbán érdekeit nézik. Orbánnak jó, hogyha a magyar társadalomban tisztára mossák az oroszokat. Toroczkainak pont ezt a feladatot adta."

Nem adott semmilyen feladatot Toroczkainak. Az, hogy Toroczkai nem mondja vissza szó szerint az amerikai propagandát, nem az oroszok tisztára mosása.


"Ha megválasztanak és nem azt mondod, hogy BÁRKIVEL összefogsz a magyarokért, hanem azt hogy a fidesszel vagy egyedül hajlandó, akkor az sokat elárul rólad."

Forrást persze nem tudsz mutatni.


"EGyik állításomról sem, te viszont még mindig hazudsz. :DDDD"

És még erről is hazudsz, miután tételesen cáfoltam a hazugságaidat. Egyre inkább érzem, hogy a gyurcsányista propaganda terjesztése a feladatod.


"Azért tagadod, hogy Dobrev és Jakab egy előválasztáson indultak. :DDDD"

Sokadik hazugság. Nem tagadtam.

2023. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
91%

#29

"Nem befolyásolja, mert egységes kontextust adtam hozzá"

Kár, hogy már példát is mutattam, ami rád cáfol, szóval elengedheted.


"Megint hazudsz. Legutóbb arra a szövetségre szavaztál, amelyiknek a vezetője gyurcsány. Ettől vagy gyurcsányista"

Ez nagyjából az a színvonal, mintha azt mondtad volna, hogy "mIvEl AbBaN aZ oRsZáGbAn éLsZ aMiT orBáN vEzeT, EzéRt oRbáNiStA vAgY".

Elég szánalmas.


Nem, azért mert amerika összefogott a komcsikkal a 2. vh alatt, nem lettek az amerikaiak kommunisták. Felismerték a legnagyobb rosszat és összefogtak ellene. Ennyi, ez történt az ellenzéknél is.


Amúgy az önmagában jól bizonyítja, hogy a mihazánk fideszes, hogy te is átveszed ezeket a fideszes nevetséges propaganda szövegeket, hogy az ellenzéket Gyurcsány vezeti, amikor egy előválasztást nem tudtak megnyerni.


"Az, hogy Toroczkai nem mondja vissza szó szerint az amerikai propagandát, nem az oroszok tisztára mosása."

Tényeket, nem amerikai propagandát, tényeket nem mondott vissza.

Bár így már értem miért rájuk szavazol, a tényeket te se szereted, ezért vitatkozol velük. :)


"Forrást persze nem tudsz mutatni."

Jó, nézzünk egy példát csak:

[link]

Szóval, magyarázd el, hogy a 400 milliós beruházás az miért rossz a magyaroknak.


"És még erről is hazudsz, miután tételesen cáfoltam a hazugságaidat."

Nehéz hazudnom, amikor még egy érvet se hoztál.


"Sokadik hazugság. Nem tagadtam."

Lol, de, te magad mondtad, hogy hazudtam. Pl. itt is: "tételesen cáfoltam a hazugságaidat"

Döntsd el, hogy vagy hazudtam, vagy nem, mert attól függően bizony az egyik állításod nem igaz.

2023. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!