Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudnátok dönteni a vitát...

El tudnátok dönteni a vitát mi igaz a fidesz propagandából?

Figyelt kérdés

Tehát ismertek olyat esetleg, aki 2010-ben ugyanannál a cégnél dolgozott, mint ma ugyanabban a munkakörben, esetleg megvan a fizetési csekkje is? (lehetőleg olyan cég, ahol nem divat zsebbe adni)

Ugyanez nyugdíjasra is, aki az volt 2010-ben és ma is, hogyan változott a nyugdíj összege?



2023. nov. 5. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Jesszusom, egy darab csekk mégis miféle vitát döntene el? Nézd meg a statisztikai adatokat, ha az átlag érdekel.
2023. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
2010 januártól vagyok nyugdíjas. Első nyugdíj 154000. Most 298000. Ha ez mond neked valamit. A mostanában nyugdíjba menő kollégák úgy 450-500 ezret kapnak.
2023. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, mit mond ezzel kapcsolatban a Fidesz, de fenn van a KSH oldalán szépen, hogy egyre jobban leszakadnak a nyugdíjak az átlagbértől.
2023. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Palotás Jánosnak van egy előadása, ahol becslése szerint egy havi nyugdíjjal fosztják ki őket azzal az új számítással, amit a Fidesz talált ki.


A Fidesz sosem fog rendes nyugdíjat adni, mert akkor elveszti őket. A Fidesz magukhoz köti őket, emelgeti nekik. Mintha a Fidesz kegye lenne a nyugdíjasok nyigdíja, mintha egyenesen Orbán úr fizetné nekik a zsebéből. A nyugdíjasokat nem szabad elengednie a Fidesznek, és uniós nyugdíjt számolni, mert akkor függetlenül a Fidesztől lenne egy versenyképes nyugdíjuk, de a Fidesz sajnos akkor nem tudna "lopni" ügyeskedni a számokkal,számításokkal.

2023. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Átlagos nyugdíj

2010 - 98.804 Ft

2022 - 164.102 Ft


Ha ezt nézzük #2 válaszoló, akkor a tied nagyobb arányban növekedett. Az én egyik nyugdíjas ismerősöm csak kb 50% emelést kapott 2010 óta. De megkeresi a 2010-es nyugdíjszelvényét is, folyamatban és feltöltöm. Esetleg valami csekk vagy szelvény név kitakarásával, ami igazolja is az állításod?


#4 Nem 1 havi hanem 4 havi ellátmánnyal kevesebb a nyugdíjasok éves bevétele. Gondolj bele, ha csak 3% kisebb mértékben emelték a nyugdíjakat a 2011-es svájci indexálás eltörlése óta, az 11 év alatt mennyi jelentene.

1,03^11-en. Ki lehet számolni fideszesek :D

2023. nov. 5. 12:35
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Miért teszel fel kérdést, ha nem hiszed el a választ?
2023. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6 Miért nem hiszek orbánnak? Csekk, szelvény belinkelése, az bizonyíték, bemondás, az nem.
2023. nov. 6. 22:09
 8/15 anonim ***** válasza:

"2010-ben ugyanannál a cégnél dolgozott, mint ma ugyanabban a munkakörben, esetleg megvan a fizetési csekkje is? (lehetőleg olyan cég, ahol nem divat zsebbe adni)"

Én vagyok az. Középiskolai tanár:

2010. október - folyószámlára utalva: 110.530,-

2023. októberi utalás a folyószámlára: 294.019,-

Aki nem hiszi, utánanézhet a bértáblákban.

nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8


Köszönöm, ez 2,66x emelkedés.


Jól tudom hogy itt a pályán töltött évek száma miatt van valami pótlék?

2010-ben mióta voltál már tanár?


Jó lenne egy gyár munkás is, nyugdíjas esetleg...

nov. 9. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:

"a pályán töltött évek száma miatt van valami pótlék?"

Nem pótlék, hanem hát igen, az évek száma miatt volt némi extra növekedés (az általános emelés mellett) háromévenként. 1997-ben kezdtem tanítani.

nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!