Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balliberális ellenzékiek....

Balliberális ellenzékiek. Támogatjátok, hogy a kínai BYD gyárat építsen Szegeden?

Figyelt kérdés

"A világ második legnagyobb elektromosautó-óriásaként jegyzett kínai BYD Magyarországon építheti meg az első európai autógyárát.

A BYD-nek Komáromban már van egy üzeme, 2017 óta zajlik ott az elektromos buszok gyártása, idén nyáron pedig bejelentette a cég, hogy 10 milliárd forintos beruházással akkumulátor-összeszerelő üzemet létesítenek Fóton.

Most pedig aláírás előtt állhat egy igen komoly beruházás, amely szerint Szeged közelében építkezhet tovább a kínai óriáscég.

A kínai partner részéről komolyak a szándékok, a beruházás egy személyautó összeszerelő üzemről szól, „de a hivatalos bejelentés lesz a biztos”. A cég szándékai mindenesetre komolyak, a BYD már két kereskedést is nyitott Budapesten.

A cég már korábban elhatározta, hogy belép a magyar piacra, az autógyártó első körben három modellt értékesít idehaza, melyekre többfajta garanciát is vállal."


Csak mert ha épül valami, azt általában ellenezni szoktátok. Gondolom ez se lesz másképp.


2023. nov. 5. 15:50
A kérdező szavazást indított:
Ellenzéki vagyok. Támogatom. ✅
Ellenzéki vagyok. Nem támogatom. ❌
9 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
És a meleg és háborúpárti rubeljobboldal mit mond?
2023. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sindelar ***** válasza:
75%
Már a kérdés is hibás. Nincs olyan, hogy balliberális. A jobboldal támogatja a liberális, szabadpiaci dogmákat.
2023. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#3 A mai liberalizmus már nem a klasszikus liberalizmus!

A mostani liberálisok összefonódtak a baloldallal. A balliberálisok nem gazdaságilag, hanem társadalmilag liberálisok. Bevándorlók, lmbtq stb.

2023. nov. 5. 15:56
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Soha senki sem telepített be annyi vendégmunkást mint a fidesz kormány. Ezek szerint a kormány balliberális.
2023. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem, tényleg a jobboldal liberális. Meg kell nézni a jobboldali reakciókat egy-egy baloldali döntés esetén. Hogy őrjöngtek a jobberek, amikor az amerikai autóipari munkások nem csak fizetésemelést akartak, hanem tulajdonosi jogokat is követeltek. Meg kell nézni, hogy őrjöngtek, amikor Nyugat-Európában a baloldali városvezetések lakbérplafonokat vezettek be, vagy köztulajdonba vették a nagy ingatlankonszernek lakásait (akik horribilis lakbérekkel szipolyozták ki a lakosságot). Tényleg a jobboldal a liberális, de fura, hogy ez valakinek magyarázatra szorul. Mindig a jobboldal támogatta a szabad piacot, és a baloldal hozta a szociális intézkedéseket.
2023. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Amennyiben az együttműködés átlátható és előnyös számunkra, akkor nincs semmi gond vele.


Ha az akkugyárakra gondolsz, ott pont az a baj, hogy nem átlátható, mi történik, így nem tudjuk megállapítani azt sem, hogy előnyös-e. A rendelkezésünkre álló infók alapján nem az. Ráadásul a helyiek nem akarják.

2023. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

#7 Ezek az állításaid tévesek.

Éppen, hogy a rendelkezésre álló információk alapján előnyösek a beruházások, az egyik akkugyártó cégnek konkrétan nemrég adták át a németeknél az ugyanilyen üzemét - az ottani zöldekkel egyetértésben. A helyiek többsége meg elfogadta a beruházás, csak egy hangos kisebbség csinálta a balhét és a tiltakozók többsége nem is helybéli volt.

A mi településünkön pár éve valóban akartak olyan beruházást ami veszélyes lett volna ránk, lakosok részére és itt valóban ellene voltak a helyiek. Ezért nem is valósult meg.

2023. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Komcsi fideszesek! Támogatjátok az akkumulátorgyárakat?
2023. nov. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos egyik magyar város sem úszhatja meg. Mi is reménykedtünk abban, hogy nem jön erre felé akku gyár, de egyik napról a másikra bejelentették. És hiába volt már 2 polgári petíció és tiltakozás ellene, a kormány a füle botját sem mozgatta, épül az akku gyár, jönni fognak a filippínók, szennyezni fogják a környezetet, megrongálják az életteret.

Előbb utóbb minden nagyobb magyar település erre a sorsra jut, ez van. Ha nem tetszik el lehet innen menni.. én speciel el is megyek.

2023. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Na mosat tényleg, egy pálcsi után...


Miért nevezel balliberálisnak? Én nem vagyok balliberális, viszont ellenzéki vagyok. Nem vagyok liberális (mert ha az lennék, akkor lehet, több eszem lenne és minimum Pesten laknék, nem pedig itt Keleten...)


Viszont balos vagyok, mert úgy gondolom, hogy mindenkinek legyen munkája, mindenki KAPJON, és hagyjuk élni egymást és legyünk barátok ésatöbbi... te ilyen vagy, én olyan vagyok, de nem vesszük el a levegőt egymástól.


De a Fidesz-KDNP nem így gondolkodik, hanem folyamatosan USZÍT! És akkor egy idő után persze én is felkapom a vizet, és kitör a háború.


Na, itt tart a közélet, 1989-1998-2006-2010 óta...

2023. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!