Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, rendszerváltás...

Mi az oka, rendszerváltás után 34 évvel, még 2023-ban is így gondolkodik sok magyar?

Figyelt kérdés

-Minden nagyon olcsón vagy ingyen kell.

-Minden alanyi jogon jár nekem.

-Megoldjuk okosban.

-Bank hitel adósságom van, helyettem az állam kifizeti.

-Nem tudom eltartani a semmire vállalt sok gyereket, helyettem az állam felneveli.

-Adjon állam ingyen lakást, mert nekem jár!

-Nyugat EU fizetés, de tróger munka morállal.

-Fizessenek a gazdagok!



2023. nov. 6. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Mert a magyaroknak van eszük.
2023. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Amíg így gondolkodik a magyar addig a Fidesz marad :(
2023. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

#1

Van, csak sajnos elég kevés.

2023. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Majd akkor lesz változás, ha a ma 40 év alattiak többségbe kerülnek, és nemet mondanak erre az ostoba rendszerre, ami tönkre tette a fiatal éveiket!
2023. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A cseléd és a jobbágy fölött is az Uraság intézte a magasabb dolgokat, ők csak kéztördelő nagy hálával átvették hó végén az éhennemhaláshoz elégséges fél zsák krumplijukat, mint igásállat meg csaholó kutya a jussát. Ha azt képzeled, hogy a mindenáron ócsárolandó, fél emberéletnyi szocializmus bármit is képes volt előrébb vagy hátrébb rúgni az évezredes társadalmi, emberpszichológiai miféleségen, akkor el vagy tévedve.
2023. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

BÁR ÍGY GONDOLKDDNA! E helyett mi van!


Hát-hát kevés a péz' de nincsen más munyka! Nettó 220-nak is örűni kell!


meg:


aki nem dopjgozik ne is etyék!


Mé aggyunk a cigányka segééélyt, amikó én havi 77 ezeré járok közmunkára?


stb.


pont, hogy egy beteges piacgazdaság imádó liberálkapitalista államban élünk, ahol már a progresszív adózás gondolatától is vérszemet kapnak ironikus módon sokszor a legszarabbul keresők!

2023. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

"Minden nagyon olcsón vagy ingyen kell."


A világ minden pontján mindenki így működik.


"Minden alanyi jogon jár nekem."


Van sejtésem mire gondolsz, de amíg nem tudod pontosan megfogalmazni ez mire vonatkozik, addig inkább nem válaszolok rá.


"Megoldjuk okosban."


Hát persze, hogy megoldjuk okosba'. Már jön is Béla bá'.


"Bank hitel adósságom van, helyettem az állam kifizeti."


Az értéktelen diplomával rendelkezőkön kívül senki más nem mondana ilyent.


"Nem tudom eltartani a semmire vállalt sok gyereket, helyettem az állam felneveli."


C-típusú állampolgár


"Adjon állam ingyen lakást, mert nekem jár!"


Ezt max azok mondják akik azt hiszik, hogy Németország a világ legjobb országa és a szocializmus működik, kivéve amikor kipróbálták.


"Nyugat EU fizetés, de tróger munka morállal."


Mondjuk ezek a személyek a germán vidékeken sem fognak jobb munkát kiadni a kezeik közül, csak nagyobb lesz a fizetésük.


"Fizessenek a gazdagok!"


A második legszocibb mondat a világon.

2023. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"-Fizessenek a gazdagok!"

Ez helyesen úgy szól: Ne én fizessem a gazdagokat! Odadom kórházra, épít belőle stadiont. Ez nem pálya és soha nem is lesz az. Teljesen jogos!

2023. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"-Nyugat EU fizetés, de tróger munka morállal." Meg lehet nézni mennyit tudnak a magyar szakemberek. Youtube -> Szakiellenőr csatorna példázza. Ezek menjenek is inkább németbe, aztán 2-3 év múlva rugdossák őket vissza sajnos.
2023. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9! Hát, akit a németek csak 2-3 év múlva "rugdosnak vissza" az nem rossz szakemeber, mert azok mennek pár hét-hónap után! "-3 év után, aki visszamegy az önként megy.
2023. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!