Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehetséges nálunk...

Az hogy lehetséges nálunk tipikus szegény magyar termékek lettek legdrágábban, ellenben tipikus gazdag elit magyar termékek alig drágultak?

Figyelt kérdés
Régóta figyelem különböző termékek árát. Ami most van inflációs drágulás van, sok furcsaságok vettem észre. Mi a magyarázata legnagyobb élelmiszer drágulás tipikus szegény magyar ételek pl:lecsó kaja,töpörtyű, ellenben gazdag elit magyar ételek alig drágultak. Ugyan ez igaz ruhákra, melyik ruha fajta lett legdrágábbak? Amit tipikus szegény magyar és hajléktalanok hordták pl: kínai ruhák, használt ruhák, azon belül példának tipikus szegény magyar férfi meme ruha mackó nadrág x kapucnis pulóver kombo öltözék. Ellenben tipikus gazdag elit magyar ruhák alig drágultak. Ugyan az igaz magyar turisztikára. Ott is melyik nyaralási hely drágul legjobban? Természetes Balaton a szegény magyar egzotikus tengere. Ugyan ez is igaz autókra, lakásokra, műszaki termékekre. Ennek mi jelenségnek magyarázata? Talán Fidesz politika van háttérben? Talán gazdag elit magyar többsége Fideszes, ezért nem lett drágább kedvenc használt termékei?

2023. nov. 7. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

én azt figyeltem pl.: hogy regen a Milka csoki drága csoki volt és a tivi és aboci csoki volt a "szegényebbeknek".

mostanában meg a Milka csoki olcsóbb mint a Boci vagy a tibicsoki.

2023. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kereslet-kínálat. Ha valami már eleve drága, ott sokkal kockázatosabb emelni, hisz eleve sokkal kisebb rá a kereslet.
2023. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Milka régen "menő" volt. Az volt a külföldi. A magyart meg lenézték.

Mostanra rájöttek, hogy nem ettől függ, hogy melyik finom. Na, meg már a régi magyar édességeket sem magyar cégek gyártják.

Szóval már egyik sem magyar igazán.

2023. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
AI segített kérdést kiírni?
2023. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A tipikus szegény ételek, ezért tettek néhányat hatösági árassá, mert a haszonleső mocskok még arra is képesek lettek volna, hogy a farhát kilóját ezer forintért kínálják, de nem számított sokat, mert úgy hallottam azt mondták a vevőnek, elfogyott.
2023. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy egyre több boltban már csak kritikán aluli minőségű csöves terméket lehet kapni egy adott fajtából, azt is drágán, mert a jobb minőségűre ami egy kicsit drágább lenne már annyira nincs kereslet, hogy nem éri meg forgalmazni sem, lekerült a polcokról.

Sajnos recessziótól bűzlenek a boltok. Magyarország előre megy nem hátra. Ausztriában már a legszarabb termék amit forgalmaznak a boltokban az jobb minőségű mint itthon a legdrágább. Ez van.

2023. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Tetszenének nem benyalni 10+ éve a mindenkivel hadban állunk retorikát, meg azt, hogy az összes szövetségesünkkel szívózhatunk míg a világ meg egy nap.
2023. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem magyar ön nem ertheti
2023. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!