Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál egy Momentum Mindenk...

Szavaznál egy Momentum Mindenki Magyarországért koalícióra?

Figyelt kérdés

nov. 21. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem szavazok senkire
39 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Bárkire szavaznék, akinek esélye van elzavarni a mostani csapatot.


De az általad említetteknek sincs erre esélye.

nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Vagy a teljes ellenzék összefog, vagy nem szavazok.

Nem támogatom Fidesz hazaáruló kollaboránsok millás fizuját, pozícióját.

nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Teljes ellenzék, a mi hazánkat is beleérted?
nov. 21. 17:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én igennel szavaztam, de tényleg függ attól, hogy kik indulnak még, milyen feltételekkel. Alapvetően az egyéni körzeteken múlik itthon a végeredmény, nem azon, hogy melyik listának hány %-a van. A jelen választási törvény szerint viszont csak akkor állíthatsz listát, ha majdnem minden körzetben indítasz jelöltet. Azaz egy DK-s és egy Momós lista egyéni jelöltjei egymás esélyeit kannibalizálnák, így 30-35% körül is simán vinne a Fidesz 1-1 körzetet. Lenne DK, Momó, Kutyás, MH és F. jelölt, meg 1-2 kamupártos jelölt minden körzetben.


Így matematikai esélye nem lenne. De ha úgy fogjuk fel, hogy úgyse mennek el sokan szavazni 2026-ban, és nincs valódi tétje, akkor lehet szárnyat próbálgatni. Nem ezt kommunikálják jelenleg, és nem is túl racionális külön listát állítani.

nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Ahogy elnézem a Mi Hazánk csapatát, az nem ellenzék. A Momentum átállása is beindult már, ha jól látom.
nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Először is koalícióra nem lehet szavazni, mert az a választások után alakul. Másodszor: nem szavaznék olyan pártszövetségre, amelyikben e két párt közül bármelyik benne van. Harmadszor: úgyis az anyapártjukkal, a DK-val fognak együtt indulni.
nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én szavaznék. Ez a két párt az, ami a legszimpatikusabb számomra, ha összefognának az még jobb lenne. Szerintem több területen pl gazdaság, külpolitika könnyen egyetértés jutnának. Ha a Mindenki Magyarországa vissza tudja fogni a Momentum kultúrbalos hülyeségeit, akkor nagyon jó koalíció lenne.


Bár a Momentum akkor lenne a legjobb, ha jobban hasonlítana az Európai testvérpártjaira (a Renew Europe többi tagpártjára) pl a Német FDP-re, vagy az osztrák NEOS-ra.

nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Momentum meg Mindenki Magyarországa pont az a két párt, akiket nem utálok, de azért nem szívesen szavaznék rájuk.
nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Én igen, Vonáékkal és a Kutyákkal kiegészülve, akár még egy életképes formáció is lehetne.
nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki Magyarországa szimpatikus, de Momentum ugyan az mint a DK vagy az MSZP. Olyan ellenzékre van szükség, amelyik tényleges változást akar, és nem csak a fidesz helyére pályázik.
nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!