Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért nézik le a...

A balosok miért nézik le a fizikai munkásokat?

Figyelt kérdés

Ez sokszor vitatéma, hogy mennyi diplomás és mennyi szakmunkás kéne egy országba meg kit mennyire engednek tanulni, de azt lássuk be, hogy tényleg sok büfészak főleg humán területeken, amiknek semmi munkaerőpiaci értéke nincs és kár arra pénzt költeni, hogy ezeket fenntartsuk, amikor azokból az emberekből lehetnének tök hasznos szakmunkások is, akikre nagyon is szükség lenne.

Nem értem miért kell annyira tolni ezt a mantrát, hogy mindenkinek egyetemre kell járni és a munkások lúzerek, nem leszünk összeszerelő üzem, stb. Tisztában kéne lenni a realitásokkal, egy budai orvos vagy ügyvéd gyereke természetesen nem lesz soha munkás, de aki egy kis faluban születik nehéz körülmények közt, annak igenis jó kitörési lehetőség, ha kitanul egy szakmát és 18 évesen munkába áll. A cigányokat sem arra kellene ösztönözni, hogy megasztárok legyenek, hanem inkább asztalosok, építőipari munkások, pékek, pincérek, stb.

Azt hiszem még Magyar Bálint, oktatási miniszter mondta anno, hogy nem szabad a gyerekeknek 14 éves koruk előtt kézbe venni a csavarhúzót vagy a kalapácsot, mert sérül a fejlődésük. Hát aki azután veszi kézbe a szerszámot, az valószínűleg ki is ejti.



2023. nov. 25. 14:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#17

"Az okoska tulaj aki mindig mindent jobban tud, csak épp közben fizet mint a katonatiszt, mindenféle kamura."

Tekintve, hogy most először írtam erről ezen a fórumon, így csak azt tudjuk megállapítani, hogy ostoba vagy. :)


"A segédmunkások órabérben vannak, vagyis a rezsidíja NEKED lett elszámolva. TE fizetted ki a xar munkák ismételteni elvégzését."

Nem, az árat előre megbeszéltük és sosem kért többet, elég nagy gyökér lehetsz ezekután. :DDDD


"ha egy alvállalkozó melósa elbaxva csinál valamit, akkor mindig azt mérlegeld, hogy a vállalkozónak érdekében állhatott -e?"

Nem, csak ott mindenki leszarta, mert úgy dolgoznak, mitn az átlag magyar. A munka szar, szóval jó lesz az úgy, akkor is ha nem.


"Mert ha igen, akkor 99% hogy ő adott trehány munkára utasítást, utána pedig ha a tulaj okoskodik, jön a "színház"."

A munka nagy részében ott se volt. Hozta az eszközöket, amiket használni kell és lelépett.

2023. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 DK-s ***** válasza:

#21-nek:


Tehát összességében azt akarod mondani, hogy a trehány, és a korrekt munka között csak minőségi különbség volt?


Nem tartott volna lényegesen hosszabb ideig a korrekt? (melós munkadíja XD)


Nem kellett volna esetleg drágább "holmi" mint ami felhasználásra került?


Biztos vagy benne, hogy nem lettél átqrva?


Idézlek:"A munka nagy részében ott se volt."


A többszöri panasz ellenére. Ennyire érdekelte hogy mit dumálsz. Egy rövid előadással megnyugtatott, aztán húzott a sunyiba, te pedig meggyőződtél róla hogy a melós xar. EZ VOLT A CÉL.

2023. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 DK-s ***** válasza:

#20-nak:


Én soha, egyetlen szóval sem mondtam, hogy egyet értek ezzel az állapottal! Rákényszerülök, ha dolgozni akarok. Amikor maszekolok, vagyis feketén, magánszemélynek dolgozom, semmit nem simliskedem. Nem az én műfajom.


Úgyhogy megkérnélek hogy ne azonosíts az engem alkalmazókkal. Szűklátókörűségre utal!

2023. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Én sokkal inkább az ellenkezőjét látom, a Fidesz birkák néznek le minden diplomást, holott nekik egy szavuk nem lehet, mert sokkal jobban keresnek már nálunk, nem úgy, mint más országokban. De persze a statisztikák meghamisításához tökéletesen ért a kormány és ez nem így van beadva, ezzel is csak az utálatot növelik az emberek között. Nem értem amúgy, hogy azokat, akiknek van agyuk és olyan munkát akarnak végezni, amihez kell is agy, miért kell piszkálni. Mindenkinek tudnia kellene a saját mentális kapacitását és befognia a száját.
2023. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!