Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor a honi kizsákmányolásró...

Lord Gauldoth kérdése:

Amikor a honi kizsákmányolásról, korrupcióról, mutyiról van szó, akkor a felcsúti "hátsó kerti csapat"-ról miért nem beszélnek sokkal többet?

Figyelt kérdés

A következő dolog szerintem ébresztőként kéne szolgáljon, és a jelenség együtt kéne legyen emlegetve Mészáros Lőrinccel, a fék nélküli lombösvénnyel vagy épp az esküvőn a templomig lebetonozott úttal. Sőt...:


A felcsúti futball klub (amit ugye Puskás Akadémia névre kereszteltek, hogy kicsit kevéssé szúrja az emberek szemét, az elmúlt 4 évben már Magyarország második legjobb csapata abajnokságban. Nyilván a Ferencváros mindent visz (ez sem szimplán sportszakmai eredmény, hogy így fogalmazzak), de mögötte az egyetlen konzisztensen dobogóért harcoló csapat a Felcsút FC. Jelenleg 3. helyen állnak, tavaly csak negyedikek lettek, míg az előtte lévő két évben dobogón végeztek egy bronz és egy ezüstéremmel zárva.


Miközben nagy múltú csapatok küzdenek immár a második vonalban is, ezt a csapatot Orbán Viktor alapította a szülőfalujában, amelynek létszáma még a 2000 főt sem éri el. A stadion befogadóképessége ennek másfélszerese. Tehát a teljes falu lakossága (gyerekekkel, csecsemőkkel együtt) nem tudná megtölteni a méregdrága stadiont, amit "miniszterelnökünk" állami, azaz adófizetői pénzen épített saját szórakoztatására, és amely csapatot továbbra is az adófizetők tartanak fent. Minden Újpest, Honvéd, Nyíregyháza, Győri ETO vagy épp Kecskemét szurkoló is például (szándékosan nem írtam a Fradit, mert oda azért így is jut). Együtt azért is fizetjük az adót, hogy az országunk vezetője azt nézhesse vidáman, hogy igen, meg tudja csinálni, hogy a szülőfaluja csapatából élcsapatot csinál az országunkban. (Kíváncsi vagyok bajnokot mer-e csinálni belőle idővel. Bár kétlem, hogy akár ez is felébresztené az embereket.)


Ez tulajdonképpen csak azért probléma, mert Európában extrém ritka még az 5000fő alatti lélekszámú településektől is, hogy eljussanak első osztályba. Még inkább igaz ez, ha olyan országokat nézünk, ahol van profi labdarúgás, és nem törpeállamról beszélünk. Akiknek sikerül is, rendre rövid ideig tartózkodnak ott. Kivételt csak olyan csapat tud képezni, amelyeket valaki magánpénzen juttat feljebb, de az ilyen csapatok is csak az élvonalba jutásra jók, nem pedig országuk bajnokságának dobogósai. Talán a legjobb ilyen csapat a TSG Hoffenheim, nekük is a legjobb eredményük 7. helyezett volt. És ezt a csapatot egy Dietmar Hopp nevű üzletember fizetett, és vitt fel az első osztályba és tart ott, tehát nem ez "más kávéház". Az, hogy nálunk ezt megteheti Orbán Viktor, és hogy meg is teszi, az egyedülálló. Ez az a szint ami olyan országok mellé emel minket a korrupcióban mint a banánköztársaságok országai.


Furcsállom, és érdekel, hogy egy ilyen országban, ahol azért a labdarúgás még mindig a legnézettebb sport (nem is kicsivel megelőzve a többit), meddig mehet ez el. Ha a következő tíz bajnokságot megnyeri a "hátsó kerti csapat", az is belefér?


UI.:Tudom, hogy nem ez az egyetlen jele ennek, és rengeteg más baj is van az országban. Ez csak egy olyan példa, ami tényleg nem értem, hogy miért nem nagyobb téma. Amit nem értek, hogy miért nincs egy szinten emlegetve Mészáros Lőrinccel, mint a szemérmetlen országrablás egy zászlaja.



nov. 27. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
"A stadion befogadóképessége ennek másfélszerese." És többször volt már ott teltház is. Eleve a vendégszurkolókra is gondolni kell. A bajnokságban meg az áll jól, aki most jól játszik, senkit nem érdekel, 100 éve ki volt erős.
nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez csak terelés a hatalmas inflációról, nálunk a legnagyobb egész Európában.
nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Felcsúton is fogy a lskosság száma, vagy ott stagnál? Esetleg mióta a Fidesz van hatalmon növekszik az oda települők száma? Már csak azért érdekel mert mióta a komcsik a rendszerváltásnál átadták a hatalmat a komcsiknak saját maguknak és leszármazottaiknak, azóta a mi kis városunk lakossága 10000 főről 6000 főre csökkent. Felcsúton nem épül Rolls-Royce gyár?
nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 2. választ nem értem. Mármint hogy lenne ez terelés a hatalmas inflációról. Egyrészt pont nem igazán téma az országban, másrészt a hatalmas inflációról korrupcióval terelni? Ezt a panelválaszt szerintem nem jó helyre dobtad be.


#1

Na ez számomra a lenyűgöző. Hogy vannak, akiknek ez nem szúrja a szemét. Alapvetően az nem érdekelne, ha egy magánember, egy nagy Mágnás Miska felfújná mondjuk Eger csapatát a saját pénzéből akár üzleti érdekből, akár hobbiból. Az az ő dolga. De itt konkrétan mindannyian azt fizetjük, hogy Orbán Viktor elmondhassa magáról, hogy a szülőfalujából is élcsapatot tud faragni az országban a mi pénzünkön.


Telt házat meg mondtak már, de ha megnézted a tévében, akkor nagyjából negyedig ha tele volt a legjobb alkalommal. De hogy így fogalmazzak, mégis ki szurkolna nekik? Ha van is Felcsúton mondjuk 500 ember (nincs annyi), akit érdekel a helyi csapat, a többi honnan jönne? Nem hiszem hogy van az országban mondjuk győri lakos, aki a Felcsútnak szurkolna. Vagy esetleg van pár olyan elvakult Fideszes, aki emiatt szurkol nekik? Ha van is ilyen nem sok lehet. Szóval a politikusokon kívül nagyon nem sok ember szurkolhat nekik. Ne szívd be hogy valaha is tele lett volna a Pancho Arena PAFC meccs miatt.

nov. 27. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

3, nagyon-nagyon közel élek Felcsúthoz, 30 évvel ezelőtt ez egy ugyanolyan putri falu volt, mint bármelyik másik az országban. Semmivel sem volt se több, se kevesebb. Ma nem tudsz egyhuzamba végigmenni a falun, mert DUGÓ VAN egy pár száz fős faluban! Körforgalmat kellett a falu melletti kereszteződésből csinálni, mert a kereszteződés nem birta el a forgalmat. Volt olyan, hogy 10 perc volt, még Bicske felöl le tudtam fordulni Felcsútnak. Ha nem vagyok ott, nem hiszem el. A falu mellett mezőn a mai napig ökölbe szorul a gyomrom, ha meglátom a stadiont. Szürreális, aki nem élt itt, az elképzelni sem tudja, hogy nézett ki ez a terület korábban és most már a sporthoteltől kezdve a sportcsarnokig, minden van. És a környéken minden az övék. Nem tudsz olyan helyi vállalkozást, -ami nem multi-, ami nincs bekötve valamilyen mód hozzájuk. Egyszerűen szürreális.

Én kiabálok, üvöltözök, látom, hogy mi volt és mi lett helyette -és kétsége ne legyen senkinek, hogy a helyiek ugyanigy látják, akivel beszélek helybélivel, mindenki ugyanezt mondja- és egyébként meg volt, aki el is költözött innen.


Én ajánlom, hogy, akinek van lehetősége, tegyen itt egy karikát és itt van egy köpésre, Alcsútdoboz, a Golfclub, mellette Hatvanpuszta. Ha nem látod, nem hiszed el.

nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi. Így is sokkal többet beszélnek, mint az érdemelne. A dollármédiából ömlik a szar. Eközben magukba nem látnak... Korrupció mindig volt
nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt #6-os kommentelő:


Most arra nem reagálok, hogy dollárbaloldalozol, médiázol. Nem tartozik ide. Te szerinted ez, hogy ezt megtehetik és meg is teszik a kormányoldaliak, ez rendben van? Erről nem is kéne beszélni?

nov. 27. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert hogy minden hetvegen hazhoz jojjon Orbanhoz az NB1. Az sem volna jo, ha allandoan kikapnanak mert Orban azt nem szereti, ezert vasaroltak jo jatekosokat.
nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam. Felháborító, hogy a pénzemet a szenvedélyére költi, de ez nem meglepő, hiszen mindent a tulajdonának hisz. Például a honvédségi géppel ment(ek) nyaralni. A baj az hogy honfitársaink szemet hunynak Orbán minden aljasságán csak GYúcán ducán ne térjen újra vissza.
nov. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!