Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a hazafiság a katonáskodásb...

Mi a hazafiság a katonáskodásban? Mi olyan jó abban ha más ugráltat?

Figyelt kérdés

Személy szerint engem mindig is vonzottak a sportok, állóképesség, fegyverek, túlélési praktikák stb. De ezekhez semmi szükség nincs a katonáskodásra. Vannak sportklubok, küzdősportok, céllövész egyesületek, bárki le mehet gyúrni vagy kimehet futni.


Viszont a sereg az nemigazán vonz, mert számomra az nem más mint az, hogy mások becsicskítanak. Nemigazán látom értelmét annak, hogy egy nyócosztályos odajön pattogni nekem és ugráltasson.

Igazából alapból nem szeretem ha valaki meg akarja mondani,.hogy mit csináljak, olyan értelemben, hogy parancsolgatni akar felettem. Bár inkább úgy kell elképzelni mint a Bud Spencer a Banános Joe filmben, hogy igazából amit mondanak az az egyik fülemen be a másikon ki. Többször is kirúgtak már emiatt, mert amikor olyan munkahely volt ahol ilyen mitugrász főnökök voltak, akkor mindenre csak annyit mondtam, hogy "jó, majd megcsinájjuk" majd mindent ugyanúgy folytattam.

Szerintem a seregben is kb hasonlóan csinálnám.


Amikor fiúkollégiumban laktam ott is volt, hogy mondtak egyet s mást, de nem piszkált senki sem (akkor speciel én voltam a legkigyúrtabb).


Szóval igazából nem értem azokat, akik szerint be kellene vezetni a sorkatonaságot, hogy "férfit faragjon belőlünk". Mitől leszek férfi ha becsicskulok és másnak az engedelmes szófogadó kutyusa leszek?


Nem inkább az lenne a cél, hogy minnél erősebbek legyünk? Hogy full kigyúrjuk magunkat, felerősödjünk küzdősportokban, pl eljutni olyan szintre, hogy egyből ki tudjunk ütni valakit, megtanulni fegyvereket használni stb. és akkor már senki sem fog csicskáztatni, mert tudja hogyha visszaütünk, akkor ő fog kifeküdni.


A sereg csak megtanít parancsot teljesíteni, az állambácsi engedelmes kis báránykájáva akar változtatni. Nem inkább erősnek és függetlennek kell lenni inkább?



nov. 29. 23:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyanok válaszaira vagyok kíváncsi, akik visszahoznák a sorkatonaságot
nov. 29. 23:16
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A férfiasság része az is, hogy tudsz csapatban dolgozni - ha a csapatkapitány azt mondja, hogy menj oda és csinálj valamit akkor nem baszol rá, hanem betartod a hierarchiát. Az egy téves maszkulinitás kép, hogy az igazi férfi magányos farkasként dolgozik, mint Rambo - az ilyet lelövik amint kidugja a fejét a lövészárokból. Te a leírás alapján nem vagy alkalmas csapatmunkára - sem a munkahelyen, sem seregben, így a civil életben kapod azokat a képletes fejlövéseket.
nov. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Beáll a sorba a zember védeni Viktortát.
nov. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted meg lehet védeni úgy a hazát, ha minden katona azt csinál, amit ő maga jónak lát?
nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Megint a visszatérő, mi a jó a katonaságban kérdés. Volt egy vegetárius barátom (pont a katonaságnál), a szobatársam megkérdezte, mi a jó abban, hogy nem eszik húst, amikor a magyar ember eledele a hús. Azt válaszolta nagy bölcsen: "Ha nincs rá hajlamod, inkább ne foglalkozz vele."

Ezt lehetne válaszolni az ilyen kérdésekre is. Most hiába magyarázná valaki, hogy a katonaság (uram bocsá', honvédelem) nem csak abból áll, hogy valaki ugráltat, meg "becsicskulok". Akkor a pilótát is ugráltatja a légiforgalmi irányító, a matrózt a kapitány, stb. A "hazafiasság" még bonyolultabb téma lenne (pl. miért állt be Petőfi költőként szabadságharcosnak?)

"eljutni olyan szintre, hogy egyből ki tudjunk ütni valakit"

Előbb el kellene jutnod olyan szintre is, hogy megértsd, könnyebb valamit lerombolni, mint felépíteni.

nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

"A sereg csak megtanít parancsot teljesíteni,"

Voltak akiket nem csak arra tanított meg, hanem pl. lokátorral légteret figyelni, rádiókommunikációt biztosítani, rakétával lelőni az ellenséges repülőt, kiszolgálni az elfogó vadászgépeket, harckocsival átkelni a Duna-medrében, vegyvédelmi feladatokat ellátni, és még sorolhatnám.

Téves elképzelésed van a katonaságról, ne csak az izmaidat trenírozd!

nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Remélem, hogy sosem lesz szükségünk valódi hadseregre, mert nincs olyanunk és ez jól is van így.
nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

#7:

Melyik kínai uralkodó is mondta? "Ha békét akarsz, készülj a háborúra."

nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!