A MÁV haláltusáját meddig kell még figyelnünk? Mikor hal már meg végre az egész?
Figyelt kérdés
Napról napra egyre kritikusabb az állapota. Már rendes gyomorgörcs kerülget, amikor igénybe kell vennem a szolgáltatásukat. Ennek a szenvedésnek már nincs értelme.2023. nov. 30. 22:11
1/10 anonim 



válasza:




válasza:Attól is függ, hogy melyik országrészről beszélünk: általában a "hanyatló Nyugat" oldalán jobban működik a téma, de keleten...
2/10 anonim 



válasza:




válasza:Pest és ausztria között jó a máv. Csak keleten rossz.
3/10 anonim 



válasza:




válasza:Ha nem tetszik akkor ne járj vonattal. Van busz, vehetsz kocsit vagy járhatsz kismotorral, biciklivel, gyalog is.
Majd ha ráérek akkor sajnállak kicsit a mai vasúti állapotokért.
ja, nem.
4/10 anonim 



válasza:




válasza:1)Nyugat-Magyarorszàgon nem MÀV van,hanem Gysev.Az mondjuk tényleg jól működik
5/10 anonim 



válasza:




válasza:Jövő év végére szerintem már nem maradnak mellékvonalak az országban, hacsak a GYSEV át nem vesz párat. A fővonalaknak még adok néhány évet, de aztán azokon is meg fog szűnni a közlekedés, ha nem jön minél hamarabb egy 100-150%-os béremelés minden MÁV-dolgozónak. Dolgozó alatt azt értem, aki tényleg dolgozik, tehát a (nem mozdony-) vezetőket nem.
6/10 anonim 



válasza:




válasza:5) Hiszen 300-400 ezereket keresnek
7/10 anonim 



válasza:




válasza:#6 Éppen ezért kell drasztikus béremelés.
8/10 anonim 



válasza:




válasza:7) Az emberhiányt nem lehet béremeléssel megoldani. Ausztriában is hatalmas a munkaerőhiány az ÖBB-nél, pedig ott egy sima vasúti dolgozó is legrosszabb esetbe is megkap nettó 2500 eurót at, egy mozdovezető meg 3-6000 nettót. Mégis 800 betöltetlen állás van az ÖBB-nél.
9/10 anonim 



válasza:




válasza:#8 Ausztriában meg lehet élni az átlagfizetésből, Magyarországon nem. Emiatt nálunk sokkal fontosabb szempont a fizetés, mint odaát.
10/10 anonim 



válasza:




válasza:9)Nyilván Ausztria meg Magyarország ég és föld fizetésekben, de magyarországi viszonylatban a MÁV-nál most sem fizetnek rosszul, meg a fizetésen túl kapnak még utalványokat is meg bónuszokat is.
Kapcsolódó kérdések:
Több, mint egymilliárd forintot osztanak szét a magyar fociválogatott játékosai között az EB kijutás miatt - egész biztosan nem lett volna valamelyik...
Fideszesek, tapsikoljatok, a gazditok a botlábú selejteknek újabb pénzecskét biztosít, de ne sírjatok, ha a magyarok életszínvonala tovább zuhan. 🙂
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




