Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit teszel Te ellenzékikén...

Mennyit teszel Te ellenzékiként a rendszerváltásért a demokrácia visszatértéért? Ott vagy rendszeresen ellenzéki tüntetéseken? Mersz kiállni az Orbán rezsim korrupciója ellen egy ismeretlen vagy fideszes társaságban?

Figyelt kérdés

Kimész aláírást gyűjteni szórólapozni nekik? Részt veszel akciókban tiltakozásban? Adományokkal támogatod ellenzéki vagy független sajtónyilvánosságot pártot mozgalmat persze lehetőségeidhez mérten?


Vagy csak passzívan félrefordítod a fejed és tétlen várod a kormányváltást?

Esetleg félsz hogy elvesztheted a munkádat a megélhetésed a vállalkozásodat a megrendeléseidet azért ha kiderülne hogy ellenzéki vagy?



dec. 3. 11:16
A kérdező szavazást indított:
Aktív vagyok tüntetésre járok szórólapozok anyagilag is ha tudom támogatom az ellenzéket, kiállok nyíltan az Orbán-rezsim ellen.
Tudják rólam a környezetemben hogy ellenzéki vagyok, szoktam vitatkozni is fideszesekkel, de tüntetésre nem járok anyagilag nem támogatom ellenzéket.
Csak ellenzékiekkel politizálok: szidjuk az Orbán-rendszert. Fideszesekkel vitázni nem érdemes. Nem nagyon teszek a kormányváltásért.
Passzív vagyok várom hogy csak úgy megtörténjen a kormányváltás és visszatérjen a demokrácia. Csak szavazni járok de azt mindig.
Félek hogy elvesztítem a munkám a megélhetésem a vállalkozásom a megrendeléseim ha kiderülne ellenzéki vagyok. Így kussolok csak választani megyek
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Semmit se teszek csak siránkozom,káromkodom és szidom a fideszt azzal a reménnyel, hogy ez elég lesz, ahogy eddig is elég volt és eltakarodott!

Vagy mégsem?

Egy ballibsi.

dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Folyton elégedetlenkedek, szidom Orbánt, a kormány, a vidékieket és még a külhoni magyarokat is.

Ha épül valami, akkor erősen tiltakozom ellene.

Utálom a magyar focit, és már lassan a magyar színeket is. Annak örülök, ha kikap a magyar válogatott! Remélem az EB-n elpicsázzák őket.

Egy ballibsi.

dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Régen jártam tüntetésekre, nem értek el semmit.
dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Van biztos egzisztenciám, piaci alapú állásom, független vagyok az államtól, és nem igénylek semmilyen könyöradományt, segélyt,csokot egyebet tőle. Ha kérhetnék valamit,max az lenne,h kevesebb legyen az adó. Nem félek kimondani,amit gondolok, nem tud a rendszer semmilyen módon sakkban tartani. Nyíltan vállalom a véleményem,h rühellem a NER-t, aminek része egyébként a lakájellenzék is, akiket ugyanúgy rühellek. Kormányváltás nem egyenlő rendszerváltással. Támogatok minden olyan független értelmiségit(pl. Puzsér Róbert,Seres László,Kétfarkú Kutyapárt,Le az adók 75%-ával),aki valóban rendszerváltást akar, bárkit aki nem a meglévő buborékon belül akar maradni, hanem valamilyen módon kívülről szerveződik és ha nem is ő maga,de az irányvonal,amit képvisel egyszer talán eljut odáig,h összejön egy formáció,ami leváltja a NERT ellenzékestül mindenestül.

A Fidesznek asszisztáló lakájellenzéket nem támogatom(DK,MSZP,LMP,Párbeszéd,Momentum,Mihazánk stb.), akik inkább részei a problémának, kapnak ők rengeteg támogatást,kampánypénzt,paripát,iphone-t a kormánytól, cserébe a bénázásukért, hogy eljátsszák ,mintha létezne ellenzék. Ahogy az ellenzéknek benyaló médiát se(telex stb.), mindenki aki úgy próbálja beállítani, mintha a kormány és ez a nyomorult ellenzéke lenne a két lehetséges választás az sztem több kárt okoz, mint amennyit használ.

dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. Inkább valami elizélt fideszes ír ilyeneket. De jó próbálkozás... vagy inkább siralmas a Fidesznek.
dec. 3. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem a Fideszre szavazom.

Ennél több nem várható el az átlagembertől.

dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Elmegyek négy évente szavazni, és az MKKP-re szavazok. Amíg nem értitek meg, hogy nem pártpolitika kell, hanem ügyek mentèn szakmai döntéseket hozó vezetők, addig semmi sem fog változni és Ti nem fogjátok megérteni. Már sokszor írtam, hogy hiába tüntettek. Hárommillióan szavaztak a FIDESZ-re. Az ahol ennél kevesebben zavarják el a megválasztott vezetőket, nem demokrácia. De még ahol többen, az is necces. El lehet menni szavazni és választani mást. Ott a kulcs, ha nem csináljátok, én hiába is tüntetnék.
dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jégszív ***** válasza:
64%

Ki merek állni!

Egyelőre...

dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

A 4-essel értek maximálisan egyet...


Akár mennyire nem tetszik és csíp meg szúr egyeseket az a gondolat, de a jelenlegi ellenzéki szövetség vagy tömörülés sosem lesz képes leváltani a Fideszt, valaki a 13 év és 3 bukás után megértette és elfogadta ezt a tényt és van, aki még reménykedik fog 2046-ban is bennük, nekik sok szerencsét kívánok.


Én 2022 januárjáig voltam ellenzéki szavazó, pontosabban Momentumos, 2022 februárja óta Kutya pártos vagyok. Egy példa, amit a Momentum művelt meg vele a többi ellenzék, az előválasztás egy bohóckodás volt...a Momentum az egyéniben vesztes politikusait rendre felpakolta a közös listásra, így semmi értelme nem volt előválasztósdizni, a győztesek egyéniben a vesztesek listán indultak, tisztelet 1 kivételnek a Párbeszédnek, mert ők nem pakolták tele a listát egyéniben vesztes politikusokkal. Ez az ellenzéki tömb/tömörülés nem akar kormányt váltani ez tisztán látszik, amit akarnak egymás székét elvenni és ezért marakodnak 13 éve folyamatosan, és ahogy a 4-es írja jól, a Fideszesek is és ugyanúgy az ellenzékiek is egy buborékban élnek.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, ahogy a Z generáció, úgy én is egyes ügyek mentén politizálok és nem oldalak vagy párt ideológiák mentén. Civil szervezetek által szervezet tüntetésekre szoktam néha kijárni (nem mindig), de párt/pártok által szervezett tüntetésekre, soha határozottan kizárt.

dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Én Momentumos voltam, amíg Fekete-Győr volt az elnök.

Most azt sem tudom, hogy ki ez a jellegtelen csóka, akit elnökké tettek.

Donáth utóbbi agymenése meg megerősített a döntésem helyességében. Az MSZP-t Kunhalmi miatt sem tudom felvállalni. Az LMP, Párbeszéd meg jó ha van, de az sem baj ha nincs.

Fideszre, Mi Hazánkra soha sem szavaznék, így maradt számomra a DK, vagy a Kétfarkúak. Majd még eldöntöm, mert Gyurcsányt rühellem, de Dobrevben nagy fantáziát látok. Még nemtom.

dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!