Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor a CSOK helyett...

Vona Gábor a CSOK helyett visszaállítani a 30 ezer forintos bérlakásokat a családoknak. Szerintetek az lenne nagyobb segítség a fiataloknak, vagy a CSOK az?

Figyelt kérdés

Gyurcsány idején is 30 ezer volt egy pesti garzon, amiért most 140 ezret is elkérnek. Ennyit arról, hogy 21% volt az infláció vagy mennyi. De ennél még tovább menne Vona Gábor, és 800 forintra maximalizálná négyzetméterenként a lakhatás bérleti díját, valamint személyes ígérete hogy később hosszú távon tulajdonosokká is válnának a bérlők. Tehát egy ilyen 50 nm-es lakás, amibe lehet már gyerekkel is gondolkozni alig kerülne többe 30 ezerbe még Budapesten is.

Szerintetek ez nagyobb segítség lenne a fiataloknak, vagy a CSOK a jobb?


dec. 8. 18:26
A kérdező szavazást indított:
Ez a fajta olcsó bérlakás nagyobb segítség lenne a fiataloknak gyerekvállaláshoz.
A CSOK/CSOK Plusz nagyobb segítség a fiataloknak gyerekvállaláshoz.
22 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
És honnan vesz erre lakást, és kinek a pénzéből? Az ilyen csak azoknak tetszik, akik azt sem értik, mi a különbség egy év inflációja, és 15 év inflációja között. Nem kell megint kommunizmus, amikor az állam osztogatott lakást, akinek épp kedve tartotta.
dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Most sem adna ingyen lakást senkinek. Bérbe adná, mint Nyugaton az állam, az itteni bérszínvonal arányában. És mit tudom én, 20-30 év múlva amikor kifizette az árát akkor megkapná. Akár csak Nyugaton.
dec. 8. 18:32
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

"Bérbe adná, mint Nyugaton"


Te visítanál a leghangosabban, ha kisebbségeket költöztetnének melléd a bérlakásba.

Nem kell ilyen hülyeség.Az jelenlegi önkormányzati lakásokat is el kell adni.



Inkább, kamatmentes hitel kell a családoknak, persze szigorú feltételek mellett,hogy akárki ne tudja igénybe venni.

dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
2: "20-30 év múlva amikor kifizette az árát" Nem fizette ki az árat, még a normális bért sem fizette ki, nemhogy a vételárat. Tehát az én pénzemből kapjon más ingyen lakást, kösz, nem.
dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ígérni bármit lehet, a kérdés, hogy hogy akarja megvalósítani. Mert az, hogy bérbe adja az egy dolog, de ahhoz is előbb meg kell vennie, hogy bérbe tudja adni, az rengeteg pénzbe kerülne. Csak úgy nem lesz egyik pillanatról a másikra kolbászból a kerítés, a túl jól hangzó ígéretekkel már amúgy is tele van a padlás.
dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
2. Havi 30 ezer 30 év alatt kb. 10 millió forint. Egy fél szoba jön ki belőle.
dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem értek hozzá, de 30 ezer lenne az ára? 80-100k reálisabb lenne Budapesten. És ezzel is alálőne a piacnak.
dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
6: És akkor addig ingyen lakott. Ilyen konstrukcióba mindenki be akarna kerülni, ennyi állami lakás a világon nincs. Megint menne a korrupció a lakáskiutalásnál, mint az átkosban.
dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Úgy látszik, elég csekély a Vona párt támogatása, ha ilyen abszurd demagóg ötletekkel próbálkozik.
dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Erről tudnál valami forrást is linkelni, mert én nem találtam semmit se, hiába kerestem rá Vona Gábor + bérlakásra vagy Vona + 30 ezerre.


A Gyurcsány idejében mennyi volt az albérletre meg nekem a homályos emlékeim szerint, 2006 (akkor mentem egyetemre), 8. ker, lepukkant garzon(olyant nem találsz a mai piacon ahogy az kinézett) volt 40 ezer forint és az átlag nettó kereset volt 110 ezer (anyám töredékét kereste).


Most nem tudom épp mi a helyzet de évek óta kb. 300-400 ezerre mondják az 1nm lakás építési költségét. Ha csak 300 ezerrel számolunk is egy 50nm-es lakás ára 15 millió lenne, ezt 30 ezrenként 42 év alatt fizetnéd vissza. Szerinted ez reális megtérülés az állam vagy bárki számára?

dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!