Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy a Fidesz is belátta,...

Most hogy a Fidesz is belátta, hogy migrációra szorulunk a gyér belső szaporulat miatt, miért nem csináljuk azt is észszerűen, mint Nyugat?

Figyelt kérdés

A Fidesz is belátta, hogy mivel Magyarországon az egész világon az egyik leggyorsabban néptelenedő és leggyorsabban elöregedő országa, ezért szükség lesz migránsokra a harmadik világból, méghozzá akár milliós nagyságrendben is. Ezt már minden Fidesz szavazó is belátta, hogy egyszerűen nem vállalunk elég gyereket, nincs belső szaporulat, csak halálozás és nyugdíjas korba kerülés van orrba szájba, ezért szükség van a migráns betelepítésre. Ez tiszta sor.

De a probléma ott kezdődik, hogy jelenleg ez a filippínó koncepció nem old meg semmit. Mert nem piaci alapon működik, hanem állami támogatás, bérkiegészítés alapon, valamint nekik adót se kell fizetniük. Hogy oldja ez majd meg később a demográfiai problémáinkat? Nyugaton a bevándorlóknak is kell adót fizetniük, nem kapnak az államtól bérkiegészítést csak azért mert migránsok, hanem előbb-utóbb integrálódnak és szerves részei lesznek a társadalomnak, megtanulják az ottani nyelvet stb.

De ezek a filippínók.. egyrészt csak férfiak, másrészt a mi vérünket szívják, a mi pénzünkből kapják a magasabb béreket mint a magyar melósok, másrészt nem tanulnak magyarul. Mi a fene hasznuk lesz ezeknek hosszútávon?


dec. 19. 11:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

És ami a legfontosabb a kérdés kapcsán: Ott ugyanúgy adóznak, termelnek nyugdíjalapot a bevándorló munkások is, és nem kapnak külön pénzeket azok a munkáltatók akik kirúgnak német munkást azért hogy bevándorlót alkalmazzanak helyette.

Ott ilyen nincs. Itt meg van.

dec. 19. 12:30
 12/35 anonim ***** válasza:

"Németországban alig emelkedtek az ingatlanárak és a bérleti díjak az elmúlt 10 évben."


Hazudsz. Nálunk ismerősöm mindennel 2010-ben 200 ezer eur körül építtetett. Ma 500 ezrekről beszélünk. Pár évre rá még vidéken 40-50 ezerért renoválandó házat kaptál, városban 130-ért vettem ilyet. Ma 200-300 ezer közt tudnám szerintem eladni.

Akkor csak a környéken 25-30 potenciális ház volt hirdetve, lakás 100 felett, ma jó ha van 2-3 ház és 10-15 lakás.

De te mondd meg, hogy nem úgy van, majd pont jobban hiszek neked, mint a szememnek. :)



"Nekem van olyan ismerősöm aki 550 Euro-ért bérek 2 szobás lakást Berlinben. Nálunk ennyi pénzből, talán Szegeden ha bérelsz 2 szobásat."


Ja, hogy te ár alatt azt érted, hogy mennyiért tudsz máséban lakni.

Ha neked "van olyan ismerősöd", az aztán érv az ellen, amit magam tapasztalok. :D

Egyébként nem kizárt, hisz itt nem emelgetik szíre-szóra az albérletet, mert nem is tehetik, másrészt 10 éve még én is egy "2 szobás" kutyaólban laktam 210 euróért, rezsivel volt 330. Ma talán lenne 400-450, ha tartósan maradok és a nyomorgás az életcélom.

dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Teljesen fogalomzavarban vagy. Össze vissza dobálózol a számokkal, látszik hogy ezt most találod ki, fogalmad sincs róla valójában, hogyan is lehetne egy zsákfaluból? Tény, hogy Németországban egyáltalán nincs lakhatási válság mint mondjuk nálunk.
dec. 19. 12:48
 14/35 anonim ***** válasza:
65%

"Nyugaton is dolgoznak a bevándorlók, szinte mindenki aki nem munkaképtelen."


Már aki. Nagyon sok nem dolgozik. Ismerek ilyet is olyat is. Pl. egy régi barátom is meg én is "bevándorló" vagyok, mi dolgozunk. Én mérnökként, ő lovakkal foglalkozik. Mesélte, hogy a hivatal kilüldött hozzájuk a nagy hullám alatt afrikaiakat, direkt csak olyan tesséklássék módon almoltak, hogy szépen küldjék csak vissza őket a hivatalhoz.



"Az a statisztika amit a Fidesz kohol neked,..."


Max neked. Tudom nehéz lehet feldolgozni, hogy nem mindenki csak fidesz-ellenzék bináris zárt halmazon létezik. Attól, hogy nem adok igazat a képzelt német valóságodban, még nem vagyok fideszse, és nem fogom a fideszt többnek tartani, mint ami.


"az pont olyan megbízható mint a KSH, agyonmanipulált."


Ezen nem lepődök meg, mindenki ezt teszi.


"Valójában dolgoznak Nyugaton is a bevándorlók, olyan esszenciális munkaköröket visznek, ami elengedhetetlen a társadalom működéséhez, de német munkaerőt nem találsz rá."


Ezt nem vitatom, de fenntartom, hogy nagyon sok a szociális élősködő. De ez igaz a tősgyökeres németre, itt született törökre meg kb. mindenkire, amíg alanyi jogon jár a Bürgergeld.

dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

"Teljesen fogalomzavarban vagy."


nem, csak nem férek bele a kis képzelt világodba. 2010-óta kint élek.


"Össze vissza dobálózol a számokkal, látszik hogy ezt most találod ki, fogalmad sincs róla valójában, hogyan is lehetne egy zsákfaluból?"


Persze, érved nincs, személyeskedj. Mennyid van rá, hogy tudok neked mutatni adásvételit 10 évvel ezelőtti házvásárlásomról?

Vagy annyi vér nincs a pucádban, hogy fogadj is rá? :)



"Tény, hogy Németországban egyáltalán nincs lakhatási válság mint mondjuk nálunk."


Megint csak hazudsz. Hány cikket mutassak?


[link]


[link]


[link]


Most te támaszd alá, hogy nincs.

dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ha tényleg Nyugaton élnél, nem hordanál össze ilyen baromságokat. Szóval ezt próbáld meg beadni másnak :)
dec. 19. 13:06
 17/35 anonim ***** válasza:

"Németországban alig emelkedtek az ingatlanárak és a bérleti díjak az elmúlt 10 évben. " Németországban 2010 óta 41%-kal emelkedtek az ingatlanárak és a bérleti díjak.

Forrás: [link]


"ekem van olyan ismerősöm aki 550 Euro-ért bérek 2 szobás lakást Berlinben." Ezt őszintén nem hiszem , én 2 szobás lakást bérlek Frankfurtban 1000 euróért, rezsi nélkül, igaz a belváros közelben, de ha kintebb lenne, akkor se lenne 800 euró alatt. Ha igaz a sztori, akkor az a bérlemény valami nagyon lepusztult lakás lehet és rossz környékén lehet. Frankfurt legroszabb hírű elővárosában Offenbcahban se lehet találni 2 szobás lakást 700 euró alatt.

dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Azt én se tartom hihetőnek, hogy egy két szobás lakás 2023-ban 550 euró Berlinben. 2019-ben voltam erasmuson Münchenben és akkor fizettem nem is lakásért, hanem az egyágyás kollégiumi szobáért(!) 400 eurót.
dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg Nyugaton élnél, nem hordanál össze ilyen baromságokat."


Én alátámasztottam, te nem. Innentől csak egy nagypofájú bohóc vagy.

Közben más is igazolt.

Szóval fáraszd tovább a veled egyívású pajtásaidat a parkolóban, és élvezd ki a mamahotelt, másra úgysem lesz lehetőséged ennyi ésszel.


P.S.: Eleve ingatlanár alatt nem azt értettem, hogy mennyiért lakhatsz másnál, és ingatlanválság fogalma sem azt jelenti, hogy prüntyike nem tudja kifizetni az albérletet.

dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ezt belátták,de ez valahogy kimaradt a nemzeti konzultációból.valamiért nem fért el a sok Brüsszeles kérdés mellett.

Egyébként a fidesznek semmi hosszútávú koncepciója nincs.idehoznak többszázezret aztán majd lesz ami lesz.nincs megoldva se a lakhatásuk,sem az eü ellátásuk.

dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!