Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lehet a valós magyar...

Mennyi lehet a valós magyar átlagfizetés nettóban?

Figyelt kérdés
Elég érdekes dolgok vannak. Ugye mindenki önálló ember, nyilván segítség nélkül saját tehetségével keresi a pénzt. Ennek ellenére fiatalok rohangálnak olyan autókkal, amiket a KSH által közzétett átlagfizetésből 50 év alatt sem tudnának megvenni. Mivel önálló emberek mindent maguk vesznek maguknak, így könnyű számolni.
dec. 19. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
A Kádár korszakban mindenki kapott ingatlant az államtól, aminek most felverték az árát nagyon. Azok akik most fiatalok és örökölnek, egy koszos panel putri árából is Porsche-t vesznek maguknak, anélkül hogy egy fél percet dolgoztak volna érte.
dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Sem az átlagfizetés fogalmával, sem az önállóság jelentésével nem vagy tisztában!
dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem 250-300 környéke. A felső tízezer erősen felhúzza.
dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Az 1-est minek pontozták le?

Ismerek olyat személyesen, ahol minkét szülői oldalról az egy szem unoka egy adott illető és több ingatlant is megörökölt, és 50 milliós luxus autója van, anélkül hogy életében dolgozott volna.

Szóval az hogy luxus autóval látsz néha fiatalt, semmit nem árul el a magyar nettó átlag bérről!

dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

#4 valami hiányzik a sztoriból. Ha megörökölt mondjuk két 80 milliós lakást, eladta az egyiket, és abból 50 milliós autót vett, akkor egy rohadt nagy felelőtlen idióta, aki pár éven belül ismét szegény lesz. Ha nem adta el őket, hanem mondjuk kiadta őket, akkor van belőle adózás, karbantartás levonása után évi kb. 5 millió forintja, amiből még lízingelni sem lehet egy 50 milliós autót, nem hogy megvenni.


Szóval vagy nem az örökölt ingatlanokból van önmagában 50 milliós autója, vagy rendkívül ostoba.

dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

5-ös

Bocs, de miért lenne idióta? Ezt nem értem pontosan. Nem minden magyarnak azaz életcélja, hogy minél több ingatlant adhasson ki. Sokaknak az. Ez egyfajta népbetegség. De attól még nem erről szól az élet. Ha megteheti és erre vágyik miért ne járna luxus autóval?

dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

#6 a nagyszülei életének munkáját felélni egy luxusautó formájában szerintem idiótaság. Mert luxusautót venni az bizony felélés, az elmúlt pár év idióta inflációját leszámítva az 50 milliós autók ára szabadesésben zuhan használat közben. És aki ilyen döntéseket hoz, az valószínűleg 10 év múlva ugyanott lesz, mintha nem örökölt volna semmit.


Pl. Egy X7 M60i nagyjából 50 millió újként, és kb. 25-28 millió 3 évesen. Vagyis havonta minimum 600e Ft-ot dob ki az ablakon abból a vagyonból, amit a nagyszülei egy élet alatt raktak össze. Bennem ez egyszuerűen zsigeri ellenérzést kelt, nem tudom elfogadni érvként, hogy valakinek erről szól az élet. Pedig szeretem a drága autókat, de nem úgy, hogy anyagilag igazából nem engedhetem meg magamnak.

dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

7-es

Kit érdekel mennyit dob ki, ha eleve megvan mindene, úgy hogy még dolgoznia sem kell? Mellesleg a nagyszüleinek sincs munkája benne, mondom, annak idején mindenki kapott ingatlant a tanácstól, gyakorlatilag ingyen.

A gazdagság titka Magyarországon egykének lenni és nagyvárosi felmenőkkel rendelkezni egyedüli örökös jelöltként. De ennek az ég világon semmi köze nincsen az átlagbérekhez.

dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

#8 attól hogy nem a hitelt fizették még valószínűleg dolgoztak egész életükben, és feltételezem ez az ingatlan lett az egyetlen anyagi hagyatéka az életüknek.


Azért is vagyok ennyire határozott a kérdésben mert fővárosi egyke vagyok aki örökölt több ingatlant, és a gyomrom összeszorul a gondolattól, hogy elköltsem a vagyon akár csak felét egy autóra. Most épp megvan mindenem, de több lábon kell állni, mi lesz ha a most jólfizető szakmám már nem lesz ilyen keresett? Vagy mi lesz az én gyerekeimmel, őket hogyan fogom lakhatáshoz segíteni egy ilyen igazságtalan rendszerben, ha csak annyi pénzem van, hogy most a jelenben meg legyen mindenünk?


Nem, sajnálom, az én szememben az ilyen ember idióta.

dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Azaz ismerősöm speciel nem akar gyereket. Akkor kinek spóroljon? Még azt az ingatlanját is fel kéne élnie amiben lakik, mert különben ki fogja megörökölni? Az államhoz kerülne vissza és Mészáros tulajdonába kerülne, vagy azok lemenőinek tulajdonába.
dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!