Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "felvilágosodás" és a...

A "felvilágosodás" és a "fejlettség" valóban kő kemény multikultúrával párosul minden esetben? Budapest az ország legfejlettebb része ami nagyon multikulturális.

Figyelt kérdés

Meg lehet nézni akár a gazdasági adatokat, akár a szavazatok megoszlását, egyértelműen Budapest a legfejlettebb, legkevésbé csőlátású, úgymond legfelvilágosultabb része. A többi ahhoz képest emberi fejlettségben és gazdaságilag is igen csak elmaradott.

Mégis (vagy ennek eredményeként?) azt látni, hogy teljesen elvesztette már a magyar jellegét. Magyar szót a belső kerületekben már szó szerint alig hallasz, de már egyre kevesebb fehér embert is látsz. A magyar nyelv szó szerint kiszorul a városból, már az is angolul beszél ott akinek amúgy magyar az anyanyelve. Azt lehet mondani, hogy olyan mint a barna/sárga ötven árnyalata, az ég világon mindenféle nemzetiségű, etnikumú, vallású embert megtalálsz már ott, teljes multikultúra.

Akkor valahol mégis igaz az - bár fogalmam sincs melyik oldal terjeszti - hogy a fejlettség az mindenképpen társul a multikultúrával? Ezek szoros összefüggésben vannak?


dec. 20. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

"Magyar szót a belső kerületekben már szó szerint alig hallasz, de már egyre kevesebb fehér embert is látsz."


Ez úgy hülyeség, ahogy van, így eddig is olvastam.

dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sétálj el mondjuk a Corvin-negyedtől a Nyugati pályaudvarig. Az nem a belváros, hanem a belső kerületeket is érinti. Mennyi magyar szót fogsz hallani... majd elválik. Saját magadnak ne hazudj.
dec. 20. 10:51
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
#2 Több szót lehet magyarul hallani mint bármilyen másik nyelven
dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Erős túlzásokat állítasz.

Viszont, amit mondasz nem teljesen jelentéktelen.

Sok a pakisztáni, indiai, afrikai Wolt futár pl, én is látom.


A gazdaságilag fejlettebb országrészekben, (BP, GYMS megye) az emberek nem akarnak bizonyos fajta munkákat elvégezni.Részben kényelemből, részben pedig anyagi megfontolásból vagy a kettő kombinációjából.



Én például GYMS megyei faluban nőttem fel.

Helyi ember nem megy el postásnak, boltosnak,raktárosnak semmi ilyesminek sem.Ugyanis, ezt a munkát tudja Ausztriában csinálni, 4x akkora fizetésért.

A lakosság fele meg ment felsőoktatásba,hogy szellemi munkát tudjon végezni.



Például nem csak Nyugaton, hanem Oroszországban is ez van.A moszkvaiak nem mennek el takarítani meg lapátolni.Arra ott vannak a türkemén, mongol meg ki tudja milyen bevándorlók.

dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem te a fejlettséget kevered a nagyobb lakosság számmal.

Budapesten azért van több dolog mert több ember él egy városban, mint máshol. Nem azért van Budapesten több színház, egyetem vagy kulturkocsma, mert az a fejlettebb város - azért van belőlük több mert többen laknak ott és el tudják ezeket tartani.

Az országban sok egyetemi város van, a lakosságuk képzettsége, kultúráltsága átlagosan jobb, mint Budapesten. De mivel a legnagyobb városunk is alig 250 ezres lakosságú, ezért ott nem lesz olyan a tömegközlekedés, nem lesz annyi színház, nem lesz annyi koncert lehetőség stb. stb. Mert nincs aki mindezeket használhassa.

A multikulturalizmus meg nem a fejlettségből jön hanem az ott élők összetételéből. Mivel Budapesten van sok egyetem és cég ahol külföldiek is tanulnak, dolgoznak, ez a főváros ahol sok a turista és a turizmusból élő ember, így itt lesz sokféle kultúra egy helyen. de a Balatonpart is multikultúrális a nyáron, még se tartod azt az ország legfejlettebb részének.

dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fejlettség hozza magával a bevándorlást.
dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Japán nem vádolható sem gazdasági elmaradottsággal sem múltba révedő maradisággal, de amit végképp nem lehet rájuk fogni az a multikulturalizmus.
dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Japán az egyedi eset. De ha megnézed itt Európát, meg azon belül is Magyarországot... azt lehet mondani, hogy Budapesten van megvilágosultság az emberek fejében, mindenhol máshol középkori sötétségben élnek az emberek. GYMS megye is amúgy egy isten háta mögötti szekta, csak vannak rabszolgagyárak amik külföldre termelnek, de az emberi fejlettség egy sivatagi szekta szintjén van, és ez látszik is a magas Fidesz szavazati arányon.

Budapest más, ott valóban nem olyan csőlátásúak az emberek, de annyira multikulturális hogy fúú.. mondom, mint egy Nyugat-Európai nagyváros ilyen szempontból, de a bérek azok magyar bérek. De felvilágosodás az csak ott van az országban.

dec. 20. 12:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Segítek egy kicsit megérteni a valóságot, ha már a sorozatos kétharmadok nem képesek erre. Gyorsan előrebocsájtom, hogy még életemben nem szavaztam a Fideszre semmilyen ügyben.

A választópolgár akkor tart hatalomban egy kormányt, ha az életkörülményei és a lehetőségei egy bizonyos szint felett állnak, esetleg még javulnak is, de semmiképpen nem romlanak. Hiába harsogja az ellenzéki média az általános mélyszegénységet, a keserű nyomort, az elnyomó diktatúrát ha azt az emberek egyszerűen nem tapasztalják, mert nem igaz.

Nem akarlak megbántani, de ha több mint tíz év ellenzékiség után még mindig tartja magát a "minden vidéki sötét paraszt, aki Orbánra szavaz az meg pláne" elmélet, az jól mutatja a nagyvárosi multikulturális értelmi fejlettséget. Ami a gyakorlatban választási eredmény formájában realizálódik.

dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tapasztaltam ezt, szerintem még mindig túlnyomó többségben hallani magyar szót Budapesten, de legalább elismeritek, hogy a progresszív, haladó multikulturalizmus gazdasági fellendüléssel és fejlődéssel jár.
dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!