Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jövedéki- és extraprofitadó...

A jövedéki- és extraprofitadó emelésével a kormány az olcsóbb benzinkutakat veszi célkeresztbe?

Figyelt kérdés

Amelyek akár 30-40 Forinttal is olcsóbbak voltak mint a nagyobb hálózatok. Máshogy nem tudják majd kigazdálkodni a megnövelt adókat minthogy szorosabbra húzzák az árrést a nagyokhoz képest.

Lehet valójában ez a célja a kormánynak, hogy az Auchan, Oil, Mobil Petrol és hasonlók ne legyenek olcsóbbak?



dec. 22. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt te fized a kasszánál. Szerinted csak az auchan kúton fog nőni a jövedéki adó, a kis kutakon nem?


Kicsit átgondolhattad volna ezt jobban a kérdés kiírása előtt.

dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Igen én fizetem a kasszánál, viszont a plusz adókat ki kell gazdákodniuk a kis kutaknak, melynek egyetlen módja az áremelés. Vagyis már nem lesznek annyira olcsóbbak a többihez képest.
dec. 22. 13:05
 3/9 hypno ***** válasza:
100%
Az Auchan azért olcsóbb, mert lényegében haszon nélkül adja el a benzint. Neki a hypermarket forgalma adja a hasznot. A benzinkút inkább csak vevőcsalogató. (ha már ott tankol a paraszt, akkor bemegy vásárolni is.)
dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"a plusz adókat ki kell gazdákodniuk a kis kutaknak, melynek egyetlen módja az áremelés."


Miért? A nagyoknak nem kell? Gondolod, hogy ők majd kevésbé akarnak nyereségesek lenni?

dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Az elmúlt 1-2 hétben mégis ez látszik. A MOL kb 15 Forinttal csökkentette a kúti árakat miközben hivatalos árcsökkenés nem volt.
dec. 22. 16:13
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A MOL kb 15 Forinttal csökkentette a kúti árakat miközben hivatalos árcsökkenés nem volt."


Nem tudom, hogy te hol élsz, de én kapom róla a holtakoljak.hu-s hírlevelet, hogy mikor mennyivel csökkent a nagyker ára (illetve mától 4Ft-tal emelkedik). Amitől a kutakon persze el lehet térni. mire gondolsz "hivatalos" árcsökkentésre, ha nem az ilyenekre?

Mellesleg az elmúlt ~2 hónapban folyamatosan csökkent. Hogy aztán majd január 1-től a +40Ft-tal ne legyen egyből 700Ft. Majd szépen lassan...

dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Én is kapom a Holtankoljak.hu-tól a levelet, ahhoz képest mondtam. Plusz mára is maradt a tegnapi ár holott elvileg 4 Forinttal drágult a Holtankoljak szerint.
dec. 22. 16:40
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tehát akkor most 1db benzinkút áraiból vontál le következtetést?
dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van itt egy hatalmas tévedés. Nem benzinkutakat, hanem MINDEN kereskedelmi tevékenységet végző üzletet célba vesz.
dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!