Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Állatorvosi képzés miért csak...

Állatorvosi képzés miért csak egy helyen van az országban?

Figyelt kérdés

Minden évben hatalmas a túljelentkezés az állatorvosi képzésre.

Nagy probléma,hogy csak egy helyen van.

Viszont ember orvosi képzés,az van Budapesten, Debrecenben, Pécsett,Szegeden, vagyis régiónként.Egyedül az Észak-Dunántúli régióban nincs.



Gyakorlatilag, az összes egyetem, ahol van ember orvosi képzés, ott tudnának indítani állatorvosit is, ugyanis a tudásbázist nem kellene a 0-ról felépíteni.


Győrben például nehezebb lenne, mert ott inkább a mérnöki képzés a fő profil, a másodlagos meg a közgáz,jog, pedagógia.Nehéz lenne állatorvosit indítani.


dec. 23. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mekkora hiány van állatorvosokból az emberorvosokhoz képest. Az van?


"Gyakorlatilag, az összes egyetem, ahol van ember orvosi képzés, ott tudnának indítani állatorvosit is, ugyanis a tudásbázist nem kellene a 0-ról felépíteni."


De humán erőforrás is kellene ehhez. Meg kellene sokszorozni a kutatók és oktatók létszámát is.

dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#


Miért fontos az,hogy hiány van-e belőle?

Nagy hiány nincs belőle, de kereslet van rá.Eltudnak helyezkedni, szükség van rájuk.

dec. 23. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
#2 Nem fontos, csak kíváncsi voltam. Mert ha nincs nagy hiány, az magyarázhatja, hogy miért nincs törekvés több állatorvosi kar létrehozására.
dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!