Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor hogyan tudja...

Orbán Viktor hogyan tudja ennyire megbabonázni a szegényeket? Mi az ami miatt fanatikusan kitartanak mellette a nyomoruk ellenére?

Figyelt kérdés

Általánosságban is azt lehet tapasztalni, hogy nincs az a nyomor, nincs az a szegénység ami miatt ne imádná Orbán Viktort a magyar. A saját tapasztalatom is ez, de ez a videó csak még jobban ráerősít erre:

https://www.youtube.com/watch?v=cvXWbFsY5mw

Itt is úgy kezdi mindenki, hogy szinte elkapja a gépszíj és elkezd panaszkodni hogy mennyire szar most a helyzet és mennyivel jobb volt régebben. Majd, szinte mintha bekattanna neki valami, visszavonja az előző állítását mintha az játszódna le a fejében, hogy "Jáájjj, miket beszílek?? Gyurcsány sokkal rosszabb vót!!" hirtelen átvált abba, hogy dehogy volt jobb régen se, Gyurcsány sokkal rosszabb volt. Orbán mindent jól csinál.


Ez az a pont amit nem értek. Mitől változik meg hirtelen a gondolkodásuk? Be vannak fenyítve? Vagy ha nem, akkor hogy sikerült Orbán Viktornak ekkora személyi kultuszt kiépíteni, ezzel teljesen a bűvölete alá vonva a szegény kiszolgáltatottakat?

Vagy nem értem hogy van ez. Lehet én vagyok csőlátású és még így is tényleg sokkal jobb a helyzet mint Gyurcsány idején volt?

Valaki világosítson már fel mi a helyzet. :) Teljesen összezavarodtam.


dec. 24. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Orbán Viktor a legnagyobb király,a legnagyobb király,a legnagyobb király!
dec. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne propagandavideókból "tájékozódj", hanem statisztikai adatokból, jóval kevesebb a szegény most, mint 2010-ben.
dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Minden látszat ellenére a szavazópolgárok többsége - nagyon helyesen - nem foglalkozik napi szinten közéleti kérdésekkel. Nem imádnak és nem utálnak ők senkit. Négy évente elmennek szavazni, aztán elfelejtik az egészet. Kétmillió még ennyit sem tesz meg, mert nem jár szavazni sem.
dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
I Szarbán Vladimir a legnagyobb király!
dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 L.. István ***** válasza:
78%
Nem jut el hozzájuk csak az agitprop iroda propagandája. Csak a rogántóni-féle propagandaminisztérium egy év alatt 44Mrd-ot tapsolt el és gondolom az még messze nem minden.
dec. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Az hogy elbizonytalanodtál, remekül példázza, milyen jól működik a hazugság, propaganda, félelemkeltés, ellenségkép, megosztás, gyűlöletkeltés.

El kell ismerni, hogy ebben profi a fideszkdnp. Na meg a lopásban, jacht vásárlásban.

Tévedés ne essék, nem támogatom az ellenzéket sem, a megélhetési politikusokat!

Egyetlen esélyünk a normális életre, ha mi civilek vesszük kézbe az irányítást, a politikusra nem számíthatunk!

Hajrá PHSZ Politikai Hontalanok Szövetsége!

dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Krumpli.
dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6-os neked valaszolnék

Előre leszögezem hogy DK tag vagyok

Korábban én is civilnek vallottam magam, sehova sem tartozónak, pont úgy ahogy te. De idővel felbosszantott hogy ez a civil duma, hogy fogjunk össze, és pártok nélkül kell rendet teremteni, ez hülyeség. Egész egyszerűen azért, mert civilek nem tudnak összeharácsolni maguknak egy 2-3% támogatottságot se. De ha már mégis elindulnának azon az úton, akkor csak pártként léphetnek fel a politikai küzdőtérre. Így, bár röviden de szerintem érthetően megvilágítottam remélem, hogy civilként NEM lehet érdemi dolgokat elérni.

Pártként lehetne, ha nem húznátok a szátokat erre meg arra az emberre, hanem a cél fontosabb lenne.

dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as

Mivel a jelenlegi szabályok szerint csak pártok indulhatnak, valóban rákényszerülhet a phsz is, hogy párttá alakuljon.

Csakhogy!

Nem mindegy, hogy a vezetők mentelmi jog mögé bújt bűnözők, vagy felelősségre vonható, leváltható emberek!

Ha csak kettő közül lehetne választani, nekem is a dk a kisebbik rossz. De elég volt a rosszakból, ideje rendszert váltani, építeni egy normális jövőt!

A fidesz 2/3 -ot Gyurcsány garantálja és ezt képtelenek vagytok belátni, menetrend szerűen bukjátok el a választásokat.

dec. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Egyrészt azért, mert tényleg nagyon rossz volt Gyurcsány alatt is. Lehet, hogy Budapesten akkor még nem volt annyira érzékelhető, mert ott valamilyen munka azért mindig csak akadt. De vidéken "valamilyen" munka sem volt. Ez lehet a magyarázata annak is, hogy minél kisebb településre megyünk, annál nagyobb Gyurcsány elutasítottsága. Persze ez csak nagy vonalakban igaz, mert nyilván más helyzetben volt egy Észak-Dunántúli település, mint egy Dél-Dunántúli.

Persze most még rosszabb, de akkor kezdődött, akkor fordult rosszra a sorsuk, és ez mély nyomot hagyott bennük.

Ráadásul Gyurcsány még csak el sem ismerte, hogy nincs elég munkahely, hanem helyette a népet hibáztatta. "Nem akarnak dolgozni, soha nem is dolgoztak, segélyeken akarnak élősködni". Persze nyilván a cigányokra célzott, mert róluk könnyebben el tudta hitetni, csak azért nem dolgoznak, mert nem is akarnak. De hát nem csak a cigányok voltak munka nélkül, és nem is csak a képzetlenek, hanem nagyon sokan szakmával, diplomával, úgynevezett hiányszakmákkal is. Itt nálunk legalábbis nagyon sok volt a diplomás munkanélküli, a személyes ismerőseim között is akadtak ilyenek jó néhányan. Sokan 30-35 év munkaviszony után. 50 év felett már végzettségtől függetlenül teljesen esélytelen volt elhelyezkedni.

Amikor mi adtunk föl álláshirdetést, akkor is több százan jelentkeztek egy állásra. Dehogyisnem akartak dolgozni.

Másrészt meg hatással van rájuk a propaganda. Elhiszik, hogy a jelenlegi helyzetért nem Orbán a felelős, hanem Brüsszel, a szankciók, Soros. Az ellenzék elvitte volna őket a háborúba, beengedné a migránsokat, stb. Ahogy tévében hallják.

dec. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!