Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érvényben van a Történeti...

Érvényben van a Történeti Alkotmányunk a mai napig ?

Figyelt kérdés

Először tisztázzunk néhány dolgot .

Erre a kérdésre sokan rávágják , hogy ez egy régi elavult dolog .

Ezzel én is így voltam , amíg nem ismertem a lényegét és a rendet amire létrehozták .

A valóság akkor derül ki ha valaki megnézi , melyik alkotmány milyen eredményeket tud felmutatni .

A történelmi alkotmány ezer évén át , mindig talpra állította ezt az országot bármi történt , 3 részre szakították , több száz évig megszállták és Trianon után is . Ezt nem lehet elvenni tőle .

Ezután 1949-tól jött a kommunista alkotmány , ami nem sok jót hozott . A jelenlegi Alaptörvény ami egy írott alkotmány , egy olyan világot hozott amiben az emberek folyamatos stresszben élnek .


A Történeti alkotmányról az Alaptőrvény ezt mondja : Nem ismerjük el a történeti alkotmányunk idegen megszálások miatt bekövetkezett felfüggesztését . Valamint kinyilvánítja a 1949-dik évi kommunista alkotmány érvénytelenségét , amivel félretolták az ezer éves alkotmányunkat .


dec. 28. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nincsen. Meg amúgy se lehetne a történeti alkotmányt az 1944-es állapotok szerint viszsavzetni. Pl hiányzik belőle az általános és titkos választójog
dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 árokpart ***** válasza:
67%
Sajnos 1918-tól már nem érvényes sajnos megszakadt a Szent Korona jogfolytonossága ekkor. Mikor IV. Károly lépett a trónra akkoriban oszlatta fel magát a rendi országgyűlés és alakult meg, alakultak meg nemcsak nálunk a Nemzetgyűlések. A Nemzetgyűlés tulajdonképpen megszüntette sajnos a jogfolytonos magyar államot és a Szent Korona szuverenítása helyett a képviselői szuverenítás lépett a helyébe, mindezt Károlyi Mihály kormányának gyengesége miatt tudták meglépni, az akkori gyenge kormány 0 diplomáciai érdekérvényesítő kártékony hatásának köszönhetjük Trianont is.
dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a FB-n hosszú szakállas ember, anno rendfenntartóként szolgált. A neve most nem ugrik be csak az, hogy Judit és Szabadság mozgalom. Ha szerencséd van tisztelettel válaszol , ha nincs akkor Judit "kócs" kumucnikációsz szakértő, aki a kumucnikációsz visszaélések leleplezésével foglalkozik, első körben kioktat, hogy figyelned kellett volna, és már ezerszer leírták,elmondták.


Ha jó elme állapotban éri a kérdés, amire minden esély persze meg van, kapsz egy linket tőle.


Nekem a bcsácsi előadása az iszonyat hasznos volt, amikor kezében volt egy pálca és izgatottan elmondta az igazságot az alaptörvényről. Levolt írva hol a hellye. Alkotmány, alaptörvény, állam, parlamen,ország....


Olyan jó az a előadás, így hogy közben mutatja is a táblán. Ezekkel biztosan nincsenek tisztában nagyon sokan és bedőlnek a fidesz hazugságainak.

dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 árokpart ***** válasza:
3-as Geri Tibor tanár úr igen az ő előadása.
dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Igen rá gondoltam, és szerintem minden szava igaz.
dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!