Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem tiltakozn...

Árokpart kérdése:

Az emberek miért nem tiltakoznak a magas lakás és ingatlanárak miatt?

Figyelt kérdés
Nem zavarja őket, hogy még a 2000-es évek végén Bajnai Gordonéknál is, illetve később is 2010-2011 környékén még az átlagember is könnyen hozzá tudott jutni egy átlagos manzártos ingatlanhoz ha gyűjtött rá. Manapság meg már 50-60 millió forintoknál kezdődnek az áruk. Hogyan lehetne ezt a folyamatot megállítani és visszatérni ezzel kapcsolatban a normális kerékvágásba?
jan. 11. 14:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, ezeket az árakat a piac határozza meg, tiltakozással nem lehet őket megváltoztatni. Egyetlen tiltakozás ha senki nem vesz lakást és bedőlnek az árak.
jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
54%
Ha tiltakozással bármit el lehetne érni, akkor betiltanák a tiltakozást.
jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
33%
Jogos amúgy. Elszálltak az ingatlan árak, már régen tiltakozni kellett volna ez ellen.
jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
72%

11 Igen, ha nem torzítják el a piacot. De eltorzították, nem kicsit, hanem nagyon. Az infláció számításban pedig 2012 óta nem szerepel.

Kíváncsi lennék mennyi lenne a reálbér emelkedés, ha ez is benne lenne.


minusz...

jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
27%

Amint látod kérdező, vannak akik otthon vergődnek még mamahotelben, de egyre kevesebben. Én is szerencsétlen családi körülmények között születtem, nem örököltem lakást. Dönthettem volna úgy, hogy otthon maradok és életem végéig hisztizek, de dönthettem úgy hogy kijövök külföldre és élek normálisan és leszarom.

Az utóbbit választottam, életem legjobb döntése volt, és nem, már nem fogok azért harcolni, hogy otthon jó legyen a helyzet azoknak akik otthon maradtak. El se megyek szavazni.

jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
17%
A tiltakozás miatt nem lesz olcsóbb, kereslet kínálat.
jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
20%
Miért tiltakoznék amiatt, mert többet ér a családi vagyon? Abszurd. Az ingatlanárak a jólét legjobb mércéi, minél jobban prosperál egy ország, annál magasabbak. Ráadásul ezt a piac határozza meg, nem a kormány. Ideje felnőni.
jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
26%

"A drágító politika árt annak is, akinek van saját ingatlana. Miért? Mert minden hozzá kapcsolódó szolgáltatás is drágul. Ma annyiért szigetelnek le egy kádár kockát amennyiért 2005-ben meg lehetett venni"

Van igazság abban amit mondasz, hogy végeredményben majdnem mindenkinek árt ez valahol. De mennyivel jobb úgy még átlagemberként is tükörbe nézned - még ha csak egy ingatlanod van amiben laksz - hogy az nem 6 milliós ingatlan hanem 60 milliós?

Sokkal többnek érzed magad.

Az más kérdés, ha elromlik valami, akkor átlag magyar fizetéssel, akár évekig is fizetheted a gyorssegély hitelt amivel ki tudod fizetni a rendbetételt, de akkor is. Az ego-dnak sokkal jobb hogy egy 60 milliós ingatlan tulajdonosa vagy mint ha egy 6 milliósé. Hiába nyomorogsz meg fázol benne.

Egy magyar ember így működik.

jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 hypno ***** válasza:
54%

#7


Úgy érted kötelezzen pl. engem az állam, hogy sz.rért h.gyért adjam el valakinek az ingatlanomat, ha nincs annyi pénze amennyit én szeretnék érte?


Megbocsáss, de egy nagy túrót!!!

Vagy fizetsz annyit amennyit szeretnék érte kapni - vagy ahogy megalkuszunk -, vagy keresel magadnak másik ingatlant.

jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
66%

18 Az ország lakosságának ez káros. Ha a 60 milliós ingatlan egy 120m2 passzív házat takarna + 50m2 dupla garázzsal, rendezett telken szép udvarral, rendben is lenne.


De ott tartunk, hogy egy kétes minőségű ablakokkal, gyenge minőségben felújított még mindig pazarló 50-60 éves épület amin ülünk. Csak a madár hiszi el, hogy ez 60 millát ér, miközben a munkahelyek a környékeden jó ha fizetnek 250 nettót 2 műszakban.


Egy dologra valóban jó, eladni valami CSOKos madárnak és a 120-150ezer euróból nézel magadnak valamit ausztriában.

Na ott bárhol megkapod a nettó 1600-at 14x egy évben 8 órában mellé a kiváló egészségügy, modern iskolák és olcsóbb boltok.


Ilyenkor azért éreznünk kell, hogy valami nem stimmel a hazai árakkal. Keserű lesz az ébredés.

jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!