Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vitézi rendeknek mi értelme...

A vitézi rendeknek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Sosem értettem miért kell ezekkel villogni és általában nem olyan emberek teszik, akik mással nagyon tudnának érvényesülni. Egyik szomszédunk is az, szoktak náluk ilyen találkozókat szervezni, de én csak sima ivászatnak látom az egészet. A rendes katonasághoz ennek semmi köze már.

jan. 20. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Elmondhatod, hogy te vagy a főispán legszebb vitéze a vármegyében.


Értsd: Fideszes baromság, pont annyi értelme van, mint a többi ilyennek. Semmi.

jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerű rangkórság csupán.
jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Semmi. Szimpla időtöltés.
jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyfajta costplay játéknak fogom fel. Semmivel sem különbek azoktól akik szuperhősnek vagy jedi lovagnak öltöznek be és egy virtuális valóságban vagy mondjuk úgy álomvilágban élik ki a képzeletüket.

Szerintem nem ártanak vele senkinek, hát csinálják.

jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"1945-ben feloszlatták, a vitézi cím használatát azóta törvény tiltja Magyarországon"


Őőő... tekintettel arra, hogy a vitézi rend nem létezik 80 éve, aki azzal villog, hogy ő "vitéz", az bizony bolond.

jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de farsangkor vitéznek fogok beöltözni.😆 Ja nem, mert a végén még azt hiszik fideszes vagyok és megkergetnek.😅
jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De hát ők nem úgy vitézek mint régen.

Ők most másképp vitézek. És úgy meg lehet.

Ha Jóska dönthet úgy hogy ő holnaptól Pirike mert hát tudod....

Akkor más miért ne lehetne holnaptól vitéz ?

jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Horthy idején amikor a hadsereg 35000 fő-ben volt maximalizálva akkor ez egy amolyan tartalékos katonai állománynak szánták fű alatt. A kommunista idők alatt betiltották a szervezetet de külföldre menekültek rendszerváltás után visszatértek vezetője is ugyan úgy van mint régen. Bár ez már nem valamiféle katonai félkatonai szervezet inkább már csak amolyan formális dísz egylet.

"A szovjet megszállást követően a vitézi rend Magyarországon nem tevékenykedhetett tovább. Az akkori kormányzat 1945-ben betiltotta a szervezetet, de az emigrációba kényszerített vitézek összefogásának köszönhetően működik továbbra is a rend."

[link]

jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi értelme van mint mondjuk a lovagrendeknek.
jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as, de akkor Horthy óta senkit nem avattak vitézzé, ugye?

Ha abból indulunk ki, hogy vitézzé aligha avattak valakit 20 éves kora előtt, akkor a legfiatalabb vitézeknek is 98 év körül kéne lenniük. Tehát már rég kihaltak, nem? Akkor ma ki nevezheti magát jogosan vitéznek? Kikből áll ma az ő szervezetük?

jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!