Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért szavazta meg az...

Orbán miért szavazta meg az EU 50 millárd eurós támogatását Ukrajnának?

Figyelt kérdés

A nemzethy konzultációban mintha másról lett volna szó.

[link]


[link]



febr. 1. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok és belátom, hogy ismét hazudott a gazdám és a nemzeti konzultáció is egy nagy átverés.
Fideszes vagyok és a gazda sajnos most ismét nem tudta tartani a szavát de ez biztos neki fáj a legjobban.
Nem vagyok fideszes, a nemzeti konzultáció idáig is kidobott pénz volt, de az, hogy Orbán ismét hazudott azért meglepett.
Nem vagyok fideszes és tudom, hogy a nemzeti konzultáció kidobott pénz, ahogy az sem lepett meg, hogy Orbán ismét átvert minden magyart.
30 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Ő csak kávézni jár Brüsszelbe, nem logikus döntéseket hozni.
febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Nincs megfelelő válasz a felsorolásban: fideszes vagyok és a bölcs Viktor vezérünk meggondolta magát és egy személyben eldöntötte, hogy az adóforintjainkat az ukrán hősök támogatására fogjuk költeni!
febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Zárva volt a kávéház
febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
A 8. és 7. kérdésre adott válaszokat már felborította. Ha így haladunk, fel kell pörgetni a fegyvergyártást is, mert a 6. kérdés alapján fegyverszállításra sincs szükség.
febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Csak a valódi válaszlehetőséget nem adtad meg:


A lap szerint két ponton engedtek. Az Európai Bizottság két év múlva tart egy felülvizsgálatot, amiről szavaznak, de nem derül ki, hogy egyhangúlag vagy például minősített többséggel (ahol legalább négy tagállam kell egy javaslat leszavazásához). Emellett a szóvivő szerint az alku érintette a jogállamisági feltételességi mechanizmust is, de ennél több nem derül ki a cikkből.

febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Mert megmondta, hogy nem ellenzi, csak legyen ellenőrizve a folyamat, amit elért, szóval erről ennyit.
febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
bendő istenünk ismét győzedelmeskedett , csak ti libbantak hülyék vagytok ehhez
febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Gyakorlatilag semmilyen engedményt nem kapott. Évenkénti felülvizsgálatot akart az Ukrajnának folyósítandó pénzekről, amit a tagállamoknak kelljen megszavaznia egyöntetűen, vagyis továbbra is minden évben vetóval zsarolhassa az egész kontinenst.

Ezt nem kapta meg, helyette az Európai Bizottság fog dönteni erről kétévente, ez az EU végrehajtó szerve, aminek Ursula von der Leyen az elnöke, és amitől Orbánék szeretnének minél több jogosítványt elvenni és nemzeti hatáskörbe helyezni. Most pont a fordítottja történt: nem a tagállamok ellenőrzik ezeket a pénzeket, hanem a Bizottság, vagyis még több jogosítványt kaptak, ez dupla pofon Orbánnak.


Orbán csak azért szavazta meg, mert a sajtón keresztül "finoman" megüzenték neki, hogy most már rálépnek a pøcsére és hányat lökik, ha tovább szívózik.

febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez kölcsön az ukránoknak. Részben egy kölcsön és részben vissza nem térítendő segély, sehol nem olvastam azonban arról, hogy milyen részben segély, milyen részben kölcsön. Egy biztos, hogy ennek egy része kölcsön! Nem is értem miért írsz támogatást meg úgy egyébként a Fidesz miért beszél odaadott pénzről, meg támogatásról, mintha ez ajándék lenne. Ez egy kölcsön, a kölcsönöknek mindig ára van, így vagy úgy, de vissza kell fizetni! A felülvizsgálást egyébként elérte Orbán, az egyértelműen az Ő javaslata volt és már korábban is mondta, hogy amennyiben évenként lesz erről egyeztetés, akkor lehet róla szó. Az említett nemzeti konzultációban az ominózus kérdésre adott válasz 99%-ban az volt, hogy addig ne adjunk pénzt Ukrajnának, amíg a nekünk járó pénzt nem kaptuk meg. So-so nem kaptuk meg mindet, amivel tartoznak, így akár ebben igazatok is lehet, de ezt azért pontosítsuk, hogy nem szimplán az volt a kérdés, hogy adjunk-e pénzt!
febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kicsit felbaszta őket Orbi a cirkuszával,azt most helyre tették,hogy érezze,hogy ő kb. egy senki ott
febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!