Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatásban miért van...

A magyar oktatásban miért van olyan szűklátókörűség,hogy elutasítják a levelezős orvosi képzés lehetőségét?

Figyelt kérdés

KB 1-1,5 évtizede így álltak a levelezős mérnökihez is.

Aztán most meg minden egyetemen műszaki karján van levelezős gépészmérnök,villamosmérnök képzés.

Rájöttek,hogy nagy rá az igény, szükség van rájuk.


Az orvosinál,gyógyszerészinél viszont még mindig a 20. század eleji a gondolkodásmód.


Pedig külföldön, konkrétan az USA-ban, Ausztráliában van levelezős (részidős) orvosi képzés.Főleg, eleve EÜ-ben dolgozóknak javasolják, ugyanis ott a gyakorlati részét könnyebb összehangolni, de bárki jelentkezhet a képzésre.


Az előadások, elméleti rész online,távoktatásos formában.A vizsga jelenléti meg a gyakorlatok is jelenlétiek.



Valaki úgy dönt mondjuk 25 évesen,hogy orvos akar lenni.

A nappali képzéshez öreg, meg dolgoznia kellene.Neki kiváló lehetőség lenne egy levelezős orvosi, gyógyszerészet.

Ennek a lehetőségnek az elvétele, kvázi a szabad tanulási jogok korlátozása is egyben.


febr. 2. 13:12
 1/6 hypno ***** válasza:
71%

Azért tedd a szívedre a kezed.

Ha lenne és rászorulnál, TE kit választanál?

Aki levelezőn tanulta a hentelést, vagy aki nappalin?

febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, levelező mérnökképzés már volt több évtizeddel ezelőtt is.

Az orvosi képzés nem ilyen, nem lehet online a beteget megnézni, nem lehet futtában, heti egy napon leadni azt amit egy fél év alatt mutatnak be és gyakoroltatnak a hallgatókkal az orvosin.

Ha te olyan orvoshoz akarsz járni aki levelezőn szerezte a diplomáját akkor gratulálok, de én szeretném ha az orvosom értene is hozzá és nem 10-14 napot volt órája egy félévben hanem heti 4-5 napon.

febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát engem azért inkább olyan ember kezeljen, aki nappalin végzett orvosit. A levelező képzés sz*rt se ér a legtöbb szakon. Tized annyit sem tudnak, mire végeznek, mint a nappalisok. Tisztelet a ritka kivételnek.
febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Nem, igazad van. A levelezős képzés lényege, hogy vagy a gyakorlatban szerzi meg utána az illető a további ismereteit, mert már dolgozik, vagy már van valamilyen diplomája, szaktudása és ahhoz elegendő ez is. Inkább önálló képzést jelent ami olyan embereknél, akiknek már saját maguk felé van elvárása hogy szert tegyenek a szükséges tudásra, ne csak azért csinálják, hogy lediplomázzanak. Persze ebben nem minden tárgy van benne.

Nekem is levelezőn lett meg a második diplomám, a páromnak meg így lett meg a második, harmadik és negyedik diplomája. Az elsőt mi is nappali képzésen szereztük meg, utána dolgoztunk és a szükséges pluszt szereztük meg a levelezős képzésen. Valóban sokkal kevesebbet tanítottak ott már nekünk - ami kellett - és ami ezen felül szükséges számunkra azt már mi magunk sajátítjuk el hozzá.

Lehet jól is csinálni a levelezős képzést és ott olyan diplomát szerezni ami megállja a helyét a nappalin szerzett diplomával, de ez nem az orvosi egyetem alap képzése. Ha azt már elvégezte akkor lehet egy újabb szakot megszerezni, újabb mesterképzést elvégezni levelezőn esetleg.

febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert mint ahogy látod a válaszokból az emberek előitéletesek. Annak hogy mit követelnek meg a halgatoktól nem sok köze van a képzési formáhóz.
febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nappali tagozatos hallgatók jelentős hányada sem jár be az előadásokra. COVID alatt tök jó volt szerintem az, hogy az előadások egy részét előre felvették és azokat kiadták. Nekem ez nagy könnyebbség volt, hogy akár 2-3x is megtudtam hallgatni őket.(Délután, este vagy hétvégén, vizsga előtt.)

Felsőbb években többen dolgoznak az egyetem mellett. Nehezen, de megoldható, hogy az ember egymás után pakolgassa a gyakorlatait a hét első felében. Én is tudtam volna időt keríteni a munkára, viszont nekem a tanulás mellett nem lett volna arra is energiám. Inkább kikapcsolódtam, pihentem a maradék időmben.

febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!