Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjas szavazók többsége...

A nyugdíjas szavazók többsége kormánypárti?

Figyelt kérdés
febr. 6. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem. A Romák 99,5 % -a szavaz a Fideszre, a nyugdíjasok kb fele (de inkább több) utálja a Fideszt.
febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Egy tavaly év elején közzétett felmérés azt mutatta, hogy akkor a 60 év felettiek 64%-a, és a 40-59 éves korosztály 54%-a volzt fideszes. Érdekes, hogy a fiataloknál a 30-39 éves korosztálynak csupán 28%-a, a 18-29 éves korosztálynak pedig csak 14%-a szavad a kleptokrata fideszre.


Még érdekesebb emellé tenni azt, hogy az, hogy ki honnan tájékozódik (internet vs. "hagyományos" források) ezzel éppen fordítottan arányos.

febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjasok egyik fele elvakult Fideszes, a másik fele elvakult DK-MSZP-s.

Csak meg kell nézni a rendezvényeket. Mindenhol nagyrészt idősek vesznek részt.

febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nyugger vagyok, van pár nyugger ismerősöm, de egyik sem fideszes. Nem ennyire egyszerű, mert van pár 45-55 éves közötti kisvállalkozó ismerős és ők reggel csak M1 és csak a fidesz. Nyugdíjasként, ha valaki tud számolni, nem fideszes, mert még amit ők hoztak törvényeket, még azt sem adják. Vegyes a kép, minél szegényebb réteg, annál biztosabb a fidesz szavazat. Őket ijesztgetéssel és pár forinttal rá lehet venni. Nekik elég a mit a pap és a polgármester mond. Nem fidesz, akkor nem lesz tűzifa, pár forint segély, ennyi már elég. Na és van egy réteg, akik a fidesz farvizén jól élnek. A nyugdíjasok talán fel fideszes.
febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Meglepő, mert még a 2000-es években azt hallottam, hogy a Fidesz a gazdagok pártja.

febr. 6. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem igaz, hogy a szegények pártja. Nagyon sok jól élő és kifejezetten jómódú fideszes ismerősöm van. Igaz, én megyeszékhelyen élek, nem valami kis zsákfaluban.

Nem párttagok, nem valakinek a valakijei, akiknek ebből valami előnyük származik. De fidesz szavazók. Azért elég sok olyan intézkedésük van, ami sokaknak jól jön, anyagilag is. A baloldal meg olyan undorító módon beszél az emberekről, hogy sokszor nem is a fidesz érdeme, hogy rá szavaznak, egyszerűen csak nem akarnak a baloldalra.

febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

#6 - A 2022-es választások után készült egy statisztika, ami megpróbálta feltárni az összefüggést a demográfiai tulajdonságok és a pártpreferencia között. Ez azt mutatta meg, hogy a legerősebb hatása az iskolázottságnak van, mégpedig fordított módon: minél kisebb volt egy szavazókörben az átlagos iskolai végzettség szintje, annál valószínűbb volt a fideszes győzelem. Az alacsony iskolázottság viszont egyenesen összefüggésben áll az anyagi-jövedelmi helyzettel, vagyis ebből következik, hogy a szegények inkább szavaznak a fideszre.


Ez nem azt jelenti, hogy van egy vonal, és az alatt fideszes valaki, afölött meg nem, ezek valószínűségeket jelentenek, tehát fogsz bőven találni ellenpéldát, amin nem kell meglepődni, sőt, azon sem, ha a környezetedben felülreprezentált az ellenpélda.

febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ti 2022 àprilisa óta komolyan vesztek bármilyen felmérést? Az ilyen felmérések,hogy melyik korosztàlyban melyik a legtàmogatottabb párt,kb annyira hitelesek,mint az akkori felmérések,amik csak minimális Fidesz előnyt,közel fej-fej melletti összefogàst és Fideszt hoztak ki.
febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem reálisabb megnézni közvéleménykutatàsok az orszàg választási térképét.Győr-Moson-Sopronban arànyosan a legerősebb a Fidesz,ahol a legalacsonyabb a romák aránya.A budai hegyvidéken a legmagasabb a diplomások aránya Magyarorszàgon,de màr negyed évszázada Fideszes polgármester van
febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7: Köszi! Ezért is írtam, hogy hol élek. Nyilván ez nagyban befolyásolja, hogy milyen körökben mozgok, milyen a környezetem, akár szűkebb, akár tágabb körben.
febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!