Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit érzel, amikor olyan...

Mit érzel, amikor olyan embert hallasz szónokolni a nemzeti összefogásról és együttműködésről, aki éveken át a kirekesztést és a széthúzást erősítette?

Figyelt kérdés

Nem mondok nevet, de sokan tudják, ki volt az, aki azt mondta, hogy "a haza nem lehet ellenzékben", amikor a pártja alulmaradt a választásokon. Ki sugallta folyton, hogy a "másik oldalra" szavazók nem igazi részei a nemzetnek, csupán megtévesztett emberek. Kinek a párttársa mondta, hogy a "panelprolik" a felelősek a vereségükért. Becsületes, csendes emberek millióit sértették meg azokban az időkben, és fordították egymás ellen a korábban békében élő családtagokat, barátokat.


És most ez az ember beszél nemzeti összefogásról. Amikor hallom, a gyomrom megfordul, és hányni lenne kedvem. Ti nem érzitek így?


2010. okt. 24. 12:56
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

"A Fidesz programjának része volt az alkotmánymódosítás."


Íme a Fidesz 2010-es választási programja:


[link]


Mutasd meg kérlek, hol írnak ebben új Alkotmányról. Arra meg pláne kíváncsi lennék, hol írnak olyat, hogy meg kell adni a szavazati jogot a nem Magyarországon élő (az országgal gyakorlatilag semmilyen kapcsolatban sem levő) magyaroknak.

2010. okt. 26. 21:29
 32/44 anonim ***** válasza:

64%-os, 10-26 21:04:


Teljesen másképpen emlékszünk 2006 október 23.-ára mi ketten. Tudod, én úgy emlékszem, hogy a rendőrök a kiszorítást eleve abba az irányba tették meg, ahol a Fidesz naggyűlése volt. Tehát az egyik, a spontán tüntető tömeget rászorították a másik, nem tüntető, csak békésen megemlékező tömegre (utóbbinak a naggyűléshez még engedélye is volt, tehát ellenük fellépni a rendőröknek végképp nem volt jogalapja). Vissza lehet keresni videókat, a legtöbből nem az jön le, hogy azt a néhány, randalírozó embert vették volna ki a tömegből a rendőrök, hanem az, hogy egyszerűen nekimentek mindenkinek. Ütöttek, akit értek, nyugdíjast, külföldi túristát, hazafelé tartó diákot.


Egyébként nem tudom, voltál-e már a belvárosban akár egy szimpla augusztus 20.-i tűzijátékon. Ha voltál, tudnod kell, hogy több százezer ember ha akar se tud néhány perc alatt hazamenni, feloszlani. Néhány rendbontó miatt pedig minimum kérdéses, hogy van-e joga a rendőröknek erőszakos intézkedésre. Szerinted van. Szerintem nincs.


Tudod, én hallottam már olyan interjút is, hogy olyan embert vertek meg a rendőrök, aki valóban csak éppen rosszkor volt rossz helyen, és azokat, akik ott laktak a helyszínen, és kinéztek, hogy mi történik, visszazavarták a lakásaikba, hogy ne legyen tanú sem arra, hogy éppen ronggyá vernek egy ártatlant... Persze, tudom, a világon mindenütt így oldják meg az ilyesmit szerinted... Örülj neki, hogy ez a szerencsétlen most épp nem te voltál, így nyugodtan érezheted a dolgot jogosnak.


A polgári engedetlenséghez (Pl. gyülekezni,nem hazamenni, ha a rendőr felszólítja) pedig joga van mindenkinek, aki demokratikus országban él. Az a kormány pedig, amelyik a polgári engedetlenségre úgy reagál, ahogy azt a Gyurcsány-kormány tette, az minden, csak nem demokratikus...

2010. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, 10-26 21:12:


Az, hogy a baloldali ember még mindig valamiféle tiltott, rossz dologként gondol a tüntetésekre, az a szocializmusból visszamaradt rossz beidegződés. Vonulni, tiltakozni, sztrájkolni egyáltalán nem sátántól való dolog, hanem a demokráciában alkalmazott védekező mechanizmus a rossz kormányok, rossz vezetés ellen. Pedig valójában a Gyurcsány-kormány nem a jobboldali embereket csapta be, így elsősorban nem nekünk volt fontos utcára menni, tiltakozni. Mi sosem szavaztunk rájuk. Nem nekünk ígértek homlokegyenest mást, mint amit aztán a valóságban tettek. Mi csak elszenvedtük azt, amit a saját szavazóik kaptak, "jutalmul" hűségükért... Megszorítást szolidaritás helyett, őszödi beszédet egyenes beszéd helyett, trükkök százait tények helyett.


Az, hogy sok ember vonult az utcára, az azt jelenti, hogy sokan ítélték meg hasonlóképpen az akkori kormány tevékenységét, mint most én. Éppen erről kellett volna szólnia az akkori megmozdulásoknak, és egy okos kormány ebből le is vonta volna a megfelelő következtetéseket. Nem "csakazértis" alapon kellett volna továbbra is folytatni a rossz kormányzást, hanem végig kellett volna gondolni, hogy valóban a szavazóik akaratát képviselik-e még. Nem királyságban, és nem diktatúrában élünk. A kormány a hatalmát a választóitól kapja, és a választók négy évenként formálhatnak csupán véleményt a munkájáról, amikor választanak. Meg persze a tüntetéseken, ha nagyon elégedetlenek.


Ezért amikor te ledegradálod a tüntetőket "csürhévé", akkor a demokrácia intézményéről is negatív véleményt mondasz. A tüntetések nem baloldaliságról, vagy jobboldaliságról szólnak, hanem mindig csak az adott kormány munkájáról. Én sem tüntettem személyesen a Gyurcsány-kormány ellen soha. Én ugyanis nem lepődtem meg az őszödi beszéd tartalmán...

2010. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

én meg emlékszem arra az eltussolt ügyre is, amikor bizonyítottan kiderült, hogy egyesek szándékosan igyekeztek ráhúzni a rendőröket az Astoriánál tüntető emberekre, és ezek az emberek bizony a Fideszhez köthetőek voltak, és Demeter Ervinnek (ebben) is szépen benne volt a keze. Az ügyészség persze azonnal eltussolta.


Senki nem tagadja, hogy voltak egyéni túlkapások is, amik ilyen esetben elkerülhetetlenek - az ilyen cselekményekkel el kell számolni. De az egy röhej, amit itt művelnek, hogy rendőrterrorról hadoválnak. Tapasztalatból beszélek, én is az utcákon jártam, és aki nem akart résztvenni benne, az elég jól el tudta kerülni a balhét.


Amúgy marha érdekes elképzeléseid vannak a demokratikus jogállamról, hogy a járókelő megtagadhatja a rendőri felszólítást, és a rendőrnek meg ezt el kell fogadnia - egy fészkes fenét, az minden demokráciának az alapja, hogy a rendet fenntartó szervnek te engedelmeskedsz ,amikor hivatalból eljár.

2010. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Kérdező 10-26 21:29:


Több Fideszes politikus, személy szerint Orbán Viktor is több interjúban elmondta, hogy a jelenlegi magyar Alkotmány átmeneti jelleggel lett megalkotva, és hogy azt ideje lenne már véglegesíteni. Magában a programban nincsenek ugyan konkrétumok, de a program több pontja világossá teszi, hogy alkotmánymódosítás nélkül bajos lenne végrehajtani. Ilyen például az elszámoltatásra vonatkozó rész, vagy a közbiztonságot érintő kérdések. Ha te építtetsz egy házat, tudnod kell, hogy tervek, engedélyek nélkül az sosem fog elkészülni. Az, hogy konkrétan hogyan fog kinézni a terv, a szakemberek dolga, de azt józan ésszel is tudod, hogy kelleni fog a terv, anélkül nem kezdhetsz bele. Így néz ki ez az alkotmánnyal is. Tudta ezt az MSZP is (kiabálták is minden kampányfilmben jó hangosan), és tudtuk mi, Fidesz-szavazók is.


A határon túli magyarságról is esik szó a programban. Való igaz, itt sincsenek konkrétumok, bár azt hittem, ebben a kérdésben már egyetértés van az MSZP és a Fidesz között, hiszen a kettős állampolgárságot maga az MSZP is megszavazta. :) A szavazati jog kérdése pedig még - tudtommal - nem is volt napirenden...

2010. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

12:54, 64%-os:


Ha egy párt úgy kap kormányt, hogy az egész programja hazugságokon alapszik, akkor utána nem tudom, milyen jogcímen várja el az állampolgáraitól, hogy feltétel nélkül engedelmeskedjenek az általa irányított végrehajtó szerveknek. Számomra a demokrácia arról szól, hogy a törvényeket MINDENKI betartja. Legfelül is.


A demokrácia nem attól demokrácia, hogy összehazudjuk magunknak a kormányalakításhoz szükséges szavazatot, aztán meg azt csináljuk, amihez éppen kedvünk szottyan. Aki így szerez magának hatalmat, az ne csodálkozzon, ha a végrehajtó szerveinek végül már nem engedelmeskedik senki.


Amit az Astoriára tolt rendőrökről írsz, cikkekkel támaszd alá légyszi, mert így nem tudok vele mit kezdeni.

2010. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

tehát te azt állítod, ha szerintem a Fidesz a csillagot lehazudta az égről a választási kampány során, akkor innentől kezdve én is kivonhatom magam a demokratikus normák és játékszabályok alól?


Egyébként valaki egyszer nyilatkozta, hogy "más a kampány és más a kormányzás". Gondolom erre se emlékszel már a szelektív memóriáddal.


Az a jó a fidesz-szavazóknak, hogy olyan rövid és szelektív az emlékezetük, hogy így semmi sem veszélyezteti a kis mázos világképüket.


Csak így kapásból amit találtam, kis emlékezetfrissítóként, ez alapján már tovább utána tudsz nézni, aztán az is kiderült, hogy kit is takart az a Debil kódnév, egy vállalkozó volt, nem is tagadta a dolgot, hanem elkezdte magyarázgatni, hogy hát ők nem is úgy értették a dolgot...

Pont a rendőrök voltak azok, akik próbálták távol tartani őket az Astoriától, a balhézók meg próbálták őket ráhúzni.


[link]

2010. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

"A demokrácia nem attól demokrácia, hogy összehazudjuk magunknak a kormányalakításhoz szükséges szavazatot, aztán meg azt csináljuk, amihez éppen kedvünk szottyan."


Arra lennék kíváncsi, mikor veszed majd te is észre, hogy a Fidesz pontosan ezt csinálja.

2010. okt. 29. 16:28
 39/44 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 13:25:


Ha valaki pont az ellenkezőjét teszi kormányon, mint amit a programjában ígérget, akkor bizony joga van az állampolgároknak ez ellen tiltakozni. Teljesen mindegy, melyik kormány teszi ezt. A gond csak ott van, hogy míg a Gyurcsány-kormány idején tömegével lehetett ellentmondásokat találni a programban, és annak végrehajtásában, (még ők maguk is beismerték az őszödi beszédben, hogy a program, és a megvalósítása bizony köszönőviszonyban sincsen) jelenleg ilyenről szó sincsen. Nem véletlen, ami 2006-ban történt, és az sem véletlen, hogy most teljes békében zajlottak le a megemlékezések. Nem lehet az akkor történteket rákenni az "agresszív fideszesekre", sokkal többről volt ott szó, mint hogy nekünk antipatikus volt a miniszterelnök személye. Ezt azonban ti is tudjátok...


A belinkelt Stop-cikk (ami ennyi erővel lehetett volna Kuruc.infós cikk is, kb. annyira objektív az az oldal, mint a másik) zavaros, és semmit nem bizonyít. Valaki valakivel telefonált, hogy rá kell tolni a tömeget a Fideszre, a rendőrök egy része meg azt beszélte CB-n, hogy nem kéne a Fidesz rendezvényre tolni őket. Az, hogy kinek volt a célja, hogy az egyik tömeg a másikra tolódjon, szerintem ebből a cikkből nem derül ki, legfeljebb csak az, hogy a rendőröknek láthatólag nem volt érdeke a dolog, vagy hogy a rendőrök nem voltak beavatva... (Legalábbis alul.)


Ami a fenti mondatot ("Más a kampány és más a kormányzás.") illeti, az a politikus nem is maradt sokáig a Fideszben, aki ezt mondta... Míg Gyurcsány ma is eléggé súlyos személyisége az MSZP-nek, és bár miniszterelnökként leváltották, de szép lassan megint vissza fog szivárogni az MSZP élére, és ennek már vannak is jelei.


Egyébként nem értem, és nem is fogom érteni, hogy hogyan vagytok képesek még mindig foggal-körömmel védeni ezt a leszerepelt pártot. Ha a Fideszt utáljátok, mert belétek lett nevelve, az egy dolog. De az MSZP-től ez az ország semmi jót nem kapott, és amíg engem szemellenzősnek tartotok, addig saját magatokkal és a pártotokkal szemben hihetetlenül magas a toleranciaküszöbötök. Minden szóra emlékeztek, amit Fideszes politikus mondott, és a pártra rossz fényt vet, de könnyedén átnéztek az MSZP-s politikusok szavai, tettei felett. Elfelejtitek, sőt, a Fideszre kenitek az elmúlt évek ámokfutását, de véletlenül sem néztek tükörbe.


Ekkora önámítással szemben esélytelen vagyok. Minden esetre egy biztos. Én nem az ellenzékre akarom majd kenni, ha valami nem úgy sikerül ebben a kormányzati ciklusban, ahogyan szeretném. Ahogyan abban is biztos vagyok, hogy sokkal kritikusabb vagyok a Fidesszel szemben, mint amennyire ti valaha is kritikusak tudnátok lenni az MSZP-vel szemben. Szerintem ugyanis az ország élete nem focimeccs, és végső soron nekünk ugyanaz a célunk, mégpedig egy erős ország, stabil gazdasággal, és boldog emberekkel. Az elmúlt 8 évben minden voltunk, csak erős ország nem. Meglátjuk, mi lesz 4 év múlva. A többi csak üres szócséplés.

2010. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"hogyan abban is biztos vagyok, hogy sokkal kritikusabb vagyok a Fidesszel szemben, mint amennyire ti valaha is kritikusak tudnátok lenni az MSZP-vel szemben."


És ebben az a poén, hogy még el is hiszed. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg el fog-e jönni az az idő, amikor azt mondják a fidesz-hívők, hogy ebből már elég. Kíváncsi vagyok, minek kell még történnie hozzá.


Tudod, a baloldalon ez megtörtént, mint a választások eredményei is igazolták. Az mszp elcseszte, és ezért a szavazói voltak annyira kritikusak, hogy a szemére vessék.

Ezt a kritikus hozzáállást hiányolom a fidesz-hívőkből, aki mindennek lelkesen tapsol, ha viktorka mondja.


Tényleg kíváncsi vagyok, mikor jön el ez a pillanat.

2010. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!