Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tartod magad politika...

Mennyire tartod magad politikailag tájékozottnak? Milyen sajtótermékeket olvasol?

Figyelt kérdés
Én nyomtatott sajtót egyáltalán nem olvasok, hírportálokat ritkán, bár 1-2 politikai véleményvezért szoktam követni Facebookon. Főleg hírműsorokat szoktam nézni, valahogy a vizuális ingerek jobban megragadnak bennem, mint az olvasott információk. Igyekszem mindkét oldalról kiegyensúlyozottan informálódni, kormány és ellenzéki oldalról is egyaránt. Szerintem így kapok nagyjából hiteles összképet.

febr. 17. 23:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz, hogy nem feltétlen fele-fele arányban követem...
febr. 17. 23:09
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy inkább olyan sajtót követek, ami közelebb áll az objektivitáshoz.
febr. 17. 23:13
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

Kuruc-ot.


Ilyen zselex,zsindex,nígynígynígy zsécé lapokat meg sem nyitok.Ezek a romentum,zsk szócsövei.

febr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyesen szemezgetek mindenféléből, nézni/hallgatni leginkább az ATV/Spirit fm/Hit rádiót szoktam, az elég tárgyilagos a többihez képest, függetlenül attól,h ki a tulajdonosuk.

Nyomtatottat én se olvasok, a hírportálok közül meg a 444-et és a mandinert is szemezgetem, kíváncsi vagyok mindegyik buboréknak a saját kis alternatív valóságára, érdemes minél több nézőpontot megnézni és azokból mozaikszerűen ki lehet rakni,hogy egy-egy ügy esetén mi is lehet nagyjából a valósághoz. A Válasz Online-on néha önmagukban is egész értelmes cikkeket találok. Meg Seres Lászlónak van az individualista.hu oldala, vele értek egyet talán leginkább.

febr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5-ös listán kb. 2-es szinten lehetek.
febr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én csakis kizárólag olyan hireket nézek, akik egy stúdióban ülve igazolják doktorominiszterelnököm politikáját. Hiába van rekordmennyiségű veszitett sajtóperük, hiába nem látni őket soha, semmilyen politikán kivüli tevékenységről tudósitani, vagy helyszini riportot csinálni és hiába viselkedik mindegyik úgy, mint egy politikai párt sajóosztálya, ellenörzés nélkül én nekik hiszek. Bár szavazhatnék Deák Danira.
febr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
92%

Látom még mindig sokan elkövetik azt a hibát, hogy hírforrásnak tekinti a kormánymédiát, pedig az csak politikai eszköz, nem tájékoztat. Nyilván mindenki részrehajló, de van különbség a valóság és a valótlanság között.


Ami engem illet, lassan már a Gyakoriról értesülök leginkább a hírekről, de alapvetően az Eurostat, KSH, Wikipedia azok, amikre alapozom az álláspontjaimat. A napi politikai szappanopera nem érdekel.

febr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Lol,a lepontozók mind Dohány utcaiak.
febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit Facebookon követek vegyesen: 24.hu, Telex, Index, 444.

YouTube-on leginkább Puzsér Róberték beszélgetéseit hallgatom, néha megnézem az ATV, a Telex és a 444 videót is.

Nagyon nem merülök el a politikában, de ha nagyon utánanézek valaminek, akkor lehetőleg objektív források legyenek. Így messze kerülöm a nyomtatott sajtót (köztük a regionális, megyei újságokat is), rádió és tévé is kizárva.

febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!