Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki elmeselne pontosan,...

Valaki elmeselne pontosan, higy hogyan is mennek az onkormanyzati valasztasok, illetve az EU kepviselos valasztasok?

Figyelt kérdés
Az onkormanszati ok, de az EU-s kevesbe

febr. 22. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, én odamegyek a kijelölt szavazóhelyeségbe, azt mondom jónapot, átadom a személyazonositó iratomat, majd megkapom a szavazólapokat, bemegyek a fülkébe, szavazok, berakom a boritékba, kimegyek a fülkéből, bedobom a dobozba, majd a kijáratnál viszont látásrát kivánok.
febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vilagos, igazabol a jelolvalasztasra gondoltam. Pl egy partnak hany jeloltje van, hanyat kuldhet Magyarorszag, stb
febr. 22. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

↑ 2/ (15:18) [„Pl egy partnak hany jeloltje van, hanyat kuldhet Magyarorszag, stb”]


Magyarország 21 képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe.


Jelölteket kizárólag pártok állíthatnak; lehet önállóan, és állíthat több párt közös jelöltlistát.

Egy listán legfeljebb a választható képviselők legfeljebb háromszorosa szerepelhet jelöltként, azaz 3*21=63.

Hogy egy pártnak, pártszövetségnek hány jelöltje van, azt nem lehet tudni. Még azt sem, hogy mennyi lesz; május 3-án 16 óráig lehet leadni a jelöltlistát. Amit tudni lehet, hogy például a legutóbbi választáson a listánkénti jelöltek száma szerepel a Nemzeti Választási Iroda honlapján; 5-től 63-ig terjedt: [link]


A stb. nem tudom mit takar?

febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!