Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisokból miért hiányzi...

A liberálisokból miért hiányzik a nemzeti öntudat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy utálják a kormányt, de pont a liberálisok szokták hangoztatni, hogy az ország nem egyenlő Orbánnal.

Ennek ellenére semmi nemzeti öntudatuk nincs, sőt még tán utálnak is mindent, ami kicsit is nemzeti.


febr. 25. 12:23
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiányzik, csak a kormányzó pártok álnemzeti maszlagjából van elegük.
febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

"Ennek ellenére semmi nemzeti öntudatuk nincs, sőt még tán utálnak is mindent, ami kicsit is nemzeti."

Nagyon el vagy tévedve. Bár ha nemzeti alatt a dohányboltra és a hasonló "nemzeti" mutyikra gondolsz, azokat valóban utáljuk.

febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
81%
Ki mondta, hogy hiányzik belőlük? Kik számítanak liberálisnak? Mostanság ezt nem árt tisztázni, mert itt már a galamb is liberális, ha leszarja Orbán kocsiját.
febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert a kommunisták rokonai, mondhatni unokatestvéreik.

A Szovjetunió is több liberális célt finanszírozott anno.



Mindkettő ideológia képviselői internacionalisták és az egyenlőség fundamentalistái.

febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
16%

"Kik számítanak liberálisnak?"


Nem tudom, ezen mit kell értetlenkedi, pedig egyértelmű.

-Kisebbségek érdekeinek a többség érdekei fölé rendelése

-Szabad migráció támogatása, akkor is, ha káros

-Minden heteroszexualitástól eltérő, szexuális magatartászavar támogatás, sőt felsőbbrendűségének hangoztatása, jogok követelése.



Az internacionalizmus, csak egy mellékes része.

febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
79%
#5: Szépen felmondtad a leckét, tapsolós szmájlit adnék, ha tudnék ezen a gépen.
febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon sok nemzeti érzelmű liberális van nálatok is - csak sajnos úgy alakult a magyar politikatörténet, hogy nekik nem lett egy erős pártjuk.


A liberalizmus a konzervativizmus ellentéte, nem a jobboldaliságé. Létezik liberális jobboldal, ahogy liberális baloldal is (és konzervatív jobboldal, meg konzervatív baloldal).


Romániában például van mind a kettőnek külön pártja: a jobboldali liberálisoké a Nemzeti Liberális Párt, a baloldali liberálisoké pedig az ALDE (Liberálisok és Demokraták Szövetsége).


Én elég nagy bajnak tartom, hogy az anyaországban nem alakult ki egy liberális jobboldali erő... illetve pont a Fidesz indult annak - de konzervatív, majd aztán illiberális fordulatot vett.


Pedig a színe, a narancs, általában a nemzeti liberális pártok színe Közép-Kelet-Európában...



A pártokat viszont nem kell azonosítani az emberekkel! Sok nemzeti liberális magyar ember lehet, akik nem találnak maguknak igazán politikai pártot, ezért a "kisebbik rossz" elve mentén szavaznak.

febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert attól nem lesz jobb az életem, nem tudok több kaját, vagy 1 darab lakást is venni magamnak, mert hiszek valami ótvar folklór giccsben.
febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
84%
A nacionalizmus egy mesterségesen kreált ideológia, hogy a szegény buta embereket rávegyék a politikai elit kiszolgálására. Ha azt mondod hogy a liberálisok, ellenzékiek nem nacionalisták az éppenséggel bók.
febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy meg szerintem Magyarországon kevés emberből hiányzik a nemzeti öntudat. Felmérések szerint a franciák után a legnacionalistább nép a magyar.


Az más kérdés, hogy a nemzeti öntudatot ki hogyan definiálja, mit ért alatta és mire helyezi a hangsújt.


Azt tapasztalom, hogy a magyarországi baloldali liberalizmus a franciás nemzetfogalmat részesíti előnyben, politikai nemzetben gondolkodik - a jobboldal pedig inkább a németes kultúrnemzet definíció szerint.

febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!