Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az hogy Koppány...

Mit jelent az hogy Koppány bizánc jelét magára vette?

Figyelt kérdés
febr. 28. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizánci rítusú keresztséget felvette.
febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem merthogy ezért panaszkodik de azt hinném hogy ez se volt jó pont nyugat felé szerintem nyugatnak ez majdnem ugyanaz mintha pogány maradt volna
febr. 28. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Igazából nagyon keveset tudunk róla és az életéről, még az sem biztos, hogy Géza testvére volt. Kár ezen annyit agyalni.
febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor még nem dőlt el, hogy "nyugat" lesz a hosszú távú befutó, tőlünk délre Bizánc is ereje teljében volt és tőlünk keletre szintén jelentős erőt képviselt a varégok és szlávok már szintén (keleti) kereszténységet követő állama, a Kijevi Rusz. A két egyház közti teljes szakadás is csak 1054-ben következik be.
febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 PMC Wagner ***** válasza:
33%
Már akkor is úgy volt hogy a történelmet a győztesek írják, így valószínű sokmindent úgy jegyeztek le hogy nekik megfeleljen
febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem értem merthogy ezért panaszkodik de azt hinném hogy ez se volt jó pont nyugat felé szerintem nyugatnak ez majdnem ugyanaz mintha pogány maradt volna"


Nyilván a rockoperát kérdezed, de amúgy a történeti Koppányról nem sokat tudunk. Akkoriban sok magyar bizánci keresztségben részesült. Bizánc kereste a szövetségeseket és ekkor nem dőlt el, hogy Magyarország nkább a nyugati vagy inkább a keleti kereszténységhez tartozzon. István döntött a nyugati mellett - illetve már részben Géza is.

A rockoperában Koppány azért panaszkodik, mert egy kényszernek érezte a bizánci kereszténység felvételét.

febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert ugye az egyháznak akkor két része volt, a nyugati és a bizánci. Ahhoz, hogy egy újszülött királyság beintegrálódhasson az akkori európai királyságok közé fel kellett venni a keresztény vallást. István a nyugatit vette fel, Koppány a bizáncit, és bár az is kereszténység volt, nem volt egyforma az erőviszony. A nyugatiak papokat hoztak és nagyon át akarták "mosni" a pogány embereket, amit Koppány nem akart, mert meg akarta őrizni az értékeiket a kereszténység mellett is, amit pedig a nyugatiak nem hagytak volna.


Ugye így van az egész sor: "Pogánynak tartanak, pedig Bizánc jelét

magamra vettem."


"Nincs visszaút, hisz István már a harcra készül,

Idegeneket hív magyarok ellen segítségül." - nyugatiakat hív segítségül.


"Csak az volt a cél, hogy szabadságunk megőrizzem.

Pogánynak tartanak, mert nem tűröm

a papok hatalmát."


"Kezünkben van egy nép és az ország sorsa;

Rómába vezet minden út, vagy a pusztulásba.


KOPPÁNY: Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát.

ISTVÁN: Fogadd el Rómát, és holnap már tiéd az ország."


Remélem, így kicsit le tudtam tisztázni a dolgokat:D

febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hypno ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsítve azt jelenti, hogy keresztény volt, csak nem római katolikus.


Tőlünk keletre szinte mindenki "Bizánc jelét" viseli.

febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra utal vele, hogy keresztény volt, csak ő a keleti, bizánci kereszténységet vette fel. Ezzel egyfajta kelet vs nyugat csatájának beállítva Koppány és István ellentétét.

Viszont ezt nem kell készpénznek venni, a rockopera nagy része merő fikció, valójában nagyon kevés infó maradt fenn Koppányról.

febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozott a Bizánc Rally Clubhoz egy Ladával, bizánc jelét pedig ráfestette a Ladájára. Ezt jelenti.
febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!