Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy átlag ember aki 400netott...

Egy átlag ember aki 400netott kap, tankol, eszik , az mennyit adózik vissza az álamnak százalékba?

Figyelt kérdés
Tehát egy fizetésbol , szja , áfa, üzemanyagon meg az egyéb külön adó, hány % megy államhoz?
márc. 9. 17:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

#6 Akkor nézd meg jobban a bérpapírodat, mert a TB járulék egyben a nyugdíjjárulék 10% + egészségbiztosítási járulék 7% + munkaerőpiaci járulék 1,5%.

Abból a 102 ezerből az egészségügyi kasszába 39000 forintot fizetsz, 55 ezer megy a nyugdíjadba és 8300 megy a munkanélküli ellátásra. Jó ha tudod, hogy ennyi pénzért nem találsz olyan biztosítást ami minden ellátást biztosít neked a kemoterápiától a szívműtéten, szervátültetésen át a sok éves gyógykezelésekig, mint amit az állami ellátásban megkaphatsz.

márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
20%
Basszus kinek van pénze autóra meg benzinre max a ner báróknak meg a korrupt fideszeseknek.
márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

33% az az ,amit konkrétan adóként vonnak le a fizetésből, de ha az áfa,meg mindenféle egyéb adókat is beleszámítjuk,akkor akár 40-50% körüli értékről is beszélhetünk.

Sokan csak az szja-t nézik, ami lehet, hogy nem olyan vészes,de ha mindent összeadunk, akkor Skandináv országokkal vetekszik az adók mértéke, cserébe 0 szolgáltatás.

Két jó út is van, az egyik a Skandináv,ahol bár magasak az adók,de cserébe minőségi szolgáltatás, a másik az USA féle,ahol bár nincs túl sok szolgáltatás,de cserébe az adók is jóval alacsonyabbak. Itthon meg egy ilyen hibrid rendszer van,ahol a skandináv adókért az USA szolgáltatásait kapjuk,tehát mindkettőből a rosszabb részt vették ki.

Ezen kéne változtatni, mivel Magyarországon sajnos elképzelhetetlen,h skandináv mintára ne opják szét a befizett adót a politikusok, így max az USA mintát tudnám elképzelni,h legalább nem vonnánank annyit le, ha már úgyse kapunk érte semmit cserébe.

márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

#12 Ha a fideszeseknek van pénze, akkor hogy hozod ezt össze azzal a szövegeléssel amit évek óta csináltok a sok-sok megvezetett nagyon szegény meg roma, meg kisnyugdíjas stb. fideszesről?

rakjatok már rendet a meséitekben, mert nevetséges ahogy egymásnak ellentmondó baromságokat nyomtok folyamatosan!

márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 400 nettó már leadózott, akkor már "csak" az áfa van ami ugye 27% minden vásárlása után.

Összeadva a 33%adó+27%áfa=60% megy a Fidesznek.


Mo n ez annyiban módosul, hogy mivel a nav kB nem ellenőríz nagyobb cégeket, ezért a munkavállalók 30-35%a szürkefoglalkoztatott, minimálbérre vagy bérminimumra bejelentve a többi zsebbe.

Így kevesebbett adózik, cserébe nem lesz hitelképesség, mert 1ft ot se ad a bank bérminimum után, nincs Babaváró se, és ha megbetegszik tartósan vagy baleset éri, akkor a minimál bér 60%a után kapott pénzből hetek hónapok alatt csődbe mehet az élete. Plusz a minimál után kapott nyugdíj az nulla, tehát nem fog tudni nyugdíjba vonulni.

márc. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Jól kitaláltad ezeket kérdező, a tb nem stimmel meg az ultrahang sem.
márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Justinianus ***** válasza:

"102 ezer tb? Az nem semmi."

Akkor az 551 bruttó, nettó 366 ezer, azért nem világvége.

Nálunk a cégnél a takarítók kapnak ennyit.

márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Szegedi vagyok. Igen 102ezer. Ultrahangot.ma hivtam momdtak majd hivnak 2honap mulva mikor.tudnak idopontot adni. De maga a hivott mondta maszekkal jobban jarok ha haladni akarok. Szegedi vagyok. Csak tényleg az fáj nekem is annyi uj ado van amit atharitottak. Telefom szolgaltatom is emelt inflaciora hivatkozva. De cserebe nem kapok semmit. Szar utak vannak, egezsegugy romokba. Nem vagyok gyurcsanyista csak rosszul esik ha pl bajba kerulok egy baleset vegett akkor kapok 40ezer nyugdijat eletem veggeig. Meg az egész oszkép rossz, eleg sok adot levonnak de nem kapok egy tb s ellatást se, mehetek magánba.
márc. 9. 20:26
 20/25 A kérdező kommentje:
Amikor elveszettem a munkám ugyanigy rendesen bevoltam jelentve 3honapig csak 165ezret kaptam utana kozoltek hogy viszlat tobbet nem tudnak segiteni. 165ezerbol egy bajba jutott ember hogy el meg? Persze elmentem hamarabb dolgozni. Csak rosszul esett ha baj van visszafele semmit nem kap az ember.
márc. 9. 20:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!