Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az is homofóbiának számít, ha...

Az is homofóbiának számít, ha valakinek csak bizonyos fajta melegekkel van baja?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy igazából rendben van, hogy van, aki a saját neméhez vonzódik, de bizonyos irritáló dolgokat nem kellene tennie. Pl nem kellene magamutogató módon viselkedni, nyilvánosan smárolni (ez a heteróktól sem szép), úgy vonaglani, hogy mindenképpen felhívja magára a figyelmet és úgy általában ezt magánügyeként otthon megélni. A multicégeknél is zavaró, hogy tényleg nem tudok jobb kifejezést, de díszből szerepeltetnek melegeket. Ez sem oké, hogy ebből valaki hasznot próbál kovácsolni. Amúgy másképp nem zavarna a dolog.

márc. 12. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
félhomoFób!
márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
32%
Én ugyanígy állok hozzá a valláshoz. Ne mutogassa az undorító életmódját.
márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, két dolog. Amiket felsoroltál, azok általában szubjektív értékítéleten alapulnak (magamutogatás, vonaglás, stb.), vagyis eltérő, hogy egyes emberek mit látnak már magamutogatásnak, és mit még nem.

Vonaglani amúgy sem tudom, melyik melegek és mikor szoktak (hacsak nem a Pride-ra gondolsz, de az egy felvonulás, ott nem hétköznapi jelleggel jelennek meg az emberek).

A másik dolog, hogy ugyan te is feldobtad, hogy heteroktól sem szép dolog, ha utcán smárolnak, de ugyanezt nem tetted meg a magamutogatásnál és a vonaglásnál. Értem ez alatt, hogy alapjában véve egyetértek veled, de ugyanúgy nem nézem jó szemmel, hogy pl. 15 éves csitri tinik miniszoknyában meg olyan topban szaladgálnak az utcán, ami éppen csak eltakarja az egyre növekvő mellüket. De ugyanez igaz a nőknél szinte bármelyik korosztályra 14-30 között (nyilván idősebbeknél ritkul a dolog). Ez nem magamutogatás? Ha a melegekkel szemben ez a kritériumod, akkor a heterokkal szemben is illene ugyanezt a kritikát megfogalmazni (szvsz).


"A multicégeknél is zavaró, hogy tényleg nem tudok jobb kifejezést, de díszből szerepeltetnek melegeket."

Itt nem tudom, pontosan mire gondolsz, hiszen a nemi identitása mindenkinek magánügye, a cégek a felvételnél nem is kérdez(hetné)nek rá, hogy milyen nemi irányultságod van, mert semmi közük hozzá. Szóval nem tudom, mi alapján válogatnák ki a melegeket a jelentkezők közül, ha nem tudják, hogy ki meleg és ki nem.

márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A homofób fél a melegektől. Legalább a szavakkal legyünk már tisztában, kedves unintelligens jobb oldali szavazók.
márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem számít homofóbnak, ha a felsorolt dolgok zavarnak valakit, ezeknek nincs feltétlen köze a homoszexualitáshoz.
márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább gátlásosnak mondanám, szorongónak.


Normális embert hidegen hagy mások enyelgése.

márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!