Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szijjártó Péter miért szeret...

Szijjártó Péter miért szeret mindig fontosnak tűnni?

Figyelt kérdés

márc. 13. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Szíjjártó Péter Magyarország külügyminisztere. Nem fontosnak akar látszani, hanem fontos ember.

Hogy mennyire látszik fontosnak az pedig a médián is múlik. Ha nem lenne fontos ember akkor nem mutatnák annyit. Én nem vagyok fontos ember, velem nem is találkozol a médiában akkor sem ha fontosnak akarnék látszani.

márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

1, én azt hittem, hogy orosz.

Ezek szerint, ilyen, ha valaki... magyar?

Az ember, minden nap tanul valami újat.

márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Az egész fidesz ilyen, úgy hívják propaganda. A fogatlan fidesz szavazó felé azt kell sugallni, hogy magyarország és a fidesz a világ közepe.


Ettől felsőbbrendűnek érzi magát a vidéki putrijában ücsörögve.

márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Komplexus. Azok az emberek, akik tudják, hogy nem az érdemeik alapján jutottak előre és vannak ott, ahol vannak, magával a pozícióval kérkednek folyton. Kompenzálnak.


Szijjártó nem ért a külpolitikához, sosem értett, nulla diplomáciai érzéke van és nem is volt diplomata karrierje.


A minisztersége egy csőd: Magyarország teljesen elszigetelődött az EU-ban, azután a V4-eken belül is. Még az évtizedek óta hagyományosan jó magyar-lengyel viszonyt is sikerült tönkretennie, és ami nagy szó: már a kormányváltás ELŐTT összehozta (az elvileg szintén illibernyákos korábbi kormánnyal már összerúgta a port).


Végül a NATO-szövetségen belül is teljesen elszigetelődött miatta és orbán miatt az ország: mostmár rendszeresen tartanak NATO-tanácskozásokat úgy, hogy Magyarországot kihagyják (a hivatalosan nem NATO-tag Svédországot viszont meghívták).


Történelmi mélyponton a viszony a környező országokkal is: rendkívül fagyos a magyar-román viszony és soha nem volt még mélyebben a magyar-ukrán viszony sem (a többi szomszédos állammal - a magyarellenes Fico Szlovákiáját kivéve - kb. nincs is, azok az EU-val mennek).


Mivel diplomatának, külügyminiszternek hülye, kitalálták, hogy akkor ő most inkább külGAZDASÁGI miniszter és hatalmas üzleteket fog csinálni. Meghirdette a keleti nyitást - de abból inkább kegyeleti nyitás lett: a keleti tőke részesedése a magyar gazdaságból ugyanúgy sem nőtt érdemben (amit nőtt, az inkább ne lett volna: környezetszennyezől, ráfizetéses üzletek!), a magyar gazdaság keleti exportja pedig abszolút nem.


Egyedül Putyinnak sikerült benyalni, mert voltaképpen ez az egy, amihez ért: nyalással előbbrejutni személyesen.


Ez sem hozott, persze, Magyarországnak abszolút semmi hasznot, sem politikailag, sem diplomáciailag, sem gazdaságilag (kárt viszont rengeteget okozott), de személyében ő kapott egy Barátság-érdemrendet Lavrov elvtárstól, amivel páváskodhat.


14 év folyamatos munkája során ő a legcsapnivalóbb külügyminiszter Magyarország történelme során, a trianoni idők óta.


A jelenleginél rosszabb külpolitikai, diplomáciai helyzetben legalább 70 éve nem volt Magyarország.


Mi marad a debilnek? A pöffeszkedés itthon, hogy ő fontos ember. Annyira amatőr, hogy a külpolitikából is csak belpolitikát tud csinálni: eljátssza a buta választóik előtt, hogy ő aztán kakas a szemétdombon.

márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Szijjarto egy oroszbarat kem. Azt teszi, amit Orbanon keresztul Putin elvar tole. Ha nyalni kell Teumpnalbakkor nyal, ha be kell valakit hivatni, mert meri kritizalni a diktaturabkat, akkor behivatja. Egy bab ő is.
márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Milyen legyen egy külügyminiszter? Jelentéktelen? A legfontosabb ember a min.elnök után.
márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
6, jó lenne, ha magyar lenne és nem magyarul egészen jól beszélő orosz.
márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 Persze. Neked, az amerikai fizetett propagandistának mindenki orosz aki nem a te ostoba liberálfasiszta ideológiádat nyomja. Értjük.
márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

8, figyu, én nem vagyok politikus, én egy szavazó vagyok.

Nekem, hogy milyen elveim, vagy ideológiáim vannak, azok csak rám tartoznak, max a környezetemre, ha az elfogad olyannak, amilyen vagyok.

Szijjártó Péter velem szemben az országot képviseli, és ráadásul közszereplő. Ha te magad vagy Szijjártó Peti, akkor sem fogok tőleg bocsánatot kérni, meg a köszszereplői magatartásod alapján, jogom van véleményt formálni rólad.

Ha nem Te vagy Szijjártó Péter, akkor meg végképp nem értem, hogy miért vagy a személyes testőre ennek az embernek

márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!